Foto: LETA

Šoreiz organizatoriem gludi vis negāja, tie gandrīz notizlojās un sabojāja lampu! Egila Līcīša feļetons 0

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies
Lasīt citas ziņas

Reizi gadā vasaras vidū visi ceļi ved uz Cēsīm. Kā nu kurais nokļūst mar­šruta galapunktā, gleznainajā Vidzemes pilsētiņā. Dažs atsoļo kājām vai pārvietojoties pa dzelzceļu. Ministrus atvizina limuzīnos, citi atbrauc saspiedušies pārpildītā autobusā vai atlido uz slotas, bet te jābūt visiem, kam ir, ko teikt, un katram, kas ar mieru klausīties.

Politiķi ļaujas disko ritmiem festivālā "Lampa"
CITI ŠOBRĪD LASA

Notiek sarunu festivāls “Lampa”, kas pulcē globālos spēlētājus un Latvijas pirmos amatvīrus un amatsievas, viedokļu līderus un saviesīgu pasākumu personas, asprāšus un domātājus, vadošos sorosītus un galvenos liberāļus.

Var teikt, ka vienuviet sanācis “tautas ģēnijs”.

Cēsu pils pakājē no saviem augstumiem nolaižas pat Olimpa dievi, partiju vadītāji, sadarbības padomes locekļi, valsts likteņa lēmēji. Cilvēki meklē skapī vasarīgu izejamo kārtu, saģērbjas godu drānās, etnogrāfiskajos tērpos vai zīmolu drēbēs, “Šanel” kleitiņās un iziet parkā parādīt sevi, paskatīties uz citiem. Ja vēl salidojumu nemaitā nokrišņi – nu ko, izdevies divdiennieks brīvā dabā, svaigā gaisā, aizmūkot no pilsētas putekļiem un tveices!

Šogad uz 33 skatuvēm notikumu krellēs aizritēja 666 raibi pasākumi, starp kuriem daudzi Rammšteinas apspriedes vai Madrides samita līmenī. “Lampa” nav tikai fosforescējošs punktiņš, bet gada notikums nr. 1, kura sekmīgai sarīkošanai – lai kvēldiegs nepārdeg un abažūrs nesūbē – netaupa ne valsts līdzekļus, ne fondu, ne privāto naudu.

Sarunu festivāls "LAMPA"

Tur vizionāri meklē izejas no sociālām un ekonomiskām problēmām, apskata jaunus sabiedrības sakārtošanas veidus, apsver posta piemeklētās kopienas nākotnes izredzes un projektē Latvijas gatavību skarbajai krīzei. Diskusijās noskaidro mediju uzvedību karalaika apstākļos, no skatuves apmāca samuraju goda kodeksam, zaļā pļavā proponē izjust cieņu pret savu organismu, bet teltī stāsta un rāda, kā foršāk mīlēties.

Viss progresīvais sācies, pumpurojies un aizmeties “Lampā” – vegānisma kults, cieņpilna attieksme pret mazajiem brāļiem, dzīvnieciņiem, te pirmoreiz mastā uzvilkts varavīksnes karogs. “Lampa” iededz gaismu, paplašina garīgos horizontus, līdzīgi kā, piemēram, “Kniede”, būtu pasākums par sabiedrības saliedētību vai “Atslēga” – par atbrīvotības meklējumiem.

“Lampa” ir meduspods cilvēku paļāvības izmantotājiem, kuri, liesmainā daiļrunībā uzstājoties no tribīnes, vēlēšanu gadā spēj savākt astronomisku potenciālo balsotāju peļņu, un mušpapīrs “fokusgrupām”, jo atbraukušajiem viesiem, pat festivāla pārdomu namiņos sēžot, kad vaigos iemetas spiediena sārtums, smadzenēs turpina jaukties dažādi viedokļi un pa galvu lēkā visādas idejas.

“Lampu” nedrīkst nobastot it neviens Latvijas demokrātiskai sabiedrībai piederīgais, un starp kreisi liberālas ievirzes partijām valda tīri kā komunistiska disciplīna – Cēsīs jābūt obligāti!

Rīcībkomiteja uzspridzināja smirdbumbu, aicinot politisko partiju līderu diskusijā par aktualitātēm piedalīties toksisko Ždanoku.

Bet šoreiz organizatoriem gludi vis negāja, tie gandrīz notizlojās un sabojāja lampu!<

Ak vai, kāds tracis sacēlās un protestēšana gāja vaļā līdz sociālo tīklu pažobelēm! Apstākļos, kad visplašākās sabiedrības aprindas izteikušās, ka vēlētos redzēt slēgtu Tatjanas Arkadjevnas vadīto Krievu savienību, kad tauta signalizējusi, ka krievpartija ir invazīvās sugas pārstāvis Latvijā, “Lampa” piedāvā Kremļa ietekmes aģentei Ždanokai skatuvi un auditoriju!

Cilvēki neizpratnē jautāja – ko jaunu pateiks persona, kura 30 gadu garumā cīnījusies pret Latvijas neatkarību un kuru izmācīs tikai kaps?

Apmeklētāji tvēra pēc programmiņām, raudzījās, kurā vieta, kādā laikā gaidāma čekista Jura Savicka uzstāšanās “KGB – gods un slava” vai uz scēnas kāps arī krievu rubuļu tīkotājs Miks Indrašis. Tomēr festivāla saimnieki centās glābt Ždanokas seju, kā Rietumu partneri tiecas pestīt Putinu no iesēšanās dubļu peļķē.

Ždanoka tak vēlēta eiroparlamentāriete, forumā tiek veicināta tieša saskarsme starp atnākušajiem cilvēkiem un politiķiem, jārēķinās, ka jāspēj sadzīvot arī ar nepatīkamiem viedokļiem. Par laimi, piecas minūtes pirms divpadsmitiem Ždanokas līdzdalību atcēla.

Acīmredzami pārliecināja ar zvanu no augšas, ka Olimpa dievu sanāksmē viņa nevēlama persona.
SAISTĪTIE RAKSTI

Citādi no augstumiem nenokāps ne zibeņmetis Zevs ar kundzi Hēru, neparādīsies skaistulis Apollons un no Gaujas putām neiznirs Afrodīte.

Organizatori skaidrojās, ka ielūgums Ždanokai liegts sakarā “ar izskanējušiem aicinājumiem uz vardarbību”. Kā vēlreiz apstiprinot, cik politiķa dzīvība ir lēta manta. Tā tik skaties, piešaus indi tavā kafijas krūzē vai iegāzīs pa pauri ar pusķieģeli.

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies
Ja informācija apstiprināsies, tas būs ievērojams ukraiņu spēku taktiskais panākums. Slaidiņš ieskicē situāciju Ukrainā 1
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
Ēriks Loks, Ieva Akuratere un Āris Ziemelis ielūdz uz “Dziesminieku dienām Sēlijā”
FOTO: Ieskaties spēlfilmas “Mīlulis” filmēšanas aizkulisēs ar Kārli Arnoldu Avotu galvenajā lomā
Tanku biatlons Krievijā kā samērā absurda disciplīna
Krāpnieki pielieto jaunu triku – uzdodas par policijas darbiniekiem, lai izmānītu naudu 4
Lokdauni izraisījuši vairāk nāves gadījumu nekā Covid-19 vīruss, atzīst pētnieki. Neatliekamā medicīniskā palīdzība kļūst neaizsniedzama Lielbritānijā 8
VIDEO. “Čuk čuk čuk!” Ministrs Linkaits dzimšanas dienā soctīklotājus pārsteidz ar amizantu dziesmu 24
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu 11
Sestdien Kurzemē iespējams pērkona negaiss, karstums līdz pat 30 grādiem 1
Ogrēnieši netiek uz darbu, pie ārsta un uz bērnudārzu, bet ATD līgumu ar “Liepājas Autobusu parks” lauzt negrasās
LVM padome noraida bažas par AS “Latvijas valsts meži ” valdes locekļu atlases neatbilstību tiesiskajam regulējumam un aicina uz konstruktīvu dialogu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs