Eva Juhņēviča
Eva Juhņēviča
Foto: Edijs Pālens/LETA

Jauno Vakcinācijas biroju vadīs bijusī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Juhņēviča 51

Izskatot 416 pretendentu pieteikumus, Veselības ministrija (VM) izveidojusi Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolu, kurā strādās pieci profesionāļi ar pieredzi nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošanā, bet komandu vadīs Eva Juhņēviča, kurai ir ilggadīga pieredze nacionāla mēroga pārnozaru projektu vadībā, aģentūru LETA informēja VM.

LE
LETA
Ziņas
Latviešu tenisista Ernesta Gulbja ģimenē sēras 1
16 stundas
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. “Mēs džinu izlaidām no pudeles ārā! Paši šo vīrusu ievazājām!”: profesors Ivars Kalviņš par Covid-19 “trešo vilni” 66
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja un režisore Liene Greifāne 11 dienu garumā slimnīcā cīnījusies par savu veselību 24
22 stundas
Lasīt citas ziņas

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) uzsvēra, ka izveidot augstas raudzes profesionāļu komandu izdevies rekordīsā laikā. “Komanda apvieno zināšanas darbam liela mēroga nacionālos projektos un starptautisku pieredzi respektablos un augstu vērtētos privātos uzņēmumos. Uzskatu, ka tapis triecienspēks pandēmijas uzveikšanai,” pauda politiķis.

Pavļuts arī mudināja uz Juhņēvičas pieredzi Dziesmu un deju svētku organizēšanā neskatīties tikai no kultūras prizmas, jo šādu svētku rīkošana ietver gan loģistikas, gan medicīnas aprūpes un citu jautājumu koordinēšanu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī pastāstīja, ka pēdējā atlases posmā nebija daudz cilvēku ar pieredzi medicīnā, kas kandidētu uz biroja vadītāja amatu, turklāt nevajadzētu aizmirst, ka, birojam sākot darbu, strādāt turpinās arī pārējās veselības nozares institūcijas, pildot tām noteiktos uzdevumus.

“Liela projekta īstenošanā nepieciešama starpdisciplināra komanda. Vadījāmies pēc principa, kurš ir strādājis lielos pārnozaru projektos,” sacīja politiķis.

Juhņēviča bijusi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore. Viņas vadībā pirmo reizi izstrādāta un īstenota svētku dalībnieku digitāla reģistrācijas un procesu vadības sistēma, kas ļāva samazināt birokrātiskā aparāta izmantošanu datu apstrādei un nodrošināja iespēju efektīvi nodot informāciju katram dalībniekam. Juhņēviča bijusi arī Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, līdz šim vadījusi Rīgas Tūrisma attīstības biroju, septiņus gadus organizējusi Rīgas maratonu un citus liela mēroga projektus.

Komentējot savu motivāciju pieteikties konkrētajam amatam, Juhņēviča preses konferencē uzsvēra, ka viņas pieredze XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektores amatā vairāk bijusi saistīta ar daudzu iesaistīto pušu koordinēšanu, procesa koordināciju un sinhronu procesa realizāciju. Viņasprāt, gūtā pieredze dziesmu un deju svētku vadībā, maratonu un citu liela mēroga projektu vadībā ir veidojusi viņas pieredzi kā menedžerei jeb vadītājai, kura ir spējīga koordinēt visdažādākās iesaistītās puses.

Viņa norādīja, ka arī vakcinācijas process ir ļoti komplicēts, jo tas saistās ar loģistiku, cilvēkresursiem un laika plānošanu, un tam nepieciešama vadītāja, koordinatora un procesa virzītāja funkcijas, kuras, pēc viņas domām, savā karjerā viņa ir ieguvusi. Tāpēc viņa “atļāvās” pieteikties uz šo amatu, izriet no jaunā biroja vadītājas teiktā.

Vakcinācijas projekta biroja vakcinācijas procesa koordinators būs Pēteris Rimšs, kurš iepriekš vadījis Latvijas zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas projektu, kas novērš viltotu zāļu nokļūšanu legālā izplatīšanas ķēdē. Tāpat Rimšs ir bijis Latvijas Nacionālās projektu vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētājs, mācījis projektu vadību vairākiem simtiem dažādu nozaru speciālistu, tostarp veselības nozarē un valsts pārvaldē strādājošajiem. Viņš, piemēram, sadarbojies arī ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, nodrošinot projektu vadības mācības un projektu vadības standartu iedzīvināšanu. Rimšam ir arī starptautisku projektu vadības pieredze.

Rimšs šodien preses konferencē norādīja, ka darbs birojā ir liels izaicinājums un atbildība iesaistīties vakcinēšanas organizēšanas projektā. Viņš skaidroja, ka guvis pieredzi starptautisku un vietēju projektu vadībā, kas būs ļoti laba pievienota vērtība pārējo profesionāļu komandai.

Kā redzamāko un lielāko paveikto darbu Rimšs minēja Latvijas zāļu verifikācijas projekta veiksmīgu īstenošanu. Biroja vakcinācijas procesa koordinators pauda, ka savas zināšanas, pieredzi, prasmes un labākās prakses izmantos arī šī projekta realizācijā.

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas koordinatore būs Ieva Stūre, kura līdz šim vadīja vienu no Latvijas lielākajām sabiedrisko attiecību aģentūrām “Komunikācijas aģentūra/Edelman Affiliate”. Stūre ir Latvijas Komunikācijas asociācijas padomes priekšsēdētāja, viņa vadījusi saziņu ar cilvēkiem eiro ieviešanas projektā Latvijā.

Vakcinācijas projekta biroja informācijas tehnoloģiju (IT) koordinators būs Māris Dreimanis, kurš vadījis augstākā līmeņa informācijas komunikācijas tehnoloģiju projektus gan Latvijas, gan starptautiskos uzņēmumos. Piemēram, viņš no piegādātāja puses uzraudzījis Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu informācijas pakalpojuma modernizācijas projektu, vadījis viena no pasaules lielākiem tirgus izpētes uzņēmumiem “GfK SE” (Vācija) globālo IT harmonizācijas programmu, vadījis programmatūras izstrādi starptautiskiem klientiem, piemēram, “Standard & Poor’s”, “Universal Music Group”, kā arī Saeimai, Labklājības ministrijai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai un “Latvenergo”.

Brīvprātīgi un bez atlīdzības vakcinācijas IT koordinēšanu atbalstīs SIA “Tet” digitālās transformācijas direktors Krists Avots, kurš pēdējos divus gadus vada apjomīgu pārmaiņu programmu, kas ietver uzņēmuma IT infrastruktūras maiņu, biznesa procesu pārskatu un darba organizācijas maiņu. Iepriekš viņš vadīja “Tet” Korporatīvās attīstības dienestu, atbildot par jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanu. Avots pilnībā neizbeigs savas esošās darba attiecības, viņa pārstāvētais uzņēmums vakcinācijas projekta IT sistēmas izstrādē neiesaistīsies.

Vakcinācijas biroja projekta loģistikas koordinators būs Armīns Kalniņš ar plašu pieredzi loģistikas projektu organizēšanā un vadībā. Pieredzi loģistikā viņš guvis arī uzņēmumos, kas saistīti tieši ar zāļu un vakcīnu loģistiku – “Tamro” un “Magnum Medical”. Kalniņš strādājis par loģistikas vadītāju arī uzņēmumos “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”, “Amber Distribution” un “British American Tobacco”.

Darbam vakcinācijas projekta birojā, kuram jānodrošina iespēja vakcinēties pusotram miljonam Latvijas iedzīvotāju, plānots kā atbalsta personālu pieņemt vēl piecus cilvēkus.

Juhņēviča preses konferencē arī uzsvēra, ka šis ir ļoti nozīmīgs solis gan viņai, gan viņas kolēģiem. “Es labi apzinos, kādi mērķi ir jāsasniedz šim birojam,” teica jaunā biroja vadītāja, piebilstot, ka birojam būs jāstrādā ļoti intensīvā tempā. Plānots, ka jaunā biroja locekļi darba gaitas sāks jau šodien, iepazīstoties ar esošajiem dokumentiem, tomēr pilnvērtīgi jaunā biroja darbinieki darba gaitas sāks pirmdien, 25.janvārī, plkst.8.

Pēc Juhņēvičas teiktā, pirmdien jaunā biroja darbinieki kopā ar kolēģiem no VM strādās pie detalizēta vakcinācijas plāna izstrādes, kas paredz “visu loģistikas procesu secīgu laika plānu sastādīšanu un ieviešanas mehānisma izstrādi”.

Preses konferencē jaunā biroja vadītāja arī uzsvēra, ka šīs institūcijas mērķis ir vakcīnas izmantot, tiklīdz tās kļūs pieejamas, tā nodrošinot sabiedrības vakcināciju.

Kā vēstīts, biroja darbiniekiem tiek solīta 3500 līdz 4900 eiro alga pirms nodokļu nomaksāšanas.

Amatu kandidātiem bija nepieciešama teicama reputācija, atbilstoša augstākā akadēmiskā vai profesionālā izglītība, atbilstoša profesionālā pieredze nacionāla mēroga pārnozaru projektos, pieredze stratēģiskā plānošanā, zināšanas par valsts pārvaldes darbības pamatprincipiem, kā arī vēlamas zināšanas par veselības aprūpes sistēmu Latvijā.

Valdība 14.janvārī apstiprināja veselības ministra ieceri vakcinācijas procesu organizēt kā nacionāla mēroga projektu ar augstākā līmeņa pārvaldību un projekta koordināciju, paredzot veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju.

Vakcinācijas pret Covid-19 pārvaldības mehānisms paredz projekta vadību vairākos līmeņos.

SAISTĪTIE RAKSTI

Vakcinācijas projekta birojs darbosies veselības nozares mērogā. Vakcinācijas projekta birojs būs tieši pakļauts veselības ministram un nodrošinās saikni starp Krīzes vadības padomi, Krīzes vadības koordinācijas grupu Covid-19 izplatības ierobežošanai un Veselības ministrijas izveidotajām darba grupām vakcinācijas projekta ieviešanai.

Savukārt politiskā līmenī vadību veiks Ministru prezidenta vadīta Krīzes vadības padomes apakšgrupa. Atbildīgo nozaru ministriju līmenī vakcinācijas procesa uzraudzību veiks Krīzes vadības koordinācijas grupas Covid-19 izplatības ierobežošanai ietvaros izveidota apakšgrupa.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Latviešu tenisista Ernesta Gulbja ģimenē sēras 1
16 stundas
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. “Mēs džinu izlaidām no pudeles ārā! Paši šo vīrusu ievazājām!”: profesors Ivars Kalviņš par Covid-19 “trešo vilni” 58
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja un režisore Liene Greifāne 11 dienu garumā slimnīcā cīnījusies par savu veselību 24
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Režisora un dramaturga 14 gadīgā meita rakstīs iesniegumu valstij: lai skolniekiem ļauj kā valdībai! 22
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Klāt būs aukstuma vilnis!” Bricis par laiku nākamnedēļ 17
1 diena
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. “Mēs džinu izlaidām no pudeles ārā! Paši šo vīrusu ievazājām!”: profesors Ivars Kalviņš par Covid-19 “trešo vilni” 58
15 stundas
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. “Mēs redzējām, ka visā pasaulē vasarā saslimstība ar Covid-19 samazinājās”: infektoloģe atklāj, vai siltajos mēnešos var gaidīt vīrusa atkāpšanos 16
23 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Alvis Hermanis publicē Jaunā Rīgas teātra uzvedības noteikumus darbiniekiem un skatītājiem: “Lai Dievs jums stāv klāt!” 10
13 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
Dailes teātra direktors Juris Žagars: “Mums ir milzīgas ambīcijas!” 7
Intervija 17 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Nosūti kosmosā savas vēlmes! Horoskopi 28.februārim 1
21:27
LE
LETA
Ziņas
Vilciena Lielvārde – Rīga un atpakaļ maršrutā braucis Covid-19 saslimušais: jānovēro veselība 1
20:44
LE
LETA
Veselam
Nosauc pilsētu, kurā pagājušajā diennaktī Latvijā ar Covid-19 inficējušies visvairāk cilvēku 1
19:22
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Režisora un dramaturga 14 gadīgā meita rakstīs iesniegumu valstij: lai skolniekiem ļauj kā valdībai! 22
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu dziedātāja un režisore Liene Greifāne 11 dienu garumā slimnīcā cīnījusies par savu veselību 24
22 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latviešu tenisista Ernesta Gulbja ģimenē sēras 1
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Man nebija ne jausmas, ka Latvijas mežos mīt tik lieli lielu staltbriežu bari!” Annai izdevies nofilmēt iespaidīgu skatu 14
21 stundas
SK
Skaties.lv
Ziņas
“Jābūt gataviem, ka uz kādu laiku var nākties ierobežot sabiedrības pārvietošanos.” Premjers ieskicē drūmāko scenāriju 113
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Kulināres un maizes cepējas, rūjienietes Gunas Ķiberes Ziemeļvidzemes ēdienu receptes
21 stundas
EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Lemberga stāstu vēl varēs pažļembāt. Pēc tam nāksies meklēt jaunu Latvijas ienaidnieku.” Saruna ar advokātu Artūru Zvejsalnieku 32
Intervija 23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Viņš var uzrūkt! Viņam arī ir savs viedoklis un raksturs!” – Samanta Tīna stāsta par savu suni Skarabeju 6
21 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
VIDEO. Šoferis uz ceļa iemūžina šaušalīgu skatu – četrus kaķu līķus vienā rindā. Speciāli nolikti vai sabraukti? 4
23 stundas
LA
LA.LV
Veselam
VIDEO. Ārste: “Izārstējot krākšanu, atgriežas seksuālā potence un pazūd liekie kilogrami!” 11
20 stundas
SK
Skaties.lv
Ziņas
“Maxima” klientam prāvs sods par pie veikala novietotu auto. Jauns veids, kā iekasēt naudu? 65
1 diena
IP
Ilze Pētersone
Stāsti
“Pirmsākumos ņēmu pat ātros kredītus, dzīvoju hosteļos, ēdu roltonus.” Latvijas izcilākā šautriņmetēja Madara Razmas stāsts
Intervija 23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Vīrietis apgalvojis, ka pazīst meiteņu vecākus… Kurzemes pusē “busiņa” vadītājs ar saldumiem vilina bērnus 10
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
“Jūs iegādājaties aizliegto preci – pagarinātāju.” Policija sākusi kriminālprocesu 111
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Krievu estrādes zvaigzne Filips Kirkorovs Latvijas bankai parādā teju vai 2 miljonus eiro: parādu nav atdevis, sākusies tiesa 20
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No pirmdienas būs dārgāks alkohols un cigaretes. Cik būtiski celsies cenas? 40
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Acu infekcijas ir ļoti lipīgas, tās izplatās arī “paliec mājās” apstākļos. Kā neieberzt acīs infekciju? 2
23 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā atgriežas pavasara vēstneši cīruļi
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Krievu dziedātāja Anna Sedokova kopā ar mīļoto Jāni Timmu ieradusies Rīgā. Vai uz palikšanu? 7
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Līvija, Līva un Andra
21 stundas
SR
Sandra Ruska
Veselam
Vai tiešām lapu izsvīduma medus vērtīgāks? 1
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Prinča Harija sieva Megana tikusi vaļā no stingrā karaliskās ģimenes tvēriena: sākusi aizrauties ar pārmaiņām izskatā – “kopē” Kimu Kardašjanu 7
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 27. februāra līdz 5. martam: kādas vēlmes piepildīsies
1 diena
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Šonedēļ neprasi nevienam kaut ko solīt vai uzņemties saistības! Horoskopi no 1. līdz 7. martam
21 stundas