Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pexels.com

Igaunijā sāk būvēt lielākā datu centru Baltijā 0

Igaunijas ārējās tirdzniecības un informācijas tehnoloģiju (IT) ministrs Kaimars Karu trešdien Saues pagastā pie Tallinas atklāja uzņēmuma “MCF Group” 100 miljonu eiro vērtā datu centra pirmās kārtas būvniecību.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

“Lielākā datu centra Baltijas valstīs izveidošana Igaunijā liecina, ka investori tic Igaunijas IT spējām, tostarp kiberdrošības jomā. Lai gan investīcijas centra būvniecībā ir nozīmīgas, projekta potenciālā ietekme ir daudz plašāka – datu centra būvniecība nostiprinās mūsu pozīcijas reģionā un pavērs jaunas iespējas starptautiskajā konkurencē,” sacīja Karu.

Savukārt “MCF Group” vadītājs Igaunijā Kerts Everts norādīja, ka datu centra svarīgākie klienti būs IT, telekomunikāciju un finanšu jomas uzņēmumi,

CITI ŠOBRĪD LASA

“Datu centrs var tikt salīdzināts ar banku – banka glabā naudu, bet mēs glabājam datus,” teica Everts.

Lai nodrošīnātu datu centra enerģētisko drošību, tas atradīsies pie elektrības apakšstas un būs arī savienots ar kabeli “Estlink”. Datu centram būs arī dīzeļģeneratori ar 200 000 litru degvielas rezervi.

Pirmo kārtu – trīs stāvu ēku ar telpu kopējo platību 14 500 kvadrātmetru, paredzēts pabeigt nākamā gada pirmajā ceturksnī. Tajā būs iespējams izvietots 45 000 serverus, bet visās trīs kārtās kopā – 135 000 serverus.

“MCF Group” pieder Igaunijas un Somijas investoriem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.