Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto – Leta/AFP

Japāņu zinātnieki radījuši robotu ar “humora izjūtu” 0

Pievieno LA.LV

Japāņu zinātnieki otrdien prezentējuši savu jaunāko izgudrojumu – robotu, kam piemīt “humora izjūta”.

“Pēdējais piliens var darboties kā detonators.” Eiropas izlūkdienesti saskata nopietnus draudus Krievijas ekonomikai 87
“Varbūt jaunā valdība var paspēt ierobežot?” Dāvi pārsteidz redzētais veikalā, bet daudzi atzīst, ka tam pat nepievērš uzmanību
“Šīs dienas bija briesmīgas…” Sieva desmit reizes brauca uz Latviju meklēt vīru, līdz pienāca traģiskā vēsts
Lasīt citas ziņas

Nelielais robots EMIEW2 spēj ar cilvēkiem uzturēt īsas sarunas, kas nebalstās uz iepriekš izstrādātu scenāriju. Sarkanbaltais robots identificē atslēgas vārdus, piemēram, “cik daudz”, mēģina aptvert jautājumu un nāk klajā ar atbildi.

Kompānijas “Hitachi” inženieri ieprogrammējuši robotu tā, lai tas saprastu dažāda veida atbildes, arī neverbālus signālus, piemēram, pamāšanu ar galvu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādā veidā robots spēj saprast, vai sarunu biedrs sapratis izstāstīto joku, sacīja zinātnieki.

80 centimetrus garā ierīce tika prezentēta otrdien Tokijā. Uz jautājumu, cik daudz cilvēku strādā “Hitachi” rūpnīcā, robots atbildēja: “Mums ir divi gulbji.”

“Vai sapratāt? Es jokoju,” robots teica samulsušajiem klausītājiem. “Pie mums strādā aptuveni 800 cilvēki.”

“Hitachi” pārstāvis Hisasi Ikeda atzina, ka EMIEW2 humora izjūta pagaidām neesot sevišķi laba, taču spēja nolasīt cilvēku reakciju esot liels solis uz priekšu. “Jaunā tehnoloģija ļauj robotam saprast, ko cilvēks domā, pat ja viņš to pauž tikai ar žestiem,” norāda Ikeda.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.