Kultūra
Literatūra

Jans Ņemecs, “Gaismas vēsture”0

Tulkojis Jānis Krastiņš, Māra Garjāņa dizains, “Lasītava”, 444 lpp.

Slavenā čehu fotogrāfa Františeka Dritkolas dzīvesstāsts literāta Jana Ņemeca acīm ir izpelnījies ievērību un izdots jau 13 valodās. Ieguvis vairākas pašmāju literārās balvas, romāns ir pelnīti tulkots arī latviešu valodā, sniedzot diezgan retu un ekskluzīvu ieskatu čehu fotomākslas pasaulē. F. Dritkola iemieso fotopasaules augstākās virsotnes, jo gaismas, ēnu un formu spēle, ko viņa darbos slavē profesionāļi, sniedz pamācošus novērojumus gan iesācējam, gan pieredzējušam fotogrāfam, gan arī tikai mākslas baudītājam. Grūti sagaidīt, ka šo grāmatu lasīs tie, kas, piemēram, uzskata, ka žurnāls “Studija” nederēja pat iekuram, taču ko tādu vajadzētu vismaz reizi izlasīt katram: biogrāfisks romāns ir lielisks piemērs tam, kā valodā aizraujoši apvienot grūti tveramo reālo un skaisto, gaismu un ēnu.

 

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
“Man liekas, ka dzīvojam idilles stūrītī.” Sarunā ar Jāņa Baltvilka balvas ieguvēju grāmatu mākslā Loti Vilmu Vītiņu
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
“Ja visa pasaule zināja, ka Latvija ir okupēta, kāpēc neviens neiestājās par mums?” Stalbes dalītās domas par palīdzību Baltkrievijai 23
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Aizvadītajā diennaktī konstatēti septiņi jauni saslimšanas gadījumi ar Covid-19
13 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs: “Mēs sākām novērtēt vienkāršas lietas – saziņu, satikšanos, to, ka bērnus var aizvest uz skolu un bērnudārzu.”
13 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts diviem no un uz Aglonu braukušiem pasažieriem 2
16 stundas