Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Boriss Geimans tā saukto Lemberga krimāllietu skatīja jau 10 gadus – kopš 2009. gada 16. februāra.
Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Boriss Geimans tā saukto Lemberga krimāllietu skatīja jau 10 gadus – kopš 2009. gada 16. februāra.
Foto: Lita Krone/LETA

Ilggadējais Lemberga tiesnesis ārstēsies 3

Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Boriss Geimans veselības stāvokļa dēļ vairs nepiedalīsies smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga krimināllietas iztiesāšanā.

Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
Lasīt citas ziņas

Viņš bija šī tiesas procesa galvenais tiesnesis jeb tiesas sēdes priekšsēdētājs. “Patlaban tiesnesis slimo, bet viņš nav nolēmis pamest tiesneša darbu pavisam. Kad Boriss Geimans atgriezīsies darbā, viņš turpinās strādāt par tiesnesi.

Līdz šim tiesnesis bija aizņemts tikai ar Lemberga krimināllietu, kas tika skatīta četrreiz nedēļā,” pastāstīja Raimonds Ločmelis, kurš Rīgas apgabaltiesā atbild par sadarbību ar masu informācijas līdzekļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lemberga krimināllieta bija četru tiesnešu pārziņā, no kuriem viena bija rezerves tiesnese. Geimanam atstājot šo procesu, tiesa par jauno tiesas sēdes priekšsēdētāju izraudzījās Irīnu Jansoni, bet kopā ar viņu strādās bijusī rezerves tiesnese Ārija Ždanova, kā arī līdzšinējā tiesnese Ligita Kuzmane.

Izmaiņas notikušas arī Lemberga aizstāvju korpusā. Jūnijā advokāts Raimonds Krastiņš arī veselības stāvokļa dēļ pārtrauca Lemberga aizstāvību un apturēja darbību advokatūrā.

Apsūdzētais nesen paziņoja, ka ir lauzis vienošanos par aizstāvības realizēšanu tiesā arī ar zvērinātu advokātu Aivo Leimani, jo viņš nevarot piedalīties tiesas sēdēs atbilstoši grafikam no pirmdienas līdz ceturtdienai un līdz ar to nevarot ievērot Kriminālprocesa likumā noteikto, ka tiesas dotie uzdevumi ir jāpilda obligāti.

Kā informējis Lembergs, tiesa un prokurors esot izvirzījis prasību neslēgt vienošanos ar advokātu, kurš nevarot piedalīties visās tiesas sēdēs atbilstoši grafikam. Lembergs turpinot meklēt advokātu, kurš atbilstu tiesas un prokurora izvirzītajām prasībām.

Pēc tam kad krimināllietas iztiesāšanas procesā vairs nepiedalās advokāts Krastiņš, par Lemberga advokātu tiesa nozīmēja jau agrāk izvēlēto valsts nodrošināto aizstāvi Genādiju Ivankinu, kurš tiesai lūdza septiņus mēnešus, lai varētu iepazīties ar apjomīgajiem lietas materiāliem. Lai advokāts to varētu izdarīt, tiesa ir saīsinājusi lietas izskatīšanas biežumu – tiesas sēdes būs divreiz, ne vairs četrreiz nedēļā.

Valsts apsūdzības uzturētājs prokurors Juris Juriss uzskata – ja valsts advokāts ir iecelts, lai strādātu pilnā apjomā, tad Lemberga rīcība, meklējot vēl vienu advokātu, ir traktējama kā papildu advokāta meklējumi. Prokurors norādīja, ka izmaiņas tiesnešu un advokātu sastāvā neietekmēšot tiesvedības gaitu.

“Tiesas sastāvs ir pilnā komplektā. Visi tiesneši, kas šobrīd ir sastāvā, strādā kopš pirmās tiesas sēdes dienas. Līdz ar to ir pilnā apjomā iepazinušies ar lietu, pārvalda situāciju un faktiski jebkurā brīdī var turpināt krimināllietas izskatīšanu,” secināja prokurors.

Juriss skaidroja, ka tas ir tiesnešu lēmums, cik ilgi dot iespēju jaunajam advokātam iepazīties ar lietu, lai varētu turpināt debates. Tiesa ir lēmusi, ka šo ceturtdien, 12. septembrī, turpināsies lietas iztiesāšana, proti, tiks dots vārds pārējiem diviem Lemberga aizstāvjiem, kuri līdz šim nav debatējuši.

“Paužot viedokli par radušos situāciju, mēs norādījām, ka mūsu ieskatā vairāk nekā divu gadu garumā aizstāvjiem ir jābūt spējīgiem sagatavoties un uzsākt debates. Ja advokāti Rozenberga kungs un Rodes kungs tam nav gatavi, tas mūsu ieskatā liecina tikai par to, ka tiek mēģināts novilcināt procesu. 12. septembrī vienam no viņiem ir jāsāk debates,” sacīja prokurors Juriss un piebilda, ka viņu nepārsteidz tiesas sēdes priekšsēdētāja Geimana lēmums vairs nepiedalīties Lemberga krimināllietas iztiesāšanā.

Advokāts Rozenbergs pēc tiesas sēdes aģentūrai LETA nevarējis pateikt, vai debašu runa ceturtdien būs gatava, un norādījis, ka “izdomāsim līdz ceturtdienai”.

SAISTĪTIE RAKSTI

Prokurori tiesas debatēs lūguši Lembergam piemērot astoņu gadu ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā.

Lietā 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē. Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009. gada 20. augustā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Vai Krievijas armija ir gana spēcīga, lai stātos pretī NATO armijai? Atbild NBS kapteinis
VIDEO. Linda Mūrniece: “Beidzot man ir kārtīgs, stabils vīrietis, kurš nemēģina ievākties manā dzīvoklī vai aizņemties mašīnu…”
VIDEO. Sieviete slimnīcā slepus ienes rumu, lai dalītos pēdējā dzērienā ar savu mirstošo tēvu
VIDEO. Neapstādināmais zāles pļāvēja robotiņš – “traģikomiski” kadri no Igaunijas
Eiropas gāzes krātuves jāuzpilda gandrīz pilnībā. Inčukalna krātuve ir izņēmums
Lasīt citas ziņas
Sākotnēji brīvprātīgi: 2023. gadā profesionālajai armijai varētu piepulcēties ap 1000 jauniesaukto
Čirjevskis: “Food Union” sarāvis pēdējās saites ar Krievijas tirgu
Rīdzinieki, esiet atcaucīgi un izmitiniet bēgļus no Ukrainas!
Valdība pieļauj, ka pedagogus apmierinās ap 900 eiro mēnesī?
Pussolītis ceļā uz uzticēšanos jeb pret ko protestē putnu draugi?
18:45
Dimanta: optimistiski pateicām, ka varam uzņemt 30 000 bēgļu. Neko mēs nevaram!
18:40
Šodienu tu gribētu ļoti mainīt, bet laiku pagriezt atpakaļ nav iespējams… Horoskopi 6.jūlijam
18:35
Četras pašvaldības radīs jaunas vietas bērnudārzos, kopā ieguldot 11,5 miljonu eiro aizdevumos
Dimanta: optimistiski pateicām, ka varam uzņemt 30 000 bēgļu. Neko mēs nevaram!
“Baltijas valstīm vismazāk ir vajadzīgi kājinieki.” Rajevs atklāj, kas mums trūkst, bet ir primāri nepieciešams
Godinās pirmā prezidenta Čakstes veikumu ar piemiņas vietu uz AB dambja
Fani uzslavē dziedātāju Adeli, kas pārtrauca koncertu, lai palīdzētu grūtībās nonākušam fanam
Īpašumu nepērkam vienam gadam: jāuzmanās no negodīgu mākleru slazdiem
Atrasta problēmas sakne: pārāk maz skolēnu lauku klasēs
Mājas cūku audzēšanai uzliek stingrus žņaugus – uzzini kādus!
Pērtiķu bakas atklājot, turpmāk obligāti noteiks arī kontaktpersonas
“Kamēr mēs te runājam, Latvijā joprojām ienāk Krievijas gāze.” Sprūde par to, ka karš Krievijai ir ekonomiski izdevīgs
Krastiņš par akcīzi degvielai: vērojot, kāda satiksme ir Rīgā un Pierīgā, neko nevajag “laist lejā”
Trešdiena Latvijā būs mākoņaināka, daudzviet īslaicīgi līs
VIDEO. Liepājā virs jūras manīts ūdens stabs jeb virpuļviesulis
Mikam Indrašim patriotisma trūkumu nevarēja pārmest. Kas tad mainījās?
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs