Foto – indopic.com

Īrēts dzīvoklis nav jāremontē. Idejas, kā to izveidot omulīgu 0

Visbiežāk, ieejot netīkamā telpā, šķiet, ka palīdzēs tikai remonts, bet tam nepieciešami prāvi līdzekļi, kas ne vienmēr ir pieejami. Visvieglāk telpu izskatu iespējams uzlabot, izmantojot tekstilizstrādājumus. Šim nolūkam nepieciešami, kā minimums, divi dažādu sezonu aizkaru un mēbeļu pārklāju komplekti – vasarai un ziemai, kā arī kaudzīte dekoratīvu spilvenu ar maināmām spilvendrānām. Ja rocība atļauj, komplektus iespējams papildināt ar pieskaņotiem paklājiem vai grīdceliņiem, dekoratīvām vāzēm, traukiem un lampām. Mēbeles (tikai ar saimnieku atļauju) var pārkrāsot, aplīmēt ar dekoratīvu līmplēvi vai apstrādāt dekupāžas tehnikā. Ievērojamas pārmaiņas rada arī furnitūras nomaiņa.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Lasīt citas ziņas

Kādi ir īrēto telpu biežākie trūkumi vizuālajā ziņā un kā tos novērst ar vienkāršiem līdzekļiem, lai iegūtu sev raksturīgāku un mājīgāku dzīves telpu?

CITI ŠOBRĪD LASA

Nodilis grīdas segums 
un bezpersoniska 
sienu apdare


Mainīt grīdas segumu īrētā dzīvoklī nav lietderīgi (ja vien īres līgums nav noslēgts uz ļoti ilgu laiku). Vieglāk netīkamo plakni nomaskēt. Vienkāršākais veids, kā to izdarīt, – uzklājot tam skaistu paklāju, ko pārvācoties iespējams paņemt līdzi.

Ja īrēt paredzēts ilgāku laiku, var ieklāt mīksto grīdas segumu vai linoleju. Dažreiz saimnieki atļauj grīdu pārkrāsot, bet tas izdevīgi vien tad, ja pats segums ir kvalitatīvs un nodilusi tikai krāsa vai laka.

Savukārt sienu apdari – krāsojumu, tapetes – iespējams atdzīvināt, to nemainot, bet aizklājot ar dekoratīviem paneļiem. Tos var veidot visādos izmēros un dažādi kombinēt. Par pamatni izvēlas ģipškartona vai mdf plātnes. Uz tām līmē interesantu tapešu atlikumus, kolāžas vai speciāli izdrukātas tapešu slejas. Lai nebojātu sienas, paneļus veido lielā izmērā un vienkārši atstutē pie sienas.

Nolaista vannas istaba


Jauna flīžu klājuma veidošana jau savā mājoklī ir gana laikietilpīgs un dārgs process, tāpēc īrētās telpās tas neatmaksāsies. Ja flīzes jau sākušas plaisāt, drupt vai vienkārši atlīmēties, vieglāk tās nodauzīt pavisam, sienas plakni nošpaktelēt un nokrāsot.

Ja sienas flīžu klājums ir labā stāvoklī, bet neapmierina to vizuālais izskats, to var uzlabot, izmantojot dažādas dekoratīvās uzlīmes, līmplēves utt. Tomēr vispirms jāizdomā, kādu noskaņu vēlas panākt, un jāraugās, lai iznākums nav pārāk raibs. Var izmantot daudzas sīkas uzlīmes, ko noteiktā rakstā izkārto uz flīzēm, bet iespējams izvēlēties arī lielāka formāta uzlīmi, ko izvieto tikai uz vienas sienas. Vislabāk šādi uzlabojumi izskatās uz vienkrāsainām flīzēm.

Reklāma
Reklāma

Vannas istabas kopējo izskatu var uzlabot arī, izvēloties saskaņotu aksesuāru ansambli – paklājiņu, kas, iespējams, nomaskēs ieplaisājušas vai nodilušas grīdas flīzes, dušas aizkaru, kas ikdienā aizsedz skatu uz dušu vai vannu. Savukārt ziepju trauciņi un dvieļi paklājam un aizkaram pieskaņotās krāsās piešķirs vannas istabai vajadzīgo noskaņu.

Neglītas mēbeles


Ja mājoklī atrodas saimnieku mēbeles, ko nav iespējams nekur pārvietot, var mēģināt to vizuālo izskatu uzlabot ar dažādiem dekoratīviem paņēmieniem. Korpusa mēbelēm iespējams nomainīt furnitūru – rokturīšus, stiklus. Tas krietni vien var izmanīt mēbeles izskatu. Vertikālās virtuves iekārtu plaknes var pārklāt ar interesantām līmplēvēm, bet atpūtas krēslus un dīvānus papildināt ar krāsainiem plediem un spilveniem.

Maz gaismas


Tumšas telpas jau pašas par sevi nav īpaši omulīgas. Šo problēmu palīdzēs atrisināt pārvietojami gaismas ķermeņi – galda lampas, stāvlampas, dekoratīvi, uz grīdas novietojami gaismekļi.

Vēl jāatceras, ka telpas, kurās maz dienas gaismas, vēlams iekārtot gaišos toņos un izvēlēties mēbeles un interjera aksesuārus ar gludu, spīdīgu un lakotu virsmu, kas atstaro gaismu.

Slikts skats pa logu


Ja ainava, kas paveras pa īrētā dzīvokļa logu, ir nolaisti šķūnīši, rūpniecības objekts vai vienkārši mūra siena, neatliek nekas cits kā logu aizklāt. Tomēr jāizvēlas tāds variants, kas pēc iespējas vairāk ļautu ieplūst telpā dienas gaismai. Šim nolūkam ļoti izdevīgi ir puscaurspīdīgi dienas aizkari. Vēl viens variants – ja logam ir pietiekami plata palodze, uz tās var izkārtot dažāda lieluma istabaugus, kas arī daļēji aizsedz skatu pa logu.

Problēmu var risināt, arī vizuāli pārceļot akcentu no loga ailes uz ko citu. Piemēram, pie loga novieto dīvānu, bet pie pretējās sienas kādu mākslas darbu, kas piesaista uzmanību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.