Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Pexels.com

Iecienītus latviešu autoru darbus varēs bez maksas lasīt e-grāmatas formātā 0

Latvijas pašvaldību publiskās bibliotēkas 2019. gadā lasītājiem piedāvās jaunu, inovatīvu pakalpojumu – “3td e-grāmatu bibliotēka”, informē Ilma Elsberga, Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) projekta vadītāja asistente.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

To nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia”, apgādu “Zvaigzne ABC” un publiskajām bibliotēkām.

Jau no 7. janvāra ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Tā ir kopīgi īstenota iniciatīva, lai veicinātu grāmatu lasīšanu mūsdienīgā un ērtāk pieejamā veidā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūsdienu lasītāji arvien vairāk izvēlas pašapkalpošanos un jaunus e-pakalpojumus. Tādēļ esam gandarīti, ka šobrīd no izmēģinājumprojekta sešās bibliotēkās esam nonākuši līdz jaunā pakalpojuma nodrošināšanai visās Latvijas publiskajās bibliotēkās, kuru lasītāji ir reģistrēti sistēmā ALISE,” saka “Tieto Latvia” valdes priekšsēdētāja Valērija Vārna.

“Pirmais impulss, lai eksperimentētu ar e-grāmatām Valmieras bibliotēkā, bija projekts “Lasi un tev sekos” (2014.-2015). Tas piedāvāja bērniem un jauniešiem sociālās lasīšanas aplikāciju, kas bija inovatīva e-grāmatu un komunikācijas platforma. Šī pieredze apliecināja, ka lasītāji gatavi jaunam grāmatu formātam,” pauda Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja Olga Kronberga.

Šobrīd tīmekļa vietnē www.3td.lv pieejamas vairāk nekā simt apgāda “Zvaigznes ABC” grāmatu, gan latviešu literatūras klasika, gan mūsdienu autoru grāmatas, kuras iemantojušas lasītāju atzinību, tai skaitā Vladimira Kaijaka “Enijas bize”, “Zem Marsa debesīm”, “Nārbuļu dēli” un “Mantinieki”, kas pamatā populārajam televīzijas seriālam “Likteņa līdumnieki”, tāpat kinorežisora Aivara Freimaņa “Katls”, Ingunas Baueres biogrāfiskie romāni, latviešu fantāzijas un detektīvžanra darbi.

Notiekot sarunas arī ar citām Latvijas izdevniecībām, kuras piedāvā e-grāmatas, par to ievietošanu šajā vietnē, norādīja Elsberga.

Grāmatu licences no izdevniecības “Zvaigzne ABC” 1700 eiro vērtībā iegādātas Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas budžeta ietvaros, sacīja Elsberga.

“Par šiem līdzekļiem šobrīd nopirktas licences 114 grāmatām, katru no tām var lasīt 30 reizes,” precizēja Elsberga. Tā kā šāds projekts tiek īstenots pirmo reizi, KISC nevar precīzi prognozēt lasītāju interesi. Ja šobrīd iegādātās licences tiks izlietotas, centrs meklēšot papildus līdzekļus.

Reklāma
Reklāma

Lai kļūtu par “3td e-grāmatu bibliotēkas” lasītāju, ar publiskās bibliotēkas e-kataloga autorizācijas datiem jāreģistrējas vietnē www.3td.lv. Projekts ļauj grāmatas lasīt jebkurā vietā, kur pieejams internets, – tās nevar lejuplādēt, taču sistēma atcerēsies, kurā lappusē lasītājs palicis, sacīja Ilma Elsberga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.