Ernests Gulbis

Gulbis pārvar Austrālijas atklātā čempionāta kvalifikāciju 0

Latvijas tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis piektdien izcīnīja uzvaru Austrālijas atklātā čempionāta pēdējā kvalifikācijas kārtā, kā rezultātā viņš varēs piedalīties pamatturnīrā.

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Gulbis (ATP 258.) kvalifikācijas trešajā kārtā ar 7-6 (7:2), 6-2 uzvarēja indieti Prajnešu Gunesvaranu (ATP 122.), kuram priekšsacīkstēs bija piešķirts 17.numurs.

Latvijas tenisists jau spēles pirmajā geimā ieguva iespēju atņemt pretiniekam servi, taču tik veiksmīgi dueli neizdevās iesākt. Līdz pat piektajam geimam spēle ritēja līdzīgi, bet Gulbis zaudēja savu trešo servi un nonāca iedzinējos ar 2-3. Tenisists zaudēto visai viegli atguva astotajā geimā, bet pirms taibreika setu neizdevās noslēgt.

Taibreikā Gulbis uzvarēja pie savas serves un nākamajās divās izspēlēs lauza pretinieka servi, drīz vien panākdams jau drošo 5:0. Indietis savas nākamās divas serves nosargāja, bet īsi pēc tam Gulbis izservēja uzvaru setā.

Otrais sets jau diezgan uzskatāmi pagāja Gulbja zīmē, sportistam jau pie pirmās iespējas laužot pretinieka servi. To pašu viņš ar trešo mēģinājumu izdarīja trešajā geimā, bet turpinājumā rupjas kļūdas nepieļāva un svinēja uzvaru mačā ar 7-6 (7:2), 6-2.

Gulbis šajā spēlē izpildīja deviņas netveramas serves, kamēr viņa pretinieks atbildēja vien ar četrām.

Par kvalifikācijas turnīra pārvarēšanu Gulbis nopelnīja 25 ATP ranga punktus, bet viņa pretinieks sacensības pameta par 50 000 Austrālijas dolāru (nepilnu 31 000 eiro) bagātāks.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Gulbis savā sezonas ceturtajā mačā ar 6-3, 6-3 apspēlēja amerikāni Maksimu Kresiju (ATP 189.), bet nākamajā duelī ar 6-3, 1-6, 6-2 uzvarēja Federiko Koreu no Argentīnas (ATP 118.), kurš bija izlikts ar 15.numuru.

No kvalifikācijas turnīra pamatsacensībās iekļūs 16 tenisisti. Gulbim Austrālijas atklātais čempionāts nav bijis veiksmīgs, jo ne reizi karjerā viņam nav izdevies tikt tālāk par otro kārtu. Iepriekšējās trīs dalības reizēs viņš apstājās jau pirmajā kārtā.