Foto kolāža no deavita.com, domino.com, dailydreamdecor.com

Idejas omulīgiem balkoniņiem, par spīti šaurībai 0

Arī pilsētniekam gribas baudīt pavasari un vasaru savā āra telpā, cik liela nu tā ir. Tomēr nevajag saskumt, ja balkons vai lodžija šķiet pārāk mazi – ieskaties idejās, kā to iekārtot omulīgi, par spīti šaurībai.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Lasīt citas ziņas

Ja vietas ļoti maz
Pirmkārt, nevajag balkonu saraibināt ar košiem toņu salikumiem un daudziem sīkiem priekšmetiem. Labāk, ja nelielajā telpā valda neitrāls, mierīgs toņu salikums, ko atsvaidzina kāds neliels akcentiņš.
Arī no mēbelēm un lietām izvēlamies tikai pašu nepieciešamāko.
Otrkārt, mazs balkons izskatīsies plašāks, ja tam būs rūpīga apdare – ir vērts ieklāt vienotu grīdas segumu un sienām izvēlēties apdari vienā toņu gammā.
Treškārt, augus ieteicams izvietot pie sienas vai arī izvēlēties vienu lielu augu.

Foto kolāža no dailydreamdecor.com un ideasforabalcony
CITI ŠOBRĪD LASA

Idejas plašākai lodžijai
80./90. gados būvētajiem namiem raksturīgas lodžijas, kas izstieptas divu istabu vai istabas un virtuves garumā. Šādā variantā var iekārtot pat itin omulīgu āra telpu, kas atbilst jaunākajām tendencēm – veidot terasi vai lodžiju kā nelielu āra viesistabu.
Tiem, kam ir svarīgi, lai uz lodžijas būtu pietiekami vietas, kur piesēst plašam ģimenes lokam vai arī ciemiņiem, ieteicams to pārlieku neapzaļumot. Vislabāk izvēlēties vasaras puķu stādījumus kastēs, kas stiprinās pie lodžijas malas vai pie sienas un netraucēs kustībai uz lodžijas. Tomēr lielāko platības daļu aizņems āra mēbeles un kāds dekoratīvs kašpo.
Vienalga, kādas mēbeles izvēlas – dīvāniņu, atsevišķus krēslus un galdiņu, svarīgi, lai sēdēšana būtu ērta un omulīga. To nodrošinās papildu spilveni, krēslu paliktņi un arī pie sienas stiprināmi spilveni, kas kalpos par savdabīgu atzveltni. Ideāli, ja sēdmēbeles iespējams izmantot arī lietu uzglabāšanai (piemēram, lādes ar vāku u.c.).
Noteikti jāpadomā arī par apgaismojumu krēslas stundām. Tā var būt gan elektrisko spuldzīšu virtene, gan sienas lampa, kas piemērota āra apstākļiem, gan lukturīši ar svecēm.
Ilgāk, protams, kalpos tāds iekārtojums, kurā būs padomāts par ērtu un viegli kopjamu grīdas segumu un izturīgām mēbelēm, tomēr itin labi jauku gaisotni var izveidot arī, neieguldot daudz naudas. Piemēram, izveidojot mēbelītes no koka paletēm, bet lodžijas grīdu noklājot ar mitrumizturīgu (kas domāts vannas istabām vai baseiniem) paklāju.

Foto kolāža no deavita.com, domino.com, dailydreamdecor.com

Dārgāk un lētāk
Nav noslēpums, ka līdzīgu rezultātu iespējams panākt par ļoti atšķirīgu naudas summu. To var pamanīt gan TV modes šovos, gan mājokļu pārvērtībās. Arī balkonu un terašu iekārtojumā aktuālo tendenci – āra viesistabu – var īstenot, gan ieguldot krietnus līdzekļus, gan pavisam demokrātiskā veidā.
Lūk, piemērs, pirmajā variantā noskaņa panākta, izmantojot īpašos terases dēļus un mēbeles no tīkkoka un izvēloties ekskluzīvu paklāju un dārgus mēbeļu polsterējumus.
Savukārt otrajā variantā izmantots ātri saliekamais dekas dēlīšu klājums un vienkāršas ekonomiskā stila skandināvu mēbeles, kas komplektētas ar krāsās un rakstos saskaņotu rupja auduma tekstilu.

Foto kolāža no taginstant.com, deavita.com

Ja vajadzīga tikai vieta zvilnēšanai
Nekur nav teikts, ka uz balkoniem vai terasēm noteikti jābūt augu pārbagātībai, krēsliem un galdam, uz kā novietot maltīti. Katrs savu āra telpu iekārto tā, kā nepieciešams tieši viņam pašam. Lūk, tiem, kuriem vislabāk patīk pasnaust vai tikai pazvilnēt svaigā gaisā, noderēs idejas par ērtas guļvietas ierīkošanu.
Arī šo iekārtojuma variantu iespējams izveidot gan dārgi, gan lēti – var izmantot ekskluzīvus segumus, mēbeles un tekstilu, bet var zvilni izveidot no koka paletēm pašu spēkiem un omulību kompensēt ar bagātīgu spilvenu un tekstila komplektāciju, kas darināta pašu rokām.

Foto kolāža no balcony-design-simple-decoration, architecturendesign.net
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.