Latvijā
Sabiedrība

IeVP pārtrauc pieņemt cietumniekiem paredzētos pienesumus0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Karīna Miezāja/LA.LV

Lai novērstu koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 iekļūšanu un nekontrolējamu izplatību Latvijas ieslodzījuma vietās un sabiedrības drošības labā, līdz ārkārtējās situācijas beigām ir pārtraukta ieslodzītajiem paredzēto pienesumu pieņemšana ieslodzījuma vietās, aģentūra LETA uzzināja Tieslietu ministrijā (TM).

Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure šādu lēmumu pieņēmusi šodien.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā tika pieņemts lēmums, ka līdz ārkārtējās situācijas beigām Latvijas ieslodzījuma vietās esošos ieslodzītos apmeklēt varēs tikai procesu dalībnieki, aģentūrai LETA toreiz pastāstīja Spure.

No 17.marta līdz 14.aprīlim ieslodzītajiem pārtrauktas īslaicīgās un ilglaicīgās tikšanās ar radiniekiem, kā arī laulību reģistrācija. Spure uzsvēra, ka ieslodzījuma vietas ir izolēta vide, tādēļ tajās ir jārīkojas īpaši uzmanīgi, lai pēc iespējas samazinātu risku ienest vīrusu.

Komentējot ieslodzīto tikšanos ar procesa dalībniekiem, Spure pieļāva, ka atsevišķos gadījumos varētu izmantot alternatīvus risinājumus.

Spure norādīja, ka IeVP mēģinās kooperēties ar citām TM pakļautības iestādēm, lai iegādātos papildu ierīces videokonferenču nodrošināšanai. Viņa piebilda, ka videokonferences varētu tikt izmantotas, lai mazinātu gadījumu skaitu, kad ieslodzītos nepieciešams konvojēt uz tiesu ēkām, procesuālo darbību veikšanai.

IeVP priekšniece atklāja, ka arī ieslodzījuma vietās esošās skolas darbojas vai nu attālinātā režīmā, vai arī ir pārtraukušas savu darbu līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Tāpat ieslodzījuma vietās pārtraukti resocializācijas pasākumi, kuros iesaistītas trešās personas.

Savukārt atklātā tipa cietumu klientiem līdz ārkārtējās situācijas beigām liegts uzņemt viesus, kā arī liegts atstāt cietuma teritoriju, izņemot gadījumos, ja tie ir nodarbināti pie kāda komersanta, taču arī šis jautājums tuvākajās dienās tiks risināts.

Saistītie raksti

Turpretim IeVP centrālais aparāts uz ārkārtējās situācijas laiku pārtraucis uzņemts iedzīvotājus klātienē, bet aicina tos vērsties pārvaldē rakstiski.

Kā vēstīts, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
5 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Saeimas balsojumu par ministra kandidātu Vitenbergu pavadīs šaubas
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ministrs atklāj, cik Latvijas iedzīvotāji iestrēguši ārvalstīs 1
6 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 22 minūtes
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
53 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Covid-19 uzliesmojumā Lielbritānijā rekordliels jaunu nāves gadījumu skaits
2 stundas