Foto: Edijs Pālens/LETA

Izshēmoti vairāk nekā četri miljoni eiro no ERAF līdzfinansējuma. Policija atklājusi un rosina apsūdzēt septiņas personas 8

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai apsūdzēt septiņas personas par realizētu krāpniecisko shēmu, kuras rezultātā prettiesiski iegūts Eiropas Savienības reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums 4 268 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

2016.gada 19.aprīlī Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) sākts kriminālprocess par krāpšanu un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

ENAP amatpersonas izmeklēšanas laikā noskaidroja, ka iespējamās krāpnieciskās darbības tika veiktas no kāda uzņēmuma atbildīgo amatpersonu puses laikā no 2009. gada līdz 2011.gadam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Konkrētā uzņēmuma amatpersonas realizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā projektu, kas bija saistīts ar pievadķēžu ražošanu. Tajā ietilpa arī ražošanas telpu renovācija un tehnoloģisko iekārtu iegāde.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā ENAP amatpersonas sadarbībā ar Eiropas krāpšanas apkarošanas biroju (OLAF) ieguva pierādījumus, ka personu grupa, kurā ietilpst arī Vācijas pilsonis, realizēja krāpniecisko shēmu.

Shēmas rezultātā personas prettiesiski ieguva ERAF līdzfinansējums 4 268 000 eiro apmērā, tādējādi arī legalizējot krāpnieciskā ceļā iegūtos naudas līdzekļus.

19. martā, kriminālprocesa materiāli nodoti Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.