Jānis Dombrava
Jānis Dombrava
Foto: Edijs Pālens/LETA

Jānis Dombrava: Notiek sabiedrības primitivizācija, noslāņošanās un sašķelšanās 94

“Es domāju, ka tur kaut kādā ziņā ir jautājums par leģitimitāti, jo demokrātijā vienmēr leģitimitāte nāk no tautas un, ja ir tik niecīgs tautas atbalsts, tad, protams, pie kaut kādas varas šūpošanās šajās pašvaldībās vienmēr var runāt par to, vai nav jārīko jaunas vēlēšanas,” RīgaTV 24 raidījumā “Latvija pēc novadu reformas”, runājot par aizvadītajām pašvaldību vēlēšanām, viedokli pauda Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lasīt citas ziņas
Pašvaldību vēlēšanas 2021.gadā

Zemo vēlētāju aktivitāti pašvaldību vēlēšanās deputāts skaidro ar to, ka sabiedrība kļūst aizvien sašķeltāka arī informācijā, ko tā uzņem, kas ir tendence visā pasaulē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja agrāk absolūti lielākā sabiedrības daļa ieslēdza Latvijas televīziju un skatījās “Panorāmu” katru vakaru, kuru patērēja lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, tad šobrīd tā vairs nav. Ir ļoti daudz televīzijas kanālu, interneta vietnes un tamlīdzīgi.

Ir ļoti liela sabiedrības daļa, kura vispār neseko līdzi politikai, nemaz nerunājot par valsts mēroga politiku, bet arī pašvaldības politikai – viņiem nav nojausma, kas ir domes priekšsēdētājs, ko viņi vispār tur dara – viņi dzīvo pašpietiekamas dzīves.”

Dombrava turpina skaidrot tendenci, minot piemēru, ka cilvēki labprātāk izvēlas noskatīties izklaidējošus video, piemēram, kā kaķītis lec no viena koka uz otru, nevis iedziļināties sarežģītākos jautājumos.

“Šādā ziņā var teikt, ka notiek sabiedrības primitivizācija, noslāņošanās un sašķelšanās, un to skaits, kuri saglabāsies politiski aktīvi, visticamāk, arī turpmākajos gados saruks, ja vien nenotiks kādas fundamentālas pārmaiņas domāšanā, un tas ir atejot no visām šīm praktiskajām problēmām.”

Visu raidījumu “Latvija pēc novadu reformas” skaties šeit!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.