Foto – LETA/AFP

Jāgrs 43 gadu vecumā kļuvis par PČ vērtīgāko hokejistu 0

Par nupat Čehijā aizvadītā pasaules čempionāta vērtīgāko hokejistu nosaukts 43 gadus vecais čehs Jaromirs Jāgrs, informē sacensību rīkotāji.

Saskaņa pēc vārdiem: 5 vārdu pāri, kuriem, pēc mākslīgā intelekta domām, ir vislabākā saderība
Vācu ģenerālleitnants prognozē, vai un kad Krievija varētu būt gatava uzbrukt NATO valstīm
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67

Kā zināms, par pasaules čempioni pirmo reizi kopš 2007.gada svētdien kļuva Kanāda, kas finālā ar 6:1 apspēlēja pērn turnīrā uzvarējušo Krieviju, ko vada Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Tikmēr trešo vietu izcīnīja ASV, kas bronzas mačā ar 3:0 apspēlēja mājinieci Čehiju.

Tomēr par šī turnīra vērtīgāko hokejistu nosaukts Jāgrs, kurš paziņojis par karjeras beigām valstsvienībā.

Tieši Jāgrs ar diviem gūtiem vārtiem palīdzēja Čehijai ceturtdaļfinālā pieveikt Somiju un ieveda mājiniekus pusfinālā. Šī turnīra gaitā pieredzējušais čehs desmit maču laikā guva sešus vārtus un veica trīs rezultatīvas piespēles. Turnīra vērtīgāko hokejisti izraudzījās mediju pārstāvji, kamēr par sacensību labāko aizsargu nosaukts kanādietis Brents Bērnss, bet par labāko uzbrucēju – viņa tautietis Džeisons Speca, kurš ar sešiem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija turnīra rezultatīvākais hokejists.

Savukārt labākā vārtsarga gods tika somam Pekam Rinnem, kurš šajā pasaules čempionātā uzstādīja jaunu turnīra rekordu, pamanoties savos vārtos neielaist ripu 237 minūtes un piecas sekundes.

Savukārt mediju noteiktajā pasaules čempionāta simboliskajā izlasē bez Bērnsa, Specas un Jāgra iekļauts arī 21 gadu vecais amerikāņu vārtsargs Konors Helebaks, kā arī zviedru aizsargs Olivers Ēkmans-Lāšons, kurš ar diviem vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm bija turnīra rezultatīvākais hokejists savā pozīcijā. Tāpat vieta čempionāta simboliskajā pieciniekā atradās kanādiešu uzbrucējam Teiloram Halam, kurš turnīra laikā guva septiņus vārtus un veica piecas rezultatīvas piespēles.

Kā zināms, pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu nesasniedza Latvijas izlase, noslēguma kopvērtējumā ierindojoties 13.vietā. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startēja jau 19.gadu pēc kārtas.

Pasaules čempionāts Čehijā atgriezās pēc 11 gadu pārtraukuma, kad 2004.gadā turnīrā, kas arī norisinājās Prāgā un Ostravā, arī triumfēja Kanādas hokejisti, kuri finālmačā ar 5:3 pārspēja zviedrus.

Šajā turnīrā tika pārspēts pasaules čempionāta apmeklētības rekords, apsteidzot pērn Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā sasniegto rezultātu.