Kultūra
Mūzika un deja

IELŪKOJIES: Koncerti Mātes dienā. Aizej kopā ar mammu!0


Dziedātājs Normunds Rutulis uzstājas Raimonda Paula jaunā albuma “Kad Tu ej pie bitēm” prezentācijas pasākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas restorānā “Klīversala”.
Dziedātājs Normunds Rutulis uzstājas Raimonda Paula jaunā albuma “Kad Tu ej pie bitēm” prezentācijas pasākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas restorānā “Klīversala”.
Foto – Leta

Ieskats daļā no Mātes dienas koncertiem.

Rīgas Doma baznīcā notiks Mātes un Ģimenes dienai veltīts labdarības koncerts

Šodien Rīgas Doma baznīcā plkst.15 notiks Mātes un ģimenes dienai veltīts labdarības koncerts un svētbrīds “Uzzied Eņģeļu koks”, aģentūru LETA informēja Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības pārstāve Arta Lāce.

Koncertā muzicēs tenors Jānis Kurševs, soprāni Katrīna Paula Felsberga un Anna Amanda Stolere, ērģelniece Larisa Carjkova, vijloniece Ilze Kaspare un Pāvila Jurjāna mūzikas skolas trio.

Kā norāda biedrības valdes priekšsēdētāja ārste Anda Jansone, ar koncertu iecerēts godināt un atbalstīt māmiņas un ģimenes, kas audzina neizārstējami slimus bērnus. “Šiem īpašajiem bērniņiem, neskatoties uz veselības stāvokļa radītajiem ierobežojumiem, tāpat ir vajadzīga mīlestība, iespēja dzīvot mājās, kopā ar tuviniekiem, priecāties un izbaudīt bērnību, bet no viņu vecākiem un ģimenēm tas prasa lielu slodzi un atbildību. Tās ir rūpes 24 stundas diennaktī,” uzsver Jansone.

Ieeja koncertā par ziedojumiem neizārstējami slimo bērnu aprūpei mājās.

* Par godu Mātes dienai Rīgas dievnamos un kultūras centros notiks plaša koncertu programma

Šodien par godu Mātes dienai Rīgā notiks vairāki koncerti un pasākumi galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, aģentūru LETA informēja Rīgas domes pārstāve Indra Vilde.

Plkst.13 apmeklētāji būs gaidīti Rīgas Jaunajā Sv.Ģertrūdes baznīcā koncertā “Karalienei mātei”, kurā piedalīsies senās mūzikas vokālā grupa “Modus Vivendi” un instrumentālais ansamblis. Līdztekus koncertam bērniem būs iespēja darboties kroņu veidošanas darbnīcā.

Arī Rīgas Sv.Pētera baznīcā notiks svētku koncerts “Sirds pieturvietas”, kurā muzicēs Madara Dziedātāja, Juris Vizbulis un kvartets “Undertango”. Koncerts sāksies plkst.14 un ieeja tajā paredzēta ar bezmaksas ielūgumiem, kurus apmeklētāji pirms tam varēja saņemt dievnamā.

Svinīgi pasākumi notiks arī vairākos Rīgas kultūras centros. Plkst.14 klausītājus gaidīs Normunds Rutulis un “Slavenais Rīgas orķestris” koncertā “Kas dārgāks par zeltu”. Koncerts notiks kultūras centrā “Imanta” un ieeja tajā būs ar bezmaksas ielūgumiem, kas pieejami kultūras centrā.

VEF Kultūras pilī būs iespēja skatīties muzikālu uzvedumu “Saldumu impērija”, kurā apmeklētājus priecēs bērnu vokālā grupa “Momo”, tautas deju ansamblis “Zelta sietiņš” un aktrise Marija Bērziņa. Koncertuzveduma mūzikas autors ir Valdis Zilveris. Uzvedums sāksies plkst.16.

Savukārt kultūras centrā “Iļģuciems” plkst.17 būs dzirdams kora “S!P!K!” dziedājums koncertā “Uzdāvini mammai dziesmu”. Plkst.18 Mātes dienai veltīts koncerts “Dziedu vakaros un rītos” skanēs arī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Tajā dziedās bērnu vokālās studijas “Knīpas un knauķi” mazie dziedātāji kopā ar solistiem Sanitu Sējāni, Andri Sējānu un instrumentālo grupu.

Koncertu “Es savai māmiņai” sagatavojuši arī Jāzepa Mediņa 1.mūzikas skolas audzēkņi, kuri klausītājus gaidīs muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”. Gaidāmi divi koncerti – plkst.15 un plkst.17. Muzejā svētku noskaņa valdīs arī 15.maijā – ģimenes dienā, kad apmeklētāji varēs piedalīties teatralizētā ekskursijā “Ciemos pie Konstantīna Pēkšēna”.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

* Brīvdabas muzejā norisināsies “Maija dziedājumi”

Šodien no plkst.12 līdz plkst.13.30 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies “Maija dziedājumi”, aģentūrai LETA pavēstīja muzeja pārstāve Harita Maniņa.

Pasākumu iesāks svētā katoļu mise Eleonorvilas kapelā, kuru vadīs priesteris Imants Medveckis. Pēc mises latgaliešu sadzīves dziesmu ansamblis “Olūteņš” dziedās tā dēvētās Marijas dziesmas pie Gutu sādžas krucifiksa.

Maija dziedājumi pie krusta ir sena tradīcijā Latgalē un Augšzemē.

* Kuldīgas novada muzejā notiks Mātes dienai veltīta radošā darbnīca

Šodien no plkst.11 līdz 17 Kuldīgas novada muzejā notiks radošā darbnīca “Ģimeņu padarīšana” par godu Mātes dienai, aģentūra LETA uzzināja muzejā.

Lai bērni svētkos iepriecinātu katrs savu māmiņu, radošajā darbnīcā varēs gatavot dāvanas un svētku dzērienus.

Katra mēneša otrajā nedēļas nogalē Kuldīgas novada muzejs ielūdz mazos kuldīdzniekus un viņu vecākus uz radošu darbošanos pasākumā “Ģimeņu padarīšana”, piedāvājot pilnvērtīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni un nodoties dažādām radošām aktivitātēm un izzināšanai.

* Tērvetes dabas parkā rīko Mātes dienas koncertu

Šodien plkst.13 Tērvetes dabas parka kafejnīcas “Lutauša galds” terasē norisināsies Mātes dienai veltīts koncerts, aģentūru LETA informēja Tērvetes Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilona Līduma.

Pasākumā ar koklēm un dziesmām apmeklētājus priecēs folkloras kopas “Laiva” un “Ceļteka” Andas Ābeles vadībā.

Tāpat Tērvetē norisināsies jau tradicionālie Tulpju svētki “Viestardos”, kur tulpju kolekcijā apskatāmas gandrīz 400 tulpju šķirnes. Svētkos darbosies Tērvetes amatnieku un mājražotāju tirdziņš, pusdienās visi tiks cienāti ar zupu, bet svētku noslēgumā ar mājas saimnieces cepto kūku. Darbosies radošās darbnīcas bērniem, būs apskatāmi un samīļojami mājdzīvnieki. Viesus priecēs tuvāko novadu amatierkolektīvi ar izrādēm, dziesmām un dejām.

* Lūznavas muižā izskanēs Laimas Jansones un grupas “Rūnas” koncertrpogramma “silDies”

Šodien plkst.15 Rēzeknes novadā, Lūznavas muižā skanēs Latvijas slavenākās kokles spēles meistares, etnomuzikoloģes Laimas Jansones un grupas “Rūnas” pavasara koncerts “silDies”, aģentūru LETA informēja Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele.

Koncertprogrammā “silDies” skanēs gan zināmas, gan jaunas tautasdziesmu aranžijas. Grupa “Rūnas” un Jansone koncertprogrammā netiksies pirmo reizi – pērnā gada beigās tieši Lūznavas muižā “Rūnas” muzicēja kopā ar Jansones vadīto koklētāju ansambli “Austras koks”.

Jansone ir Latvijā un ārpus tās robežām labi zināma koklētāja, kura savā mūzikā apvieno etnogrāfisko un elektrisko kokļu skaņas, lielu nozīmi piešķirot improvizācijai. Profesionālo solokarjeru Jansone sāka 2011.gadā. Kopš tā laika mūziķe regulāri uzstājas gan Latvijā, gan ārzemēs. 2011.gadā Jansone kļuva par pirmo Latvijas mūziķi, kuras uzstāšanās tika iekļauta lielākā un ietekmīgākā pasaules mūzikas gadatirgus “WOMEX” oficiālajā programmā. 2014.gadā Jansone nominēta Lielajai mūzikas balvai 2013 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Rēzeknes grupas “Rūnas” vadītājs ir diriģents Jānis Mežinskis, grupa savu debijas koncertu 2016.gada pavasarī piedzīvoja tieši Lūznavas muižā. Grupas repertuāra pamatā ir savs skatījums uz latgaliešu un latviešu tautasdziesmām, kā arī pieskaršanās pasaules mūzikai un dainu savijums oriģinālmelodijās.

Brīdi pirms koncerta plkst.13 interesentiem būs iespēja piedalīties pēdējā pavasara sezonas sarunu un stāstu cikla par literatūru un rakstīšanu pasākumā – satikšanās reizē ar izdevniecības “Santa” dibinātāju, žurnālisti un redaktori Santu Dansbergu-Anču.

* Jelgavā izskanēs koncerts “Garīgie un laicīgie dziedājumi”

Jelgavas Sv. Annas baznīcā šodien plkst.18 notiks ASV Bemidži Valsts universitātes kora koncerts “Garīgie un laicīgie dziedājumi”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Programmā iekļauti gan tādi garīgās mūzikas skaņdarbi kā Klaudio Monteverdi “Cantate Domino”, Johana Sebastiana Baha “Aleluja” no motetes “Teiciet to kungu”, Ola Gjeilo “O Magnum Mysterium”, Tomasa Luisa de Viktorijas “O Vos Omnes”, Džeika Runestada “Aleluja”, gan arī laicīgie kormūzikas skaņdarbi – Jana Sandstrēma “Biegga luoht”, Džeika Runestada “Lūdzu paliec”, Šona Kirhnera “Skaidra diena”, Daniela Eldera “Sirds atspulgs”, Pola Brendvika “Skaistākais zieds” un citi.

Tāpat klausītājiem tiks izpildīti arī Baltijas valstu komponistu skaņdarbi – Ērika Ešenvalda “Tikai miegā” un “Jauns mēness”, Veljo Tormisa “Dziedoņa bērnība” un “Aborigēna dziesma”, kā arī Andreja Jansona “Ai, nama māmiņa”.

Bemidži Valsts universitātes koris ir viens no vadošajiem augstskolu muzikālajiem kolektīviem, ko 1937.gadā dibinājis ASV kordiriģents Karls Tompsons. Sacenšoties ar citiem ASV muzikālajiem kolektīviem, kolektīvs bieži piedalās konkursos un “koru karos”. Koris guvis arī starptautisku atzinību, pārstāvot ASV kormūzikas festivālos Francijā, Austrijā, Beļģijā, Šveicē un Spānijā, kā arī Pasaules koru asamblejā Cimrijā, Izraēlā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Kultūra
Paziņo Lilitas Bērziņas vārdā nosauktās balvas saņēmēju
3 dienas
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 2
3 dienas
LE
LETA
Kultūra
Koalīcijas partijas vienojušās par summu, ko piešķirt kultūras nozarei Covid-19 krīzes pārvarēšanai
3 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņēma Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumprojektu – kā tas ietekmēs mūsu ikdienu?
1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
“Vasara Dzintaros būs un arī šogad – mūzikas skaņu piepildīta,” saruna ar koncertzāles direktoru Guntaru Ķirsi
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Vietām īslaicīgs lietus, citviet pat pērkona negaiss. Kāds laiks mūs sagaida sestdien?
1 stunda
FG
Franks Gordons
Latvijā
Franks Gordons: No “sociālistiskās revolūcijas” – ne smakas. Visu izšķīra padomju tanki
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgas mēra amata kandidāts Staķis noliek Saeimas deputāta mandātu
17 minūtes