Foto: Momenti.lv

Interesanti ceļojumu maršruti Latvijā, kuros doties ar auto 1

Ceļojumi pa Latviju ar auto var būt patiesi aizraujoši – jāzina tikai, kurp doties. Ja arī Tu gribi doties izbraucienā, bet aptrūkušās idejas, esi nonācis pareizajā vietā. Lasi un iedvesmojies!

Reklāma
Reklāma

Maršruts #1: Sigulda – Cēsis – Valmiera

Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Lasīt citas ziņas

Sigulda
Siguldā vari doties uz, iespējams, skaistāko vietu, no kuras vērot Gauju (Ķeizarskats), pie reizes dodoties pastaigās pa turpat blakus esošajām dabas takām. Aktīvāku atpūtu piedāvā netālu esošais piedzīvojumu parks Tarzāns, bet ekstrēmāku sajūtu cienītāji var nobraukt ar vasaras bobu Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē.

Aplūkot, protams, ir vērts arī Gūtmaņalu un citas Siguldā esošas alas, kā arī Livonijas ordeņa Siguldas pili un Siguldas Jauno pili.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cēsis
Pa ceļam uz Cēsīm iebrauc kamieļu parkā Rakši, kur vari ne vien apskatīt kamieļus, lamas, ēzeļus un citus dzīvniekus, bet arī izmēģināt jāšanu kamieļa mugurā un pat nogaršot saldējumu, kas izgatavots no kamieļu piena.

Dažus kilometrus no Cēsīm atrodas Āraišu ezerpils, kurā iespējams redzēt, kā 9.-10. gadsimtā latgaļi dzīvojuši uz ezera. Nonākot Cēsīs, noteikti jāapmeklē šīs pilsētas vizītkarte – Cēsu Viduslaiku pils, kā arī vecpilsēta, Svētā Jāņa baznīca un koncertzāle Cēsis.

Valmiera

Foto: Foter.com

Pēdējā laikā viens no iecienītākajiem galamērķiem Valmierā ir Sajūtu parks. Tajā vari doties divu kilometru garā pastaigā pa baskāju taku, izbaudot 15 dažādus segumus, izmēģināt 1,5 kilometrus garo taku kokos (dažbrīd atrodoties pat 11 metrus virs zemes) vai atpūsties īpašā 7x7x7 metru lielā tīklu kubā.

Blakus Valmierai esošajā Valmiermuižā vari paviesoties Valmiermuižas alus darītavā, izbaudot gan degustāciju un alus virtuvi, gan atpūtu Valmiermuižas jātnieku skolā.

Maršruts #2: Ragaciems – Mērsrags – Roja – Kolka

Šis pamatoti tiek uzskatīts par vienu no Latvijas gleznainākajiem maršrutiem, kas ļauj baudīt lieliskus jūras skatus.

Ragaciems

Ragaciemā iespējams nogaršot svaigi kūpinātas zivis vietējā tirgū, aplūkot Ragaciema sedumu jeb vietu, kur zvejnieki agrāk satikās un glabāja savus zvejas rīkus, kā arī vērot putnus no putnu vērošanas torņa.

Mērsrags

Nonākot Mērsragā, noteikti ir vērts aplūkot Mērsraga bāku, akmeņaino zemes ragu, smilšaino pludmali un muzeju Saieta Nams. Tajā redzams, kāda bijusi sadzīve Mērsraga apkārtnē 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.

Reklāma
Reklāma

Roja

Rojā izbaudi 658 metrus garo akmeņaino molu, kuram blakus atrodas 2,9 kilometrus gara pastaigu taka. Īpašs stāsts Rojā saistās ar kuģu modelīšiem, kurus veidoja Laimonis Veidemanis, bet zvejnieku sadzīvi sīkāk palīdzēs iepazīt Rojas Jūras zvejniecības muzejs.

Kolka

Foto: Foter.com

Nonākot Kolkā, būtu grēks neaplūkot Kolkasragu, kurā satiekas atklātā Baltijas jūra un Rīgas jūras līcis. Lībiešu kultūru tuvāk iepazīsi Kolkas Lībiešu saieta namā, bet apkārtni no augšas ieraudzīt palīdzēs Kolkasraga priežu takas skatu tornis. Protams, neaizmirsti nogaršot vietējo zvejnieku noķertās un pagatavotās jūras veltes.

Vēlies uzzināt, kur vēl vērts doties, apceļojot Latviju? Ieej Ondo.lv blogā – tur atradīsi noderīgu rakstu Astoņas vietas, kurp doties, ja interesē ceļojumi pa Latviju!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.