Latvijas kamaniņu braucējiem Īglsā PK posmā divi pjedestāli 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot

Latvijas kamaniņu braucēji sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā izcīnīja divas medaļas Sprinta kausa sacensībās.

Mārtiņš Bots/Roberts Plūme bija otrie vīru divniekos, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa trešās sieviešu divnieku sacensībās. Prieks par meitenēm, jo Pasaules kausā dāmu divnieki startēja pirmo reizi. Pamatsacensībās Upīte/Ozoliņa palika uzreiz aiz goda pjedestāla – ceturtās. Startēja 11 ekipāžas. Vīru divniekos Bots/Plūme pamatsacensībās bija sestie, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts 14., bet sprintā desmitie. Dāmām labākā šoreiz Elīna Vītola, kurai septītā vieta, bet Sprinta kausā 11. pozīcija. Sigitai Bērziņai attiecīgi 12./14. vieta, Kendija Aparjode 15./14. pozīcijā. Vīriem Kristers Aparjods pamatsacensībās astotais, Sprinta kausā septītais, kamēr Gints Bērziņš attiecīgi ieņēma 14./9. vietu. Jau šīs nedēļas beigās kamaniņu braucēji sacentīsies Vistlerā (Kanādā), pēc tam vēl viens posms Pārksitijā (ASV).

Slēpošana. Patrīcija Eiduka turpina veikt jaunus ierakstus Latvijas distanču slēpošanas vēsturē. Lillehammerē notikušajā Pasaules kausa otrajā posmā vietalviete 10 km distancē brīvajā stilā ieņēma 11. vietu. PK sacensībās viņa bijusi arī aug­stāk, jo pirms diviem gadiem Davosā tāpat desmit kilometros bija astotā. Rekords ir nopelnītie FIS punkti (16,73), kas Patrīcijai ir līdz šim labākie Pasaules kausā. Sprintā viņa atkal bija lieliska, ieņemot 12. vietu, bet 20 km distancē klasikā 25. pozīcija. Pēc diviem posmiem Eiduka PK kopvērtējumā ir 16. vietā ar 224 punktiem, bet U-23 vecuma sportistu grupā viņa ir līdere.

Biatlons. Baiba Bendika tikusi pie pirmajiem punktiem Pasaules kausā biatlonā, kas notika Kontiolahti (Somija). 7,5 km sprintā viņai dalīta 28. vieta ar divām kļūdām guļus šaušanā. Iedzīšanā jau pieci soda apļi un 31. pozīcija. Ar 23 punktiem Bendika pēc pirmā posma ir 36. vietā kopvērtējumā. Atzīstams sniegums arī Sanitai Buliņai, kura izcīnīja 50. vietu sprintā, bet iedzīšanā septiņi soda apļi viņu nometa uz 57. pozīciju. Andrejs Rastorgujevs IBU kausa posmā Idrē (Zviedrija) izcīnīja trešo vietu sprintā, kas viņam ļaus jau šonedēļ piedalīties Pasaules kausa otrajā posmā Hohfilcenē (Austrija).

Bobslejs. Emīls Cipulis ar komandas biedriem nedēļas nogalē Altenbergas trasē (Vācija) izcīnīja divas trešās vietas Eiropas kausa sacensībās. Latviešiem bija labākie starta laiki ieskrējienā, bet trasē nācās zaudēt mājiniekam Niko Zemmleram, kuram savukārt divas uzvaras. Jēkaba Kalendas pilotētajam četriniekam šajās sacīkstēs 11./9. vieta. Paralēli Ziemeļamerikā norisinās arī Pasaules kauss bobslejā, kur turpina dominēt vācietis Frančesko Frīdrihs, viņam četras uzvaras četrās šosezon notikušajās PK sacensībās.