Foto: AP/SCANPIX

Krievija ASV prezidenta vēlēšanu laikā sākšot hibrīdkaru pret Latviju, lai pārbaudītu NATO reakciju. Skaidro Rajevs 150

Krievija ir paziņojusi, ka ASV prezidenta vēlēšanu laikā sāks hibrīdkaru pret Latviju – vājāko posmu, lai pārbaudītu NATO reakciju. Kā Latvija tam gatavojas? TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” skaidro militārais analītiķis, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda, ka hibrīdkaru pret Latviju Krievija uzsākusi jau sen. Un tas turpinās visu laiku.

Kā piemēru viņš min pēdējo lietu, kas tiek izplatīta Krievijas “Telegram” kanālos, lai šausminātos par situāciju Latvijā, ir ziņa, ka 72 gadus veca, akla pensionāre nebija spējīga nokārtot eksāmenu latviešu valodā, jo izkrita lasīšanā un rakstīšanā, un tagad viņu izraidīs no Latvijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ļoti daudzi Krievijā tagad par šo “cepās”. Kaut gan tas tas neatbilst patiesībai. Kas nozīmē, ka hibrīdpretdarbība pret mums un informatīvais karš pret mums notiek jau sen,” viņš atzīst.

Rajevs norāda, ka šobrīd mēs to vienkārši vairāk redzam un izjūtam, jo naratīvi, ka Latvija ir neizdevusies valsts, ka pie mums apspiež krieviski runājošos iedzīvotājus, ir bijuši visu laiku.

“Tas nozīmē, ka mēs vienkārši dzīvojam hibrīdkara laikmetā. Un ar to ir jāsadzīvo,” militārais analītiķis uzsver.

Runājot par to, kā Latvija gatavojas iespējamam uzbrukumam, viņš stāsta, ka Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs tieši devies uz Davosu, lai runātu par svarīgiem jautājumiem.

Tāpat viņš atgādina, ka Latvijā tiks izvietota  paplašinātā NATO kaujas grupa:  “No bataljona mēs pāriesim uz brigādi. Mēs zinām, ka papildu NATO spēki tiks izvietoti mūsu teritorijā. Tie nebūs tikai kājnieki, bet mēs iegūsim arī tās spējas, kuras Latvijai ir ārkārtīgi grūti iegūt,jo ir laikietilpīgas un dārgas.”

Piemēram, nopirkt “Patriot bateriju Latvijai pat ar 3% budžetu aizsardzībai būtu ārkārtīgi sarežģīti. Tomēr izvietot, piemēram, Vācijas armijas “Patriot” bateriju vai ASV armijas “Patriot”  bateriju var diezgan vienkārši. Šādu kapacitāšu parādīšanās būtiski uzlabo mūsu vispārējo drošības situāciju un mūsu armijas spējas.

Protams, tiek strādāts arī pie iekšējās drošības situācijas uzlabošanas. Rajevs pastāsta, ka drošības dienesti nepārtraukti atrod cilvēkus, kuri ir pret Latvijas valsti.

Reklāma
Reklāma

“Pret viņiem tiek pieņemti attiecīgi mēri, lai viņi vairāk tā nedarītu, vai tiek izraidīti no valsts, ja tiek uzskatīts, ka ir pārāk liels risks, ja viņi atrodas pie mums,” militārais analītiķis skaidro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.