Foto – Leta/AFP

Izsolīs retas Endija Vorhola gleznas 0

Novembrī tiks izsolītas divas retas amerikāņu popārta mākslinieka Endija Vorhola gleznas, kurās redzams kinoaktieris Marlons Brando un rokenrola leģenda Elviss Preslijs.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Vācu policijas auto Latgalē satrauc iedzīvotājus – kas īsti notiek? 2
Receptes
Kuru zivi nedrīkst ēst kopā ar ādu: eksperts nosauc sugas un brīdina par sekām
“Oficiāli neviens neko neaizliedz.” Krievijā strauji izdziest viena no sievietes galvenajām pamattiesībām
Lasīt citas ziņas

“Triple Elvis” (“Trīskāršais Elviss”) un “Four Marlons” (“Četri Marloni”) ir starp pazīstamākajiem Vorhola darbiem.

Izsoļu nams “Christie’s” informē, ka gleznas nekad neesot tikušas izsolītas. To kopējā vērtība lēsta ap 130 miljoniem ASV dolāru (101 miljonu eiro).

CITI ŠOBRĪD LASA

Glezna “Triple Elviss” veidota 1963. gadā ar tinti un sudraba krāsu. Preslijs tajā attēlots kā kovbojs, turot rokā ieroci.

Savukārt “Four Marlons” radīta trīs gadus vēlāk. Holivudas zvaigzne tajā redzams ādas jakā sēžam uz motocikla.

Abus darbus pārdod vācu azartspēļu kompānija “WestSpiel”, kuras īpašumā tie nonāca 70. gados.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.