Publicitātes foto

FOTO: Izsludina vērienīgu lielkoncertu “JĀNIM LŪSĒNAM 60” 0

Skarbs romantiķis ikdienā un bezgala talantīgs ar Dieva dzirksti apveltīts mūzikā – tas ir izcilais latviešu komponists Jānis Lūsēns, kurš 7. aprīlī – savu 60.dzimšanas dienu svinēs ar grandiozu koncertu dzimtajā Liepājā, Olimpiskā centra arēnā.  Gaidot koncertus, nule klajā nācis Ingunas Baueres biogrāfiskais romāns “Jānis Lūsēns Trešais”, un grāmatas prezentācija notika vakar 5. martā Liepājas pārstāvniecībā Rīgā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

2019. gada 7.aprīlī 60.dzimšanas dienu svinēs izcilais latviešu komponists Jānis Lūsēns. Dzīves ritējumā viņa radošais ceļš krustojies ar ļoti daudziem Latvijas izpildītājiem, kurus komponists vienuviet pulcēs savos jubilejas koncertos Rīgā, Rēzeknē un Liepājā. Tā būs neizmirstama visu mākslinieku satikšanās mūzikā un patīkama atmiņu albuma pārlapošana. Dzimšanas dienas svinību režisors un scenogrāfs būs Reinis Suhanovs, bet tā organizēšanai spēkus apvienojušas divas producentu kompānijas – Izklaides producentu grupa 7 un Forte PR.

Jāņa Lūsēna vērienīgajās dzimšanas dienas svinībās piedalīsies grupa „Zodiac”, dziedātāji Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Marija Naumova, Ingus Pētersons, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, Aija Vītoliņa, Uģis Roze, Aija Andrejeva, Igo, Ieva Sutugova, Raimonds Ozols, Ieva Akuratere, Ralfs Eilands, Anmary, Atis Ieviņš, Annija Putniņa, Elizabete Lukaševiča, Karina Tatarinova un daudzi citi mūziķi, kā arī radošās darbības līdzgaitnieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

„Neticami ātri paskrējis laiks. Nu klāt brīdis, kad atcerēties galvenās pieturas”, saka Jānis Lūsēns, kurš savu jubilejas koncertu iecerējis veidot divās daļās. „Pirmā daļa būs veltīta teātra pasaulei un tēmām, kas desmitiem un pat simtiem reižu skanējušas no teātru skatuvēm – kā mistērija ar nelieliem atmiņu un sajūtu uzplaiksnījumiem. Romantiski, naivi, groteski, reizē nopietni un bērnišķīgi. Bet koncerta otrā daļa būs tāda kā es pats – vienu brīdi kluss un vērojošs, citubrīd – bravurīgs un delverīgs, taču nezaudējot mūžīgo ilgu sajūtu pēc miera, tīrības, patiesības un īstuma – gan pirmie soļi elektroniskajā mūzikā, gan dziesmas, kas savulaik aizrāva daudzus un priecē vēl šodien.”

Jāņa Lūsēna devums latviešu mūzikas jauno laiku vēsturē ir pamatīgs un tā nav tikai viena lappuse vien. Jau studējot Latvijas Valsts konservatorijā, Lūsēns izveido elektroniskās mūzikas projektu Zodiac, ieraksta skaņuplati Disco Alliance, kura sasniedz nebijušu tirāžu – vairāk nekā 20 miljonus eksemplāru, un atver vārtus jaunām vēsmām Padomju savienības estrādes mūzikā.

Pēc šī panākuma ir bijuši dažādi vokāli instrumentālie ansambļi, kuri Latvijas mērogā atstājuši paliekošas pēdas ar savu īpatnējo komponista rokrakstu un jaunatrastajiem solistiem Maiju Lūsēnu un Zigfrīdu Muktupāvelu. Sniegums tiek novērtēts ar festivāla „Liepājas Dzintars” Grand Prix – mikroautobusu „Latvija”.

Pienāk laiks, kad komponistam paveras iespējas lietā likt savas profesionālās zināšanas. Un tas notiek teātra jomā. Pirmais pasūtījums ir Putnu opera, kas ir tik veiksmīga, ka Latvijas Nacionālajā operā piedzīvo atkārtotus uzvedumus, līdz šodienai nospēlēta gandrīz 140 reižu, un joprojām turpina pulcēt mazos skatītājus pārpildītās zālēs. Tam seko rokopera Kaupēn, mans mīļais, kas tiek nospēlēta 120 reizes, piedzīvo atkārtotu iestudējumu sadarbībā ar Valmieras teātri un saņem vienīgo Grand Prix „Spēlmaņu nakts” vēsturē. Pēc tam seko rokopera Sfinksa, Indriķa hronika, Neglītais pīlēns, Hotel Kristina, Agrā rūsa, Ceplis, Īkstīte un citas lielformāta izrādes, kopā priecējot ap pusmiljonu skatītāju.

Paralēli tam tiek veidoti dažādi koncertcikli – Savādā pasaule, Mazu brīdi pirms un citi. To dziesmas ātri iemanto skatītāju mīlestību un notis no tiem, kas pieejamas komponista mājas lapā, tiek lietotas plaši un visattālākajos novados, kur vien ir pašdarbības kori un vokālie ansambļi.

Komponists par savu darbu saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni un ir tā virsnieks, kā arī „Lielo Mūzikas balvu” un vēl vairākas „Spēlmaņu nakts” balvas.

Reklāma
Reklāma

Jāņa Lūsēna vērienīgais 60 gadu jubilejas lielkoncerts notiks 23.martā Rīgā, VEF Kultūras pilī, 29.martā – Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, bet svinību noslēgums būs tieši Jāņa Lūsēna dzimšanas dienā – 7.aprīlī dzimtajā pilsētā – Liepājas Olimpiskajā centrā.

Foto:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.