Reklāmraksti

Jaunas automašīnas iegāde bez problēmām ar likumu – kā sevi pasargāt?0

Publicitātes foto

Automašīnas pirkšana var būt ilgs un grūts process. Jūs investējat naudu un laiku, lai atrastu vispiemērotāko modeli, bet pēc tam seko paziņojums, ka tā ir nozagta automašīna – diemžēl šāda pieredze mūsdienās nav retums. Jūs varētu būt pārsteigts, uzzinot, ka nozagtas automašīnas var pārdot nezinošiem un ietaupīt gribošajiem autovadītājiem dažādos veidos. Zinot, kā pasargāt sevi no krāpšanas ar nozagta transportlīdzekļa iegādi, Jūs varētu ietaupīt tūkstošiem eiro un lielu daudzumu stresa.

Pārbaudiet transportlīdzekli pats un lūdziet to apskatīt arī kādu mehāniķi. Jums jāpārbauda transportlīdzekļa VIN numurs un jāpārliecinās, ka tas ir viens un tas pats katrā vietā. Vai tas nav salasāms uz auto durvīm? Vai tas atbilst automašīnas nosaukumam? Tas ir ātrs un vienkāršs veids, kā pārbaudīt, vai transportlīdzeklis nav nozagts. To varat izdarīt tādās vietnēs kā carVertical. VIN numurs var būt svarīgākais ierocis cīņā pret zagtu automašīnu tirdzniecību un iegādi. Automašīnas nodošana mehāniķim palīdzēs noteikt, vai transportlīdzeklim nav acīmredzamu mehānisku problēmu. Labs mehāniķis arī varēs uzzināt, vai transportlīdzeklis ir pieredzējis kādas savādas manipulācijas. Jebkurām pēcpārdošanas detaļām vai iepriekšējiem bojājumiem jābūt pamanāmiem, un tie var kalpot kā brīdinājums, ja carVertical edzamajā VIN numura informācijā nekas nav minēts par jebkādiem iepriekšējiem bojājumiem.

Tieši VIN numurs būs tas, kas palīdzēs uzzināt, ka transportlīdzeklis ir nozagts un nav ticis atrasts. VIN dekoders ir pilnīgi bezmaksas, un tas ir lielisks rīks, kas palīdz aizsargāties pret nozagta transportlīdzekļa iegādi.

Kas īsti ir VIN numurs?

Šis 17 zīmju numurs ir tas, kas atšķir Jūsu transportlīdzekli no jebkura cita. Autoservisos to izmanto, lai identificētu ražotāju uzstādīto dzinēju, transmisijas un bremžu sistēmas, lai viņi varētu pareizi apkalpot Jūsu transportlīdzekli. Tiesībaizsardzības aģentūras izmanto VIN numurus, lai identificētu un atgūtu nozagtas automašīnas un automašīnu detaļas, bet autoražotāji izmanto VIN numuru, kad tie izplata drošības atgādinājumus.

Automašīnas pircējam VIN numurs vienmēr ir ļoti svarīgs, jo tas var palīdzēt piekļūt informācijai par automašīnas dzīvesgājumu, kas var ietekmēt Jūsu lēmumu – pirkt vai nepirkt attiecīgo automašīnu. Šis faktors ir īpaši svarīgs Latvijas tirgū, kur liela daļa automašīnu tiek pirktas un pārdotas jau lietotā stāvoklī, nevis tiešā veidā no autonamiem.

Izmantojot VIN numura meklēšanu, Jūs varat piekļūt transportlīdzekļa vēstures pārskatam, kurā būs atrodama informācija par:

– Transportlīdzekļa reģistrācijas datiem,
– Īpašnieku, iekļaujot arī turētājus, kuriem auto piederējis
iepriekš,
– Odometra lasītājumiem,
– Kopējo negadījumu vēsturi,
– Iegūtajiem konstrukcijas bojājumiem,
– Nelaimes gadījumu indikatoriem,
– Pēdējo apkopi un remontu,
– Transportlīdzekļa lietošanas jomu,
– Atsaukuma informāciju no ražotājiem.

Tātad, lai pasargātu sevi no krāpšanas, pērkot lietotu automašīnu iegūstiet VIN no pārdevēja vai pats no attiecīgā transportlīdzekļa.

Visbiežāk to atradīsit uz paneļa (Jūs varat redzēt to caur vējstiklu) un uz vadītāja vadītāja durvju loka uzlīmes. Dažiem transportlīdzekļiem VIN numuru var redzēt uz motora, pārsega un citām detaļām. VIN numurs var parādīties arī automašīnas nosaukumos, apdrošināšanas polisēs, dienesta dokumentos un policijas ziņojumos par transportlīdzekli.

Ja pārdevējs atsakās atklāt VIN numuru, tas varētu būt pazīme, ka viņi nevēlas, lai Jūs uzzinātu automašīnas vēsturi. Ja pārdevējs nesniedz transportlīdzekļu vēstures pārskatu, izmantojiet VIN numuru kādā no tam paredzētajām vietnēm, piemēram, MyFreeVIN, lai šo informāciju ātri un vienkārši iegūtu. Pirmkārt, portālā www.myfreevin.com apstipriniet transportlīdzekļa identitāti, fiziski saskaņojot pārdevēja sniegto VIN numuru ar transportlīdzekļa VIN, tā dokumentiem un iegūto automašīnas vēsturi. Ja kāds no VIN numuriem nesakrīt ar pārējiem, iespējams, vēlēsieties atteikties no šī darījuma. Pēc automašīnas pirkšanas Jums būs nepieciešams VIN numurs, lai apdrošinātu automašīnu un reģistrētu to uz sava vārda.

Protams, ka lietota un uzticama transportlīdzekļa pirkšana Jums ļaus ietaupīt naudu, jo šie automobiļi ir ievērojami lētāki nekā salonā nopērkamie, tomēr vajag būt īpaši piesardzīgam un ievērot visus drošības pasākumus, ja Jūs pērkat automašīnu, ko pārdod tās īpašnieks, ja pērkat automašīnu tiešsaistē no svešinieka vai pat no mazāk zināmas tirdzniecības vietas – visi šie pārdevēji par potenciāli tirgot zagtus auto, tādēļ aicinām būt piesardzīgiem.

Daudzi automašīnu zagļi precīzi zina, kā atbrīvoties no nozieguma pēdām, atstājot nezinošo pircēju bez naudas un beigās arī bez automašīnas. Vai zinājāt, ka, ja Jūsu iegādātais transportlīdzeklis ir zagts, to var konfiscēt?

Daudzi automašīnu zagļi piekopj citu taktiku – automobilis tiek nozagts un tālāk tiek pārdotas tā detaļas, lai gan vesela, nozagta transportlīdzekļa pārdošana kopumā var būt daudz ienesīgāka. Zagļi izmanto likumīgu informāciju par reģistrētu transportlīdzekli ar līdzīgu gadu, zīmolu un modeli, un uzdod savu nozagto transportlīdzekli par šo otru, likumīgi reģistrēto automašīnu. Viņi izmanto nepatiesu VIN numuru un nomaina šos numurus visur, kur atrodams VIN.

Var būt diezgan viegli pamanīt pārdošanā esošu nozagtu automašīnu, kad zināt, ko meklēt. Vai pārdevējs ir uzticams? To dažreiz var būt grūti pateikt, bet Jums noteikti būs jāveic sava izpēte, lai pārliecinātos, ka darījuma partneris ir uzticams, tādējādi sevi nodrošinot pret potenciāliem zaudējumiem. Jūs esat vienīgais, kas var parūpēties, lai Jūs nenokļūtu krāpnieku nagos. Jūs nevarat būt atkarīgs no neviena cita, kad jāpieņem pārdomāti finanšu lēmumi. Automašīnas apdrošināšana nepasargās Jūs no zagta transportlīdzekļa iegādes radītājiem finanšu zaudējumiem. Labākais solis cīņā pret to ir izglītot sevi, pirms veicat darījumu.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Mācības no mājām: svarīgākais attālinātajā izglītības procesā
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Atjaunošanās un pamatvērtību laiks!
26. Marts, 2020
LA
LA.LV
Reklāmraksti
Kā lietderīgi pavadīt laiku mājās ar bērniem?
24. Marts, 2020

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
6 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
8 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
7 stundas