Handbola izlase pēdējās sekundēs izrauj uzvaru pār Ukrainu 0

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība ar 22:21 uzvaru pār Ukrainu un pirmo vietu grupā noslēgusi 2017. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmo kārtu.
Pēc neizteiksmīgās spēles Grieķijā, kurā Latvijas izlase nodrošināja pirmo vietu grupā, komandas galvenais treneris Uģis Vikštrēms neslēpa, ka komanda saviem līdzjutējiem ir parādā skaistu spēli un uzvaru mačā pret Ukrainu. Pat nespēlējot labākajā sastāvā, bez vienas spēles diskvalifikāciju saņēmušā Aivja Jurdža un Jāņa Pavloviča, mūsējie solījumu pildīja. Varens izdevās spēles sākums (11:3), lai gan pirmā puslaika turpinājums tik pārliecinošs vairs nebija. Pārtraukumā ejot vairāk kā puse no pārsvara bija pazaudēta – 13:10.
Otrajā puslaikā ukraiņi trīs reizes panāca neizšķirtu (16:16, 20:20, 21:21), tomēr Latvijas izlase ar Arta Kurmēna precīzu metienu sešas sekundes pirms mača beigām izrāva 22:21 uzvaru. Tādējādi ar darbiem apliecināja, kāpēc šajā kvalifikācijas grupā pirmā vieta ir mums, nevis iepriekš par favorīti uzskatītajai Ukrainai.
Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra play-off kārtas spēles tiks aizvadītas jūnijā, bet pretiniekus Latvijas izlase uzzinās janvāra beigās pēc Eiropas čempionāta finālturnīra beigām. Līdz šim mūsu handbolisti nav spēlējuši ne pasaules, ne Eiropas čempionātu finālturnīros.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 10
Diskriminācija Latvijā? Advokāts komentē plānotos ierobežojumus 3

PASAULES ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS
Latvija – Ukraina 22:21
(13:10). Kris’topāns 7, Tuminskis 5, Kurmēns 3, Trifanovs, Dude, Ērmanis pa 2, Kreicbergs 1.
Tabulā: 1. Latvija 11 (5-1-0, 161:121), 2. Ukraina 6 (3-0-3, 149:125), 3. Grieķija 5 (2-1-2, 124:133), 4. Kipra 0-0-5 (96:151).