Tiesa pasludina spriedumu Lembergam

“Tagad Puzes ezera krasta īpašumu nodos par pansionātu pensionāriem.” Egila Līcīša feļetons: “Hūtes vīrs aiz restēm” 31

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Necilvēks tieslietu ministrs Jānis Bordāns nav parūpējies un uzcēlis jaunu, gaišu cietumu, kuru bija gadiem solījis, lai komfortablos apstākļos kā līdzīgās penitenciārajās iestādēs Eiropā savas aiz dzelzs mežģīnēm pavadītās dienas skaitītu ilgu laiku īstenais valsts vadītājs, oligarhs, ventspilnieks Aivars Lembergs un, ļoti iespējams, arī citi rūdīti politiskie dūži.

“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
“Kad ir jāvakcinējas, mēs esam seniori, bet šajā gadījumā mēs neesam.” Pirmspensijas vecuma sieviete par neesošo atbalstu energokrīzē
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē 48
Lasīt citas ziņas

Liepājā ieplānotajā jaunbūvē vajadzēja būt mājīgām divvietīgām istabiņām ar mīkstu cisu guļvietām, atpūtas zonu, žurnālgaldiņu, labiekārtotu sanitāro mezglu un lodziņu, no kura paveras nomierinošs skats uz Baltijas jūru.

Tā vietā Lembergam pēc īslaicīgas pabūšanas antikovida izolatorā nāksies saspiesties Rīgas “Hotel Centrale” vecmodīgā kamerā ar ēdināšanu un guldināšanu uz valsts rēķina bez ērtībām, daudz spartiskākā režīmā ar nezin cik bēdubrāļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA
Jā, tas ir noticis. Ventspils galva nomainījis iecienītās sinepju krāsas žaketes pret strīpainām drēbēm. Lembergs aiz restēm.

Savos ziedu laikos varenais hūtes vīrs valstīja partijas un deputātu apakšgrupas kā bumbas pēc savas iegribas, ar viņa ziņu apstiprināja vai noraidīja Valsts prezidenta amata kandidatūras, saskaņoja, kuram jābūt KNAB priekšniekam, un vadoņa priekšā papēžus sasita un padevīgi salutēja ZZS apakšnieki.

Nešaubīgi, Aivars Lembergs bija interesants puisis, apbalvots ar runātāja dāvanām, par kurām saka – tas ziķeris jau izmelos vilku no meža laukā, un jaudīgām prāta spējām.

Tagad pēc divpadsmit gadu tiesāšanās, kur sprigans, vulkāniskas enerģijas pārpilns Lembergs iegāja tiesas zālē 2009. gadā, nevarīgu, bēdu sagrauztu sirmgalvi, kurš derīgs vairs tikai večiņu baidīšanai, 2021. gadā aizveda uz soda izciešanas vietu, kur šaha figūras taisa no maizes mīkstuma.

Kaut no ārpuses nevarēja pateikt, iekšēji saņemtie nežēlīgā liktens triecieni noteikti sāpēja.

Dzīves laikā Aivars Lembergs bija pieļāvis kļūdas, kuru dēļ mati metas sirmi, veselība tiek sabeigta un cilvēks pārvēršas par nervu kamolu.

Garo procesu noslēdzot, tiesnese Irīna Jansone spriedumu, elpu neatvilkdama, ar īsām pauzītēm lasīja, uzskaitot pēc pantiem – vainīgs, brīvības atņemšana uz trim gadiem, vainīgs, brīvības atņemšana uz trim gadiem un tā tālāk.

Likās, tiesājamo Lembergu atzīs par vainojamu visos pasaules grēkos kopš radīšanas, un ģimene savu tēvu un attiecīgi – tēvs saules gaismu nemūžam neredzēs, tomēr šur tur apsūdzību smagumu mīkstināja un apsūdzēto vietumis attaisnoja.

Kolēģija piesprieda Lembergam piecus gadus cietumā, maksāt kompensācijas cietušajiem, un Latvijas valsts paliks stāvus bagāta no konfiscētās mantas.

Aizstāvība bij bezspēcīga ko līdzēt. Atņēma visu samangoto – arestētos naudas noguldījumus, Britu Virdžīnu salās (arī Šveicē, Lihtenšteinā) reģistrētās akcijas, citus vērtspapīrus, ūdens un sauszemes transportlīdzekļus.

Valstij tika kādi pāris kvadrātkilometri Lembergu famīlijai piederējušo zemes nogabalu ar mežu masīviem Piltenes un Ugāles pagastu teritorijās, nekustamie īpašumi Rīgā, Ventspilī un Puzē, ieskaitot “Dzintarnieku” māju kompleksu, kurā oligarhs pārsvarā mita.

Tagad Puzes ezera krasta īpašumu nodos par pansionātu pensionāriem vai tajā iekārtos skautu nometni. Ja nu kas no iekrātajiem miljoniem palika pāri, tad pažobelē nobāzts vai zemē dziļi paslēpts.

Papildu sodamērs Aivaram bija apcietināšana jau tiesas zālē pēc sprieduma pirmajā instancē. Divu policistu pavadībā, vilkdams kaltētiem sausiņiem piekrautu koferīti, bijušais Ventspils galva atvadījās no klātesošajiem ar “visu labu, uz drīzu redzēšanos”.

Vēl jau sagaidīsim, ka no drūmās pazemes izlauzīsies pa kādam netaisni apcietinātā žēlam vaidam un spriedums tiks apelēts. Vēl saņēmām ZZS preses relīzi par notikušu politisku izrēķināšanos ar opozīcijas redzamu darbinieku.

Tomēr caurmērā publika ir apmierināta, kā šajā instancē noslēgusies ilgā tiesas prāva pret Lembergu, un atšķirībā no dažiem citiem spriedumiem par taisīto nolēmumu valda uzskats, ka cilvēki mantijās caur Temīdas prizmu šoreiz paskatījušies pareizajā leņķī.

SAISTĪTIE RAKSTI

Gan jau smagā zaudējuma sāpes pāries arī ZZS kolēģiem, jo laiks dziedē rētas. Nepastāvot iespējai regulāri kontaktēties, dzisīs arī sniegbalta marmora valsts nekronētā premjerministra tēls, kurš, jāsaka atklāti, daudziem citiem izskatījās visai ogļmelns.

Vai pēc pamācošā sprieduma pērkama politika ar ielikteņiem amatvietās un varai pietuvinātu spekulantu rosīšanos beidzot būs Latvijā beigusies? Diemžēl ne.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
“Kad ir jāvakcinējas, mēs esam seniori, bet šajā gadījumā mēs neesam.” Pirmspensijas vecuma sieviete par neesošo atbalstu energokrīzē
APTAUJA: Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē 48
VIDEO. “Man likās, ka viņš ir apsēsts ar dēmoniem”: pēc dažu dienu padzīvošanas kopā ar aktieri Imantu Stradu saka Amuna Davis 30
Ak vai, cik zemu kritis buldozers, ka tam jāvelkas uz veikalu bez sertifikāta un jātirda apsargs, lai ielaiž šopingā. Egila Līcīša feļetons 48
Lasīt citas ziņas
Latvijas kamaniņu braucēji izcīna zelta medaļu Eiropas čempionāta komandu stafetes sacensībās 3
VIDEO. “Vakcinēties man ir bail!” Ārstu konsīlijs arī pēc būtiskām vakcīnas radītām blaknēm par obligātu nosaka trešo poti
ST priekšsēdētāja: Beidzot pēc vairāk nekā 20 gadiem valsts uzzināja, kāds ir iztikas minimums
Gaidāms neliels sniegs, lietus un apledojums. Laika prognoze pirmdienai
Seniors ar jaunu sirdi: Kā Iveta ar Jāni atjaunoja koka māju Rīgas centrā
19:18
Dzīve ir sarežģīta, taču skaista. Tev šodien būs daudz iespēju par to pārliecināties! Horoskopi 24.janvārim
18:35
ST priekšsēdētāja: Beidzot pēc vairāk nekā 20 gadiem valsts uzzināja, kāds ir iztikas minimums
17:23
Latvijas budžetā ieskaitīs arestētus 1,3 miljonus eiro, kas atradās “ABLV Bank”
Sestdien reģistrēti 4753 jauni Covid-19 gadījumi
Uzcep gleznu: Itāļu maize fokača
Kamaniņu braucēja Elīna Ieva Vītola izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā 1
Veļasmašīnu darbinām pilnu, ūdeni tējkannā vārām, cik nepieciešams: padomi, kā saimniecībā ietaupīt
APTAUJA. Ap trešdaļa Latvijas iedzīvotāju neapmierināti ar dzīves kvalitāti Covid-19 laikā
Žurnālists un publicists Ilmārs Latkovskis: es negribētu būt Krišjāņa Kariņa vietā
“Mana maigā sirds to neizturēja, piekritu – lai ved šurp.” Vecmāmiņas – audžumammas stāsts
Olafs Zvejnieks: Pēdējā desmitgadē pieredzētais “lētās naudas” periods tuvojas beigām 32
Kariņa valdībai aprit trīs gadi 16
Kazahstānā vairāk nekā 460 cilvēkiem izvirzītas apsūdzības terorismā un nemieru rīkošanā 59
Slīdes ir dažādas. Kura mazāk bīstama?
Kuram no ministriem pērn bijušas lielākās izmaksas? 4
Kalvītis: Nevaru iedomāties, ka es kā valdības vadītājs varētu vienu sabiedrības daļu izslēgt no sabiedrības, tāpēc ka viņi negrib mani klausīt 324
No pilngadīgajiem iedzīvotājiem vakcināciju pret Covid-19 pabeiguši ap 80% un gandrīz trešdaļa revakcinējušies 143
Kāpēc “Gaso”, izbūvējot dabasgāzes pieslēgumu, prasa uzstādīt patēriņa skatītājus ēku ārpusē? 31
“Rīgā ievāktais medus ir ļoti kvalitatīvs.” Pēdējos gados galvaspilsētā attīstījusies urbānā biškopība 20
“Čīliešus vieno ģimene, bet latviešus – māksla un kultūra.” Latviete pēc 10 gadiem Čīlē ar ģimeni atgriežas dzimtenē 48
Vējainu laiku prognozē arī februārī un martā 6
Nauris Puntulis: Žēl, ka pandēmijas situācija neļauj pulcēt seniorus uz semināriem, lai mācītu medijpratību 134
“Visa pamatā ir cilvēku iekšējais karš, katram pašam iekšpusē, meklējot ienaidnieku ārpusē!” Saruna ar publicistu Ilmāru Latkovski 53
“Esmu bijis cilvēks, kurš agrāk diezgan skaļi vīpsnājis par seriāliem…” – atzīstas aktieris Niklāvs Kurpnieks
VIDEO. Ar mammu labāk tā nejokot! Dēls par nešpetnu joku saņem slapju slotu sejā 5
Emocionāli vari justies mazliet iztukšots! Horoskopi no 24. līdz 30. janvārim