Latvijā
Kriminālziņas

Hostelī Rīgas Centrāltirgus teritorijā atrod 10 000 nelegālo cigarešu0

Foto: Valsts policija

Otrdien, 11. augustā, Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas Centrāltirgus apsargiem veica darba pienākumus tirgū nelegālo akcīzes preču apkarošanas jomā.

Likumsargi ievēroja vīrieti, kas iepriekš nonācis policijas redzeslokā par nelegālo cigarešu tirgošanu un glabāšanu. Minētais vīrietis iegāja hostelī, kas atrodas tirgus teritorijā, piegāja pie mantu glabāšanas skapīšiem un vienu no tiem atslēdza.

Likumsargi jau bija vīrietim uz pēdām un pienākot pie skapīša, pamanīja, ka tajā atrodas nelegālās cigaretes – kopumā 8000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām. Pārbaudot blakus skapīti, tajā tika konstatēts vēl 2000 nelegālo cigarešu.

1963. gadā dzimušais vīrietis administratīvā kārtībā tika aizturēts.

Saistībā ar notikušo uzsākts administratīvais process pēc likuma “Par akcīzes nodokli” 35. panta pirmās daļas – par administratīviem pārkāpumiem akcīzes preču aprites jomā. Par to piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 140 naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — līdz 1420 naudas soda vienībām.

Foto no notikuma vietas
Foto: Valsts policija

Tāpat šajā dienā Rīgas Centrāltirgū Rīgas Latgales iecirkņa policisti pamanīja aizdomīgus vīriešus, kuri cenšas pārdot mobilo telefonu. Ņemot vērā, ka šīs personas iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem, policisti nolēma veikt pārbaidi.

Policisti noskaidroja, ka viņi šo telefonu nolaupījuši no kāda vīrieša iepriekšējā dienā, 10. augusta vakarā, Rīgā, Uzvaras bulvārī.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju un tirgus apsardzi arī turpmāk turpinās patrulēt Rīgas Centrāltirgū, lai ierobežotu nelegālo akcīzes preču apriti un cīnītos ar citiem pārkāpumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.