Foto: Jānis Deinats

Gandrīz tautasdziesma Kulakova un Akurateres jubilejā 0

5. oktobrī īpašs koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis” aizsāks komponista Jura Kulakova un dziedātājas Ievas Akurateres 60. jubilejas koncertturneju “Gandrīz tautasdziesma”, kas izskanēs lielākajās Latvijas koncertzālēs Jelgavā, Liepājā, Ādažos, Valmierā, Talsos, Rīgā un Alūksnē.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Ieva Akuratere, dziesminiece un grupas “Pērkons” soliste, un viņas grupas biedrs, komponists Juris Kulakovs viņu 60. dzimšanas dienu nosvinēja jau pavasarī, aprīlī un maijā, apaļo jubileju Latvijas simtgades laikā abi muzikālie vienaudži nolēmuši atzīmēt īpašos koncertos rudenī. “Šajā brīnumainajā pasaulītē Dievs man ir ļāvis dzīvot jau vairākus gadu desmitus. Vēlos no sirds nosvinēt dzīves svētkus pateicībā par mīļajiem cilvēkiem, dārgo tēvzemi, skaisto dabu un radošo mākslu, kas man ir visapkārt! Jubilejas koncerti skanēs kā mūsu dāvana Latvijai simtgades svētku rudenī,” saka I. Akuratere.

Abu mākslinieku jubilejas koncerts “Gandrīz tautasdziesma” izskanēs kā kontrastu pilns muzikāls vēstījums, kurā triumfāli eksistenciāli skaņdarbi, mijoties ar trauslas akustiskās mūzikas izsmalcinātību caur anarhistiskas ironijas simboliku pāries klasiskajos “Pērkona” rokmūzikas grāvējos.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dzīves plūdums, laika straume, dzīvības stīgu pulsējošā skaņa – ar kādu cilvēku šajā dzīves straumē tu esi vienā laivā, mākslas, mūzikas realitātē, kura it kā uz mirkli aptur plūsmu un paglābj no eksistenciālajām mīklām, radot skaistumu, kurš veidots no labākajām, aizrautīgākajām vēlmēm un gan trakākajām, gan maigākajām emocijām, lai aizvestu kontrastu harmoniskajā virpulī. Šī nevaldāmā vēlēšanās ar mūzikas palīdzību tuvināties un piederēt savai tautai, rada dziesmas, kuras, laikabiedru uzklausītas un līdzpārdzīvotas, kļūst gandrīz par šā laika tautasdziesmām,” abi gaviļnieki vienojas kopīgā aicinājumā, piebilstot: “Sēdīsimies vienā mūzikas laivā, ar dziesmu irkļiem rotātā. Lai top “Gandrīz tautasdziesma”!”

Jubilejas koncertos skanēs dažādi Jura Kulakova mūzikas fragmenti no skaņdarbiem “Mistērijas par Rīgu”, Veidenbauma cikla, kantātēm “Vēstules uz bruģa” un “Sarkanais vilciens”, kā arī mūzika no izrādēm un rokoperām, ko papildinās instrumentālās kompozīcijas. Savukārt Ieva Akuratere dziedās latviešu tautasdziesmas un pašas komponētos skaņdarbus.

Koncerta otrajā daļā dārdinās grupa “Pērkons” un skanēs grupas mūžam zaļie grāvēji: “Zaļā dziesma”, “Slidotava”, “Labuvakar” un daudzas citas. Pēc koncerta būs iespēja iegādāties “Pērkona” CD un saņemt mākslinieku autogrāfus.

“Man dzimšanas diena ir katra diena, kad pamostos un svinu dzīvi! Dzīve ir gara, mūžs ir īss, laika plūdums ir bezgalīgs, un pagātne un nākotne ir tikai iespējamība. Atomiem savstarpēji uzdarbojoties, tie kādā brīdī sastājas īstajā stāvoklī, nogrand “Pērkons” un satricina latviešu poproka pamatus,” par jubileju saka Juris Kulakovs.

Koncerti “Gandrīz tautasdziesma”

5. X 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

7. X 18.00 Jelgavas kultūras namā

20. X 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”

26. X 19.00 Ādažu kultūras centrā

3. XI 19.00 Valmieras kultūras centrā

9. XI 19 Talsu tautas namā

16. XI 18.00 un 21.30 Rīgā VEF kultūras pilī

2. XII 19.00 Alūksnes kultūras centrā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 – 25

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.