Latvijas pludmales volejbolistes Graudiņa un Kravčenoka

“Spēle bija traka!” Latvijas pludmales volejbolistu graciozā uzvara sajūsmināja visus Latvijas sporta līdzjutējus 6

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa / Anastasija Kravčenoka svētdienas rītā sajūsmināja visus Latvijas sporta līdzjutējus ar fantastisku uzvaru Tokijas olimpisko spēļu astotdaļfinālā.

Latvijas meitenes sīvā cīņā pret Svetlanu Holominu / Nadeždu Makroguzovu no KOK trešajā setā bija iedzinējos ar 1:5 un 8:12, taču, saglabājot olimpisku mieru un pamatīgu koncentrāciju, paveica teju neiespējamo, izcīnīja fantastisku uzvaru ar 2-1 (16:21, 21:17, 15:13).

Abu dueti savā starpā mačojušies teju no jauniešu vecuma, mūsējām līdz šim krievietes svarīgās spēlēs uzvarēt nebija izdevies, tostarp neilgi pirms olimpiskajām spēlēm Soču četru zvaigžņu turnīra bronzas mačā.

Šoreiz tieši miers un pārliecība par to, ka viss izdosies, bija šīs spēles atslēga. Vēl pie 1:5 abas meitenes spēja pasmaidīt, Tīnai mierīgi sakot Anastasijai “punktu pa punktam un uz priekšu”.

Latvijas meiteņu pusē bija arī veiksme, pie 10:12 tiesnesei saskatot pārkāpumu pretiniecēm, kuras par to bija sašutušas un vēlāk ar nerviem vairs netika galā. Atšķirībā no Graudiņas / Kravčenokas, kuras jau tagad nodrošinājušas Latvijas pludmales volejbola otru visu laiku labāko sasniegumu olimpiskajās spēlēs.

“Spēlei piegājām ar cīnītāju mentalitāti – visu vai neko. Spēle bija traka. Mēs bijām iedzinējos, taču izrādījām bezbailību un kārtīgi ieķērāmies. Visa seta garumā mums iekšā bija ticība, ka varam uzvarēt,” pēc spēles sacīja Graudiņa.

Rīt ceturtdaļfinālā pretim nāks kanādietes Hītera Benslija / Brendija Vilkersone, kuras mūsējās līdz šim uzvarējušas abās savstarpējās spēlēs. Tas gan nav rādītājs.

“Katra spēle ir citāda, mums laukumā jādodas ar tādu pašu pārliecību,” uzsver Kravčenoka, piebilstot, ka dueta mērķi Tokijā neaprobežojas tikai ar ceturtdaļfinālu, jo abas meitenes vēlas pēc iespējas ilgāk izbaudīt olimpisko gaisotni.

Kanādietēm astotdaļfinālā bija tikpat emocionāla cīņa, ar 2-1 (22:24, 21:18, 15:13) uzvarot amerikānietes Kelliju Klēsu / Sāru Sponsilu, kurām mūsējās zaudēja grupas pirmajā mačā.

Šorīt plkst. 7 astotdaļfināla mačs arī vīriem – Mārtiņam Pļaviņam / Edgaram Točam.

Viņi grupu turnīru noslēdza ar 0-2 (18:21, 16:21) zaudējumu pret meksikāņiem Hosue Gastonu / Hosē Rubio un otro vietu grupā. Izlozē īsti nepaveicās, pretim dabūjot titulētos brazīliešus Evandru Oliveiru / Brunu Šmitu.

Pirmais ir pasaules čempions, otrs pirms pieciem gadiem Rio kopā ar Elisonu Čeruti kļuva par olimpisko čempionu.

Brazīļu duets priekšsacīkstēs savā grupā uzvarēja visos trīs mačos, taču divos no tiem trīs setos. Tātad ar viņiem var cīnīties.