Nelaimīgā gājēju pāreja Tukumā, Meža ielā, kur 70 gadus vecais tukumnieks notrieca gājēju.
Nelaimīgā gājēju pāreja Tukumā, Meža ielā, kur 70 gadus vecais tukumnieks notrieca gājēju.
Foto: Artis Drēziņš

Gājēju vienkārši nepamanīja…Sirmgalvis nonāk uz apsūdzēto sola 0

Senioru autobraucēju, kurš uz gājēju pārejas Tukumā notrieca citu senioru, soda ar divu gadu cietumsodu nosacīti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Lasīt citas ziņas

Meža iela Tukumā ne ar ko īpaši neatšķiras no citām šīs pilsētas centra ielām. Tāpat kā uz daudzām citām ielām arī uz šīs ielas ir neregulējamas gājēju pārejas, divas no tām – pārsimts metru attālumā viena no otras.

Diemžēl kārtējo reizi apstiprinājies, ka šādas pārejas nav drošākās vietas, pa kurām cilvēkam šķērsot ielu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušā gadā uz vienas Meža ielas pārejas nāvīgi ievainoja vienu cilvēku, bet otrā gadījumā cilvēks guva vidējus miesas bojājumus, bet uz netālās pārejas iepretim lielveikalam cilvēks guva ļoti smagus miesas bojājumus un spiests vadīt dzīvi ratiņkrēslā…

Par šo pēdējo gadījumu, kas notika pērn 19. augustā plkst. 18.40, Zemgales rajona tiesā Tukumā pagājušajā nedēļā notika tiesas sēde. Tā gan bija īsa, jo notika bez pierādījumu pārbaudes un apsūdzētais ar cietušā dēlu pirms tiesas bija noslēguši izlīgumu, līdz ar ko nebija strīda ne par vainu, ne par kompensāciju. Tiesai atlika vien piespriest sodu.

Negadījumu bija izraisījis sirmgalvis: 70 gadus vecais tukumnieks Viktors ir godājamu ļaužu, nebija dzēris, bet gājēju, kurš pa pāreju gāja no labās uz kreiso pusi, skatoties no vadītāja redzes punkta, vienkārši nav pamanījis. Tā apsūdzētais teica tiesā.

Viktora vadītā “Toyota Corolla” tik spēcīgi uztriecās senioram Vilnim, ka viņš guva neskaitāmus galvas, ribu, kāju, roku lūzumus un sasitumus.

Sākumā cietušā ģimene prasīja 25 000 eiro materiālo un 40 000 eiro morālo kompensāciju, bet līdz tiesas sēdei abas puses izlīga, un tiesa šo jautājumu neskatīja.

Tiesa Viktoram piesprieda divu gadu cietumsodu nosacīti un atņēma vadītāja tiesības uz četriem gadiem. Viktors jau uzreiz pēc negadījuma esot pārtraucis braukt pie stūres, turklāt viņam no pārdzīvojumiem krietni saļodzījusies veselība, piedzīvojis insultu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.