Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube
Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube
Foto: LETA

Graube: ZS ir atbilde visiem skeptiķiem, kas saka, ka mēs dosimies prom no šīs valsts 13

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube šodien, 21.augustā, paudis gandarījumu par zemessargu pašaizliedzību un profesionalitāti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

“Brīdī, kad notiek cīņa par sirdīm un prātiem, tiek apšaubīts valstiskums, apšaubīta mūsu spēja aizsargāt Latviju, jūs, zemessargi, esat apliecinājums tam, ka pilsoņi vēlas, spēj un ir gatavi aizsargāt Latviju! Jūs esat atbilde visiem skeptiķiem – tiem, kuri saka, ka mēs dosimies prom no šīs valsts, kad būs grūti. Es zinu – ikviens no jums ir gatavs aizsargāt savu valsti. Paldies jums par dienestu, paldies jūsu darba devējiem un visiem, kuri saprot šo valstiski svarīgo uzdevumu, kuru jūs godam pildāt!” paziņojumā paudis Graube.

Viņš norāda, ka Zemessardzes (ZS) dibināšana bija viens no pašiem pirmajiem lēmumiem pēc Latvijas neatkarības “de facto” atjaunošanas. Tas ir apliecinājums tam, ka valsts var pastāvēt tikai tad, ja tai ir savi bruņotie spēki – karavīri un zemessargi, vīri un sievas, kuri gatavi savu valsti aizsargāt. “Atcerēsimies barikāžu laiku – tur radās Zemessardzes ideja, tur radās mūsu tautas pārliecība un ticība sev, saviem spēkiem un varēšanai. Valsts esam mēs visi, mēs visi esam atbildīgi par to,” viņš pauž.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jūs bijāt pirmie, kuri sargāja un atjaunoja Latvijas valsts robežas, pirmie, kuri nodrošināja Latvijas valsts drošību, kamēr šeit atradās Krievijas Federācijas karaspēks. Tieši jūs, veicot operāciju Liepājā, panācāt, ka Krievijas Federācijas karaspēks pilda Latvijas likumus un pašu parakstītos līgumus un noteikumus. Jūs bijāt tie, kuri palīdzēja deviņdesmito gadu vidū valstī novērst daudz noziegumu. Tā nav valsts, kuras pilsoņi nav gatavi to aizsargāt,” atceroties vēsturiskos notikumus, uzsver ģenerālleitnants.

Šā gada 23. augustā Zemessardze atzīmē 25. dibināšanas gadadienu. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu.

Zibakcijā “Esmu zemessargs” aicina zemessargus iespēju robežās 23.augustā ierasties darba vietā lauka formas tērpos, demonstrējot, cik daudz Latvijā ir zemessargu un radot svētku sajūtu Zemessardzes 25.gadadienā. Mirkļa birka, komunicējot sociālās saziņas tīklos: #esmuzemessargs.

Šodien, 21.augustā, aprit 25 gadi kopš 1991.gada 21.augustā Latvijas Republikas Augstākā padome, 111 deputātiem balsojot par, 13 – pret, pieņēma konstitucionālo likumu „Par Latvijas Republikas valstisko statusu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.