Pie šā fotoattēla, kas Anitas Muižnieces sociālo tīklu kontā publicēts 2017. gadā, kāds komentētājs ierakstījis: “Riktīga revolucionāre.” Pati Muižniece pie attēla raksta: “Cilvēkiem šķiet, ka svarīgi ir krāt naudu, bet viņi ir aizmirsuši, ka vairāk viņi iegūs, krājot mirkļus.”
Pie šā fotoattēla, kas Anitas Muižnieces sociālo tīklu kontā publicēts 2017. gadā, kāds komentētājs ierakstījis: “Riktīga revolucionāre.” Pati Muižniece pie attēla raksta: “Cilvēkiem šķiet, ka svarīgi ir krāt naudu, bet viņi ir aizmirsuši, ka vairāk viņi iegūs, krājot mirkļus.”
Foto no Anita Mužnieces “Facebook” konta

Trīs bērnu māmiņa, kurai tīk vadīt motociklu. Kas zināms par topošo izglītības un zinātnes ministri? 22

Ilze Kuzmina, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Lukašenko dienas skaitītas? Izskan ziņas par Kremļa plāniem nogalināt viņu. Pēkšņā nāvē jau miris tuvs viņa līdzgaitnieks 37
Slimnīcu vadītāji nepatīkami pārsteigti par ministra apgalvoto, ka valsts apmaksā piederīgo uzturēšanos slimnīcā 93
Tas ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki mirst… Ārsts atklāj, kurus produktus jāēd mazāk
Lasīt citas ziņas

 

Gaidāmās pārmaiņas valdībā nozīmē arī to, ka šodien Latvija varētu tikt pie jaunas izglītības un zinātnes ministres – Ilgu Šuplinsku (Jaunā konservatīvā partija) šajā amatā nomainīs viņas partijas biedre, Saeimas deputāte Anita Muižniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

 

Par to, ka I. Šuplinskas krēsls sašūpojies, baumoja jau vairākas nedēļas.

Vakar no rīta pēkšņi sasauktā ministres preses konference lika domāt, ka I. Šuplinska pati varētu paziņot par savu demisiju.

Tā vietā ministre stāstīja par to, ka no 1. septembra skolām noteikti vajadzētu strādāt klātienē, kā arī atskatījās uz divarpus gadu laikā Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) paveikto.

I. Šuplinska uzskaitīja paveiktās un uzsāktās reformas, kā arī izteica pateicību tiem, kas līdzdarbojās to īstenošanā.

Par to, ka vairs nejūt partijas atbalstu, par ko esot neizpratnē, I. Šuplinska sāka runāt tikai pēc žurnālistu jautājumiem par šo tēmu. Viņa arī atzina, ka tad, ja pašu partijas biedri prasīs viņas demisiju, izstāsies no partijas.

Pāris stundas vēlāk jau sekoja premjera Krišjāņa Kariņa publiskais paziņojums, ka nomainīti tiks četri ministri, to vidū arī I. Šuplinska.

Vakar pēcpusdienā I. Šuplinska arī paziņoja par izstāšanos no JKP. Tomēr kritusī ministre plāno turpināt darbu Saeimā. Cita starpā I. Šuplinska arī norādīja, ka ministres amatā strādājusi ar misijas apziņu: godīgi, drosmīgi, gudri.

 

Atzīst Šuplinskas veikumu

A. Muižniece sarunā ar “Latvijas Avīzi” atzina, ka viņai piedāvāts ieņemt izglītības un zinātnes ministra amatu un viņa piekritusi.

Taču par iemesliem, kāpēc nolemts veikt šādu ministru rokādi, A. Muižniece atturējās runāt. Tas esot bijis kopēju sarunu rezultāts.

Pēc tam, kad I. Šuplinska kļuva par izglītības un zinātnes ministri, A. Muižniece bija IZM parlamentārā sekretāre, taču, gadu nostrādājusi šajā amatā, viņa to atstāja.

Gan toreiz, gan tagad A. Muižniece noliedz, ka tas būtu dēļ nesaskaņām ar I. Šuplinsku.

Iemesli bijuši “personīgi”. Nu situācija esot mainījusies un viņa varētu pievērsties darbam ministrijā.

Uz jautājumu, vai, viņasprāt, I. Šuplinska slikti pildījusi savus pienākumus, iespējamā jaunā ministre atbildēja: “Noteikti nedomāju, ka līdzšinējā ministre slikti strādājusi.”

Tāpēc arī ministra maiņas gadījumā nekādas būtiskas pārmaiņas nozarē neesot gaidāmas: tāpat kā I. Šuplinska arī A. Muižniece pieturēšoties pie valdības rīcības plānā rakstītā, tātad iesāktās reformas tiks turpinātas.

Plašākus komentārus par saviem plāniem ministres amatā A. Muižniece solīja pēc Saeimas balsojuma.

JKP priekšsēdētājs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns arī nepēla I. Šuplinsku, gluži otrādi: viņš līdzšinējai ministrei izteica “ļoti lielu atzinību”, jo ministre uzsākusi daudzas reformas, kuru sekas būšot redzamas tikai pēc gadiem.

Taču esot bijušas kādas detaļas ministres darbībā, kas nav bijušas gana labas, piemēram, esot jāuzlabo sociālais dialogs ar nozari, ar sociālajiem partneriem.

Katrā ziņā ministru maiņa nozīmējot, ka valdība kļūšot jaudīgāka.

“Vēsture rādīs, vai pieņēmām pareizo lēmumu,” tā J. Bordāns.

 

Arodbiedrība apmierināta, bet piesardzīga

Viens no sociālajiem partneriem, kas jau ilgstoši prasīja I. Šuplinskas demisiju, ir Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Tās priekšsēdētāja Inga Vanaga, jautāta, vai nu LIZDA ir apmierināta, “Latvijas Avīzei” atbildēja: “Jā, ja būs ministres nomaiņa, būsim apmierināti.”

Kaut arī pēc demisijas pieprasījuma I. Šuplinska aktīvāk sākusi piedalīties dažādās sanāksmēs, tomēr joprojām neesot gana ieklausījusies pedagogu pārstāvjos. “Tagadējie notikumi liecina, ka arī pati partija nav apmierināta ar Ilgas Šuplinskas darbu,” spriež I. Vanaga.

Tomēr arī pret solīto ministri A. Muižnieci LIZDA vismaz pagaidām attiecas piesardzīgi, “jo viņa tāpat nāk no JKP, un šai partijai kopumā nav atbalstošas attieksmes pret LIZDA”.

Tajā pašā laikā: arodbiedrības sadarbība ar A. Muižnieci kā IZM parlamentāro sekretāri bijusi laba.

 

Empātija, kas nozarei noderētu

Iepriecināta par pārmaiņām valdībā ir arī ārpusfrakciju deputāte Evija Papule, kura agrāk ilgstoši ieņēmusi dažādus augstus amatus IZM. Viņa uzskata, ka I. Šuplinskas darbības laikā “trīs gadi ministrijā pagājuši tukšgaitā”.

Par A. Muižnieci E. Papule saka: tā kā iespējamā ministre bijusi sākumskolas skolotāja, viņā varētu būt attīstīta empātija, kas šobrīd nozarei noderētu. Tāpēc uz A. Muižnieces iespējamo darbību ministres amatā E. Papule raugās cerīgi.

Jāpiebilst gan, ka kādā diskusijā par skolotāju darba slodzi E. Papule A. Muižnieci reiz nosauca par stulbeni, kura neko nesaprot.

Tagad E. Papule teic: tas esot pausts emocijās un noteikti neatspoguļo viņas attieksmi pret kolēģi Saeimā.

Jāpiebilst, ka A. Muižniece toreiz reaģēja ļoti savaldīgi, atbildot: “Paldies, Evija, par komentāru!”

 

Pārvarējusi krāces

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”) iepazinis A. Muižnieci kā kolēģi paša vadītajā komisijā un viņu vērtē kā “jaunu un talantīgu pedagoģi”, komisijā viņa atstājusi labu iespaidu arī kā kompromisu meklētāja.

A. Muižniecei esot raksturīgs, ka viņai svarīgi rast risinājumu, sasniegt rezultātu, nevis “par katru cenu izdabūt cauri partijas vai ministrijas nostāju”.

Tāpēc ar A. Muižnieces palīdzību izdevies “tikt pāri vairākām krācēm”, piemēram, lemjot par grozījumiem Augstskolu likumā.

Taču par to, vai JKP rīkojas pareizi, mainot ministri, A. Ašeradens nevēlējās izteikties.

 

Angļu valodas skolotāja

Pirms nonākšanas politikā A. Muižniece bija angļu valodas skolotāja Daugmales pamatskolā. Taču viņas pirmā augstākā izglītība saistīta ar uzņēmējdarbību un tā iegūta Biznesa un mākslas augstskolā “RISEBA”.

Vēlāk ieguvusi izglītības zinātņu maģistra grādu izglītības zinātnē. Pirms darba skolā strādājusi arī par mārketinga speciālisti un Ķekavas novada Administratīvās komisijas Bērnu lietu apakškomisijā, kā arī bērnu rotaļu centrā, kas viņai piederēja.

Jau veidojot Krišjāņa Kariņa valdību, izskanēja, ka A. Muižniece varētu būt izglītības un zinātnes ministre, taču tika norādīts uz viņas mazo pieredzi nozarē: tobrīd jaunā politiķe tikai dažus gadus bija strādājusi skolā un tikko bija ieguvusi bakalaura grādu pedagoģijā.

A. Muižniece ir trīs bērnu māmiņa. Savulaik piketējusi pie Saeimas, iestājoties pret skolas gaitu sākuma no sešu gadu vecuma. A. Muižniece dzimusi 1987. gadā.

Iespējamā ministre ir gana aktīva sociālajos tīklos. Tajos veiktie ieraksti liecina, ka A. Muižniecei tīk vadīt motociklu.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pagājušajā vasarā sociālajā vietnē “Facebook” A. Muižniece atklāja savu skarbo bērnības pieredzi: vardarbība ģimenē un arī bulings no vienaudžu puses noveda pie tā, ka pusaudža gados Anita aizbēga no mājām, klaiņoja un bija policijas uzraudzībā.

Ierakstā politiķe atzina, ka viņas ceļš uz patstāvīgu dzīvi nācis “ar smagu darbu, ar milzīgu apņemšanos pārkodēt programmu, ar ticību par izdošanos”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Lukašenko dienas skaitītas? Izskan ziņas par Kremļa plāniem nogalināt viņu. Pēkšņā nāvē jau miris tuvs viņa līdzgaitnieks 37
Slimnīcu vadītāji nepatīkami pārsteigti par ministra apgalvoto, ka valsts apmaksā piederīgo uzturēšanos slimnīcā 93
Tas ir galvenais iemesls, kāpēc cilvēki mirst… Ārsts atklāj, kurus produktus jāēd mazāk
FOTO. Pasakaini skati! Pakrojas muižā atklāts vērienīgs gaismas parks
FOTO. “Kamilla nav viņu vecmāmiņa!”: princis Viljams saviem bērniem kategoriski aizliedzis tā saukt tēva sievu
Lasīt citas ziņas
“Vienlaikus samazināt ienākumus un palielināt izdevumus var īsu brīdi,” Dālderis par jaunā budžeta tapšanu
KNAB pagājušajā nedēļā aizturējis CVK priekšsēdētāju Bērziņu 35
Kapelāns: “Karš nav Dieva gribēts. Tas ir cilvēku izvēļu rezultāts” 14
FOTO. Ogrē elektrības cenas Ziemassvētkus neaizēno: iedegti skaisti rotājumi visā novadā 3
Zvaigznes un pārsteigumi
19:00
TIEŠRAIDE. Jaunākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu
18:59
Ukrainas dienesti Maskavas patriarhāta pareizticīgās baznīcas objektos atrod krievu propagandas materiālus
18:57
FOTO. “Kamilla nav viņu vecmāmiņa!”: princis Viljams saviem bērniem kategoriski aizliedzis tā saukt tēva sievu
“Mēs nekad nekļūsim par populistiem!” Burovs palikšot Rīgas partija
VIDEO. Cīņa starp dzīvi un nāvi! Kā izskatās viena diena Ukrainas lauka hospitālī 9
FOTO. Torte ar 700 svecītēm! Viļņā iedegta krāšņa Ziemassvētku egle 5
FOTO. Pasakaini skati! Pakrojas muižā atklāts vērienīgs gaismas parks
“Gribam žeņšeņu arī Latvijā!” Ar ko šobrīd nodarbojas Vides risinājumu institūta pētnieki?
FOTO. No 30 mazām eglītēm un 300 metrus garām lampiņām! Jelgavā iedegta lielā svētku egle
Vai snigšana turpināsies? Laikapstākļu prognoze otrdienai
Policija rosinājusi sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām Bunkus slepkavības lietā 18
Par vārda brīvību turpmāk lems Saeimas deputāte Glorija Grevcova, kura Krievijas un Baltkrievijas medijos nomelno Latviju 71
Baltkrievijas ārlietu ministrs, iespējams, ticis noindēts. Lukašenko panikā nomainījis pavāru un apsardzi 12
Slimnīcu vadītāji nepatīkami pārsteigti par ministra apgalvoto, ka valsts apmaksā piederīgo uzturēšanos slimnīcā 93
Vai cīņa pret piespiedu vakcināciju joprojām ir aktuāla? Jencītis uzskata, ka valdībai ir jāatvainojas sabiedrībai
Sirdi plosoši: Ukrainā zemes klēpī guldīts jaundzimušais, kuru nogalināja krievu raidītā raķete 65
Kārlis Streips: Populisms var būt uzjautrinošs, taču pārmēru lietots tas kļūst kaitinošs
VDD sācis kriminālprocesu par vēršanos pret Latvijas amatpersonām un citām sabiedrībā zināmām personām 4
Putniņš par finansējumu onkoloģijai: “Nauda ir iedota, bet tā ir iedota par maz”
Lukašenko dienas skaitītas? Izskan ziņas par Kremļa plāniem nogalināt viņu. Pēkšņā nāvē jau miris tuvs viņa līdzgaitnieks 37
“Redzams ēku novietojums, militārā tehnika,” skatītājs satraucas, ka Ādažu poligons ir labi redzams Google Maps
Uzņēmumi var zaudēt tūkstošus: banka aicina uzņēmējus un uzņēmumu grāmatvežus šobrīd būt īpaši modriem
VIDEO. Populāri Latvijas dziedātāji aktualizē tēmu par cilvēcību – kā atšķiras cilvēks no robota?
Mājsaimniecībām ar nelielu gāzes patēriņu izmaksas būtiski neaugšot
Tarifu kara ministre, cietums tuvojas, akmens “Spēlmaņu nakts” lauciņā? Nedēļas notikumu apskats
Politologs: Šaubos, ka jaunā valdība būs ilglaicīga 34