Novados

Jauns bīskaps Liepājai – ne tik drīz0

Foto-LETA

Liepājas puses lasītāji interesējas, vai Latvijas Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzei drīz būs jauns bīskaps. Taču, kad tiks izraudzīts Vilhelma Lapeļa pēctecis, nav zināms. Katoļu informācijas centrā teic, ka šis process var ilgt pat gadu. 


 

Uz Polijas klosteri

Liepājnieki jūnija beigās uzzināja, ka Vilhelms Lapelis pārtrauc pildīt Liepājas diecēzes bīskapa pienākumus. Šajā amatā viņš tika baznīcai kalpojis vairāk nekā 11 gadus.

Atvadoties no kurzemniekiem un skaidrojot šo savu dzīves pavērsienu, Vilhelms Lapelis sacīja: “Svētais tēvs pāvests Benedikts XVI ir pieņēmis manu atteikumu no Liepājas diecēzes bīskapa amata pienākumu pildīšanas.”

Vilhelms Lapelis sarunā ar “Kurzemes Vārda” žurnālisti Dainu Meisteri stāstījis, ka esot daudz pārdomājis, izsvēris un sapratis, ka bīskapa amats tomēr neesot bijusi viņa īstā vieta: “Viss jātur vienās rokās, nav jau mums tādu darbinieku, kurus varētu algot un darbus dalīt. Pašam jānes atbildība gan garīgā ziņā, gan par saimnieciskiem jautājumiem, par personālu.” V. Lapelis izteicies, ka viņam nekad īsti nav patikuši tā saucamie papīra darbi: “Tā nav mana stihija, bet kopējā labuma dēļ bija jāraksta atskaites un projekti, jāmeklē sponsori, kas palīdz skolai un diecēzei.”

Jūlijā Vilhelms Lapelis devās uz dominikāņu klosteri Polijā, lai kalpotu Dievam kā dominikāņu mūks.

 

Aptauja par kandidātiem

Pašlaik par Liepājas diecēzes Apustulisko administratoru ir norīkots Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis. Viņš dodas vizitācijās, dara citus neatliekamos darbus, tāpat ir informēts, kāda situācija ir Liepājas katoļu pamatskolā, kur rit remonts un kur septembrī mācīsies 132 bērni. E. Pavlovskis savu darbību Liepājas diecēzē raksturo šādi – saglabāt visu jau esošo, bet neko jaunu nesākt, jo tas būs jaunā bīskapa uzdevums.

Svētā Krēsla apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs, arhibīskaps Luidži Bonaci aģentūrai LETA teica: “Fakts, ka Liepājas diecēzei ir vadītājs, ļauj izraudzīties jauno bīskapu ar šim uzdevumam nepieciešamo piesardzību, apdomību un rūpīgi izsverot.”

Bīskapu izvēlēšana netiek publiski apspriesta, uzsver kardināls Jānis Pujats. “Notiks aptauja, kurā Vatikāna nuncijs prasīs man un citiem priesteriem, kādus kandidātus iesakām,” stāsta kardināls. Ieteicējam persona jāvērtē vispusīgi – gan tas, cik priesteris dievbijīgi kalpojis, gan viņa cilvēciskās īpašības, gan izglītība. Taču ikvienam priesterim, kurš lūgts piedalīties apustuliskā nuncija veiktajā aptaujā par visatbilstīgāko bīskapa amata pretendentu, ir jāievēro noteikums par klusēšanu, tāpēc neatklāj, cik kandidāti ieteikti.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.