Kultūra
Māksla

Jaunie mākslinieki saņem “Paulig Coffee Latvia” balvas0


“Paulig Coffe Latvia” balvu pasniegšanā (no kreisās) māksliniece Laima Grigore, Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska,  mākslinieks Mārtiņš Skuja, LMA rektors Kristaps Zariņš, KM pārstāvis Uldis Zariņš, Paulig Coffee Latvia valdes locekle Margarita Aļabjeva – Vaišļa, un māksliniece Egija Damberga.
“Paulig Coffe Latvia” balvu pasniegšanā (no kreisās) māksliniece Laima Grigore, Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, mākslinieks Mārtiņš Skuja, LMA rektors Kristaps Zariņš, KM pārstāvis Uldis Zariņš, Paulig Coffee Latvia valdes locekle Margarita Aļabjeva – Vaišļa, un māksliniece Egija Damberga.
Publicitātes foto

17. jūnijā, pasniedzot “Paulig Coffee Latvia” balvas Latvijas Mākslas akadēmijas diplomdarbu izstādes “Svaiga gaļa kritikai” dalībniekiem, tika aizsākta sadarbība ar Latvijas Mākslas akadēmiju, turpmāk atbalstot idejas par videi draudzīgiem un ilgtspējīgiem projektiem, informē Ērika Šmeļkova.

Vienlaikus tā ir iniciatīva un aicinājums uzņēmējiem finansiāli atbalstīt jaunos talantus, uzsverot radošuma nozīmi mūsdienu tehnoloģiju laikmetā.

Paulig Coffee Latvia lielo simpātiju balvu un naudas prēmiju saņēma Laima Grigore par darbu “Esības gaisma”, veicināšanas balvas Evija Damberga (“Mīlestība mazulīt”), Māris Holsts (“Viela”) un Mārtiņš Skuja (“Kustība. Attēls. Skaņa.”)

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska neslēpa savas pretrunīgās emocijas: “Nosaukums Svaiga gaļa kritikai pirmajā mirklī pat šķebināja, bet, apskatot šos darbus, es sapratu, cik ļoti LMA pasniedzējiem ir laimējies ar tik talantīgiem studentiem, kuri nebaidās provocēt un ir atvērti visdažādākajiem viedokļiem.”

Pasniedzot balvas, Paulig Coffee Latvia valdes locekle Margarita Aļabjeva-Vaišļa atzina: “Jaunie mākslinieki ir radījuši darbus, kuri liek iedziļāties, kur līdzās vizulālajam vēstījumam tikpat svarīgs ir arī katra personīgais stāsts. Tie ir viņu sapņi, ilgas pēc maiguma un atgādinājums par to, ka mēs visi esam arī garīgas būtnes.”

KM Valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš piebilda: “Mākslai vajag ne tikai telpu, mākslai vajag arī atzinību. Ceru, ka “Paulig Coffee Latvia” iniciatīva, apbalvot LMA studentus, mudinās atbalstīt mākslu arī citus uzņēmējus. Ir svarīgi neaizmirst, ka tehnoloģijas nevar tapt bez radošuma un to var atraisīt tikai caur mākslu un kultūru.

Šogad Latvijas Mākslas akadēmija atzīmē savu simt gadu jubileju un LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš ar pārliecību: “Bez mākslas nav valsts!”, iezīmēja LMA nākotnes projektus un ambīcijas kļūt par nozīmīgu mākslas augstskolu Ziemeļeiropā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Janas Egles stāsts “Aiziet jūriņā!” no apbalvotā krājuma “Gaismā” piedzīvos pirmizrādi uz skatuves
23 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. Katrīnai Gupalo tapis Egila Levita iedvesmots romantisks skaņdarbs
23 stundas
AT
Andris Tiļļa
Kultūra
Ar grāmatnieces misiju. Rita Krasta visu mūžu strādājusi par bibliotekāri
1 diena

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
7 minūtes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Babītē līdz 90% palielināta nekustamā īpašuma nodokļa atlaide daudzbērnu ģimenēm
29 minūtes