Nikolajs Jeļisejevs (no kreisās) pārbaudes spēlē pret Kazahstānu guva divus vārtus, bet pēdējos trīs mačos viņš izcēlies ar trim precīziem raidījumiem.

Hokejisti iepriecināja līdzjutējus 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Spēlējot bez vadošās maiņas un pamatvārtsarga, Latvijas hokejisti vakar pie pilnām “Arēna Rīga” tribīnēm demonstrēja uzbrūkošu hokeju un ar rezultātu 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) pārspēja Kazahstānu. Divus vārtus guva Nikolajs Jeļisejevs, pa reizei precīzi bija Kārlis Čukste, Oskars Batņa un Andris Džeriņš. Īpaši iespaidīgs mājiniekiem sanāca pirmā perioda vidus, četru minūšu laikā gūstot trīs vārtus, divreiz izmantojot skaitlisko vairākumu.

Jeļisejevs savus otros vārtus iemeta ar veiksmes palīdzību, jo piespēlēja Batņam, taču ripa no pretinieka nūjas ielidoja pretinieku cietoksnī. Batņa tukšā gan nepalika, otrajā periodā izslidoja starp diviem aizsargiem un panāca 4:0. Kazahi otrajā periodā mūsējos gan nomētāja (16:4), bet labi vārtos darbojās Artūrs Šilovs, kurš izlasei no Ziemeļamerikas pievienojās vien sestdien, mačā atvairot 41 metienu. Pēdējo ripu līdz ar beigu signālu tukšos pretinieku vārtos ieraidīja Džeriņš.

Līderiem atpūta

Abas komandas uz “Arēna Rīga” ledus tikās arī pirms gada, pasaules čempionātā tobrīd vēl Boba Hārtlija trenētajai Latvijas izlasei pēc fantastiskās uzvaras pār Kanādu zaudējot kazahiem pēcspēles metienos ar 2:3. Kazahstānai, kura pasaules čempionātā spēlēs Helsinku grupā, šī bija pirmā pārbaudes spēle pirms turnīra (pērn izcīnīta desmitā vieta). Komandas sastāvs arī šogad zolīds, kodols no KHL kluba Nursultanas “Baris”, ierindā naturalizētie spēlētāji – Viktors Svedbergs, Džesijs Blekers, Darens Dīcs un Kērtiss Valks.

Harijs Vītoliņš ar palīgiem turpināja vētīt kandidātus, laukumā laižot tos, kuri balansē uz sastāva robežas. Malā palika vadošā maiņa Rūdolfs Balcers – Rodrigo Ābols – Ronalds Ķēniņš, kuri tāpat kā Elvis Merzļikins spēlēs šovakar otrajā mačā (sākums plkst.19.30). Tāpat kā uzbrucējs Rihards Marenis, kurš spēli vēroja no tribīnēm kopā ar četrus mēnešus veco dēlu Valteru. Diemžēl pleca savainojuma dēļ mazas izredzes tikt uz pasaules čempionātu ir Mikam Indrašim. Aizsardzībā vakar nebija arī Artūra Kuldas un Kristapa Zīles. Merzļikins treniņus aizvada kopš ceturtdienas, Balcers komandai pievienojās dienu vēlāk. Mer­zļikins izlasē turpmāk spēlēs ar 80. numuru, godinot pērn­vasar traģiskā negadījumā bojā gājušo komandas biedru Matīsu Kivlenieku.

Veic melno darbu

Latvijas izlasei pasaules čempionātā, visticamāk, būs jāiztiek bez Toedora Bļugera, jo Pitsburgas “Penguins” labi sākusi Stenlija kausa izcīņu, pirmās kārtas sērijā pret Ņujorkas “Rangers” pēc trim spēlēm esot vadībā ar 2:1. Pirmajā mačā uzvara trešajā pagarinājumā 4:2, tad neveiksme 2:5 un uzvara 7:4. Bļugers pagaidām bez rezultativitātes punktiem, taču viņam ir liela nozīme komandas sniegumā, jo īpaši skaitliskajā mazākumā. Tedis vidēji laukumā bijis nepilnas 15 minūtes, izdarījis piecus metienus un uzvarējis 70% iemetienu. Sērijas nākamā spēle šonakt, bet skaidrs, ka ātrāk par 14. maiju šī sērija nebeigsies. Jāpiebilst, ka pagājušajā nedēļā Pitsburgas kluba sarakstos parādījās vēl viens latvieša uzvārds, jo debitanta līgumu uz trim gadiem ar “Penguins” parakstīja Raivis Ansons, kurš šosezon spēlē Kvebekas junioru hokeja līgā.