Tas ir jāizbeidz! NEPLP priekšsēdētājs par krievu valodas lietošanu medijos 135

“Tas ir jāizbeidz,” tā par krievu valodas lietošanu sabiedriskajos medijos TV24 raidījumā “Uz līnijas” sacīja Nacionālās elektrisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Viņš uzsver, ka ir Nacionālās drošības koncepcija, kura ir saistoša valsts pārvaldei, un tajā ietvertie principi ir jāpilda.

“Šī koncepcija, manuprāt, paredz skaidru mērķi – pārstāt šķelt sabiedrību uz valodas principiem. Izbeigt divvalodības situāciju Latvijā. Izbeigt šīs divas pilnīgi atšķirīgās informatīvās telpas – pilnīgi nošķirtās informatīvās telpas, un apvienot visus vienā informatīvajā telpā. Tas, ka var būt atsevišķas satura vienības mazākumtautību valodās, nevis krievu, bet mazākumtautību valodās, ir normāli, akceptējami. Un tā tam būtu arī jābūt. Likums arī sod šādu iespēju.” NEPLP priekšsēdētājs akcentēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš uzsver, ka pilnīgi noteikti nedrīkst būt, ka mazākumtautību saturs tiek veidots uz krievu valodas bāzes: “Es to esmu jau teicis gadiem ilgi.”

Āboliņš atgādina, ka Latvijā dzīvo poļi, ukraiņi, baltkrievi, lietuvieši, igauņi, ebreji – ļoti daudzas un dažādas mazākumtautības, tāpēc veidot mazākumtautību saturu uz krievu valodas bāzes, viņaprāt, vienkārši ir nepareizi.

Tāpat jārunā par naratīvu atšķirībām – tajā, ko dzird latvieši, un tajā, ko dzird Latvijas iedzīvotāji, pilsoņi, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda: “Tās ir divas dažādas pasaules. Tās ir divas dažādas informatīvās telpas.
Manuprāt, ir pilnīgi skaidrs, ka tam ir jāpieliek punkts. Tas ir jāizbeidz! 2026. gada 1. janvāris ir brīnišķīgs datums, kad to var izdarīt.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.