Vladimirs Putins.
Vladimirs Putins.
Foto. Sputnik/Ilya Pitalyov/Pool via REUTERS

Anda Līce: Ir daudz jautājumu. “Putins iebrukuma attaisnojumam līdz šim minējis 37 dažādus iemeslus” 52

Anda Līce, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka 20
Dārgāk nekā Šveicē, Vācijā vai Dānijā. Vietnē, kas analizē dzīves dārdzību, norādīts, ka Latvijā komunālie pakalpojumi ir otrie dārgākie pasaulē
Kokteilis
“Tā ir visprastākā lielummānija un cinisms!” Grupas “Līvi” dibinātājs beidzot skaļi paudis savu viedokli par grupas pašreizējām darbībām
Lasīt citas ziņas

Laikam gan nevienā no iepriekšējiem pasaules kariem nav tā melots par kara gaitu, kā to tagad dara Krievija. Vērīgākie politiskie apskatnieki pat ir saskaitījuši, ka, lai attaisnotu iebrukumu Ukrainā, Putins līdz šim jau esot minējies 37 dažādus absurdus speciālās operācijas iemeslus. Noziedzīgais režīms un tā izveidotā valsts pārvaldes sistēma indivīdiem ļauj izpaust savas visas vissliktākās īpašības – empātijas trūkumu un nežēlību.

To iesēj jau bērnībā ģimenē, kur joprojām spēku nav zaudējis “domostrojs” (16. gadsimta instrukcija par padevību un paklausību ģimenē un valstī), vēlāk to nostiprina skolā un armijā un praktizē sabiedrībā. Mūsdienās, kad pasaule ir atvērta, tas nebūtu iespējams bez visur klāt esošas un nepārtrauktas propagandas, kuru pasaule nezin kāpēc joprojām novērtē par zemu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šajā sakarā uzmanības vērta ir gandrīz trīs stundas garā krievu žurnālista Jurija Dudja saruna ar vienu no kara atbalstītājiem – krievu aktieri Oskaru Kučeru. Tā parāda, kas šodien notiek cilvēku prātos.

Daudziem uzrunātajiem nav pieticis drosmes šādā sarunā iesaistīties, līdz beidzot viens “varonis” tomēr atradās. “Youtube” lietotāji atzina, ka nav spējuši klausīties šā cilvēka juceklīgo taisnošanos, un apbrīnoja Dudja spēju būt tik savaldīgam un izturētam. Kučera, kura saknes meklējamas Ukrainā, apgalvodams: “Neviens netaisījās iebrukt Ukrainā,” – pinās pretrunās un tā arī nespēja pamatot, kāpēc viņš ir pret karu, bet atbalsta Putinu.

Vai šāds dīvains juceklis valda vienīgi Krievijā dzīvojošo un pasaulē izkliedēto krievu domāšanā? Tas mājo ne viena vien latvieša galvā. Joprojām ir jūtama spēcīga sazvērestības teoriju klātbūtne, kuras turpina riņķot publiskajā telpā un cilvēku apziņā.

Par ko ir regulāri un gudri jārunā ar sabiedrību, lai mēs neieslīdētu spekulācijās ar dažādām bailēm, ko tik ļoti vēlas Latvijas pretinieki? Kā pasargāt mūsu valsts nākotni – bērnus – no datorspēļu atkarības, kas izplatās kā ugunsgrēks? Vai Rietumu pasaule beidzot ir pārvarējusi bailes no Putina un darīs visu, lai melu impērija sabruktu?

Kāpēc valdības nemācās no kļūdām, kurām ir traģiskas sekas? 2010. gadā, visiem lidojot vienā lidmašīnā, gāja bojā Polijas valdības delegācija, tagad kaut kas līdzīgs ir atkārtojies Ukrainā, Brovaros. Vai amats, pilnvaras un stāvoklis sabiedrībā nozīmē, ka drīkst nerēķināties ar drošības noteikumiem? Tie ir domāti visiem arī Latvijā, tomēr daudzi tos turpina pārkāpt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.