Laukos
Dārzeņi un augļi

Jaunumi gurķu šķirņu piedāvājumā0


‘Balkan’ F1.
‘Balkan’ F1.
Publicitātes foto.

Kaut gan pašlaik visi dārzeņu audzētāji jau ir izvēlējušies, ko audzēs šogad, ir vērts vēlreiz atgādināt par atsevišķu jaunu hibrīdu īpašībām un uzsvērt to audzēšanas īpatnības.

Gurķi Latvijā tiek audzēti gan atklātā laukā, gan siltumnīcās, tomēr komerciālie audzētāji arī tā sauktās lauka šķirnes audzē plēves siltumnīcās.

‘Absolut’ F1 (Bejo). Jauns partenokarps hibrīds audzēšanai plēves siltumnīcās pavasara un rudens apritē. Augļi 8–10 cm gari, slaidi, cilindriski, tumši zaļi, klāti rupjām kārpiņām. Katrā lapas žāklē veidojas 2–3 augļi. Hibrīds mazprasīgs, labi pacieš karstumu un stresa apstākļus, pateicoties spēcīgai sakņu sistēmai. Augļi piemēroti svaigam patēriņam un pārstrādei. Hibrīds izturīgs pret kraupi, gurķu mozaīkas vīrusu, gurķu lapu dzīslu dzeltēšanas vīrusu, īsto un neīsto miltrasu (Ccu/CMV/CVYV/Pcu/Px), tāpēc piemērots integrētai un bioloģiskai audzēšanai.

l ‘Amarok’ F1 (Bejo). Agrīns partenokarps hibrīds audzēšanai atklātā laukā un plēves siltumnīcās. Gurķi slaidi, izskatīgi, tumši zaļā krāsā, klāti ar rupjām kārpiņām, piemēroti svaigam patēriņam un konservēšanai. Hibrīds izturīgs pret kraupi, gurķu mozaīkas vīrusu, gurķu lapu dzīslu dzeltēšanas vīrusu, īsto un neīsto miltrasu, tāpēc piemērots integrētai un bioloģiskai audzēšanai.

‘Aristan’ F1 (Bejo). Agrīns, augstražīgs partenokarps hibrīds. Saglabā augļu formu un lielumu visā audzēšanas laikā. Augļi tumši zaļi, kraukšķīgi, klāti rupjām kārpiņām, piemēroti svaigam patēriņam un pārstrādei. Hibrīds izturīgs pret kraupi, gurķu mozaīkas vīrusu, gurķu lapu dzīslu dzeltēšanas vīrusu, īsto un neīsto miltrasu, tāpēc piemērots integrētai un bioloģiskai audzēšanai.

‘Balkan’ F1 (Syngenta). Agrīns partenokarps hibrīds audzēšanai uz lauka, plēves vai stikla siltumnīcā pirmajā vai otrajā apritē. Augļi 12–13 cm gari, pievilcīgā tumši zaļā krāsā ar tradicionālo lauka gurķa garšu. Stresa apstākļos nemaina augļa krāsu. Hibrīds nav gaismas prasīgs, to viegli audzēt, jo veido maz sāndzinumu. Augam ir īsi starpposmi. Hibrīds ir izturīgs pret īsto miltrasu, kraupi un gurķu mozaīkas vīrusu (Px/Ccu/CMV).

‘Berlioz’ F1 (Rijk Zwaan). Jauns ļoti agrīns partenokarps hibrīds audzēšanai atklātā laukā. Augam samērā mazas un gaišas lapas, kas atvieglo augļu atrašanu ražas novākšanas laikā.

Saistītie raksti

Augļi rupjkārpaini, zaļā krāsā, vienveidīgi un slaidi visu sezonu. Tiem ir ļoti maza, kompakta sēklu kamera. Augļu garuma un diametra attiecība 3,1:1. Hibrīda ‘Berlioz’ augļi aug vienmērīgi un ne pārāk ātri, tas ļauj audzētājam novākt augstas kvalitātes mazākus gurķus. Augļi aromātiski un kraukšķīgi, tāpēc piemēroti uzkodām. Augļu kvalitāte un izturība padara ‘Berlioz’ par premium klases produktu. Ideāli piemēroti mazsālīto gurķu ražošanai un konservēšanai. Hibrīdam piemīt augsta izturība pret īsto miltrasu un kraupi, kā arī vidēja izturība pret gurķu mozaīkas vīrusu.

 ‘Chaikovskiy’ F1 (Rijk Zwaan). Agrīns partenokarps gurķu hibrīds audzēšanai siltumnīcā. Aug strauji, veido ģeneratīvus augus ar īsiem sāndzinumiem, kuri nodrošina lielu agro un kopējo ražu. Augiem spēcīga sakņu sistēma. Augļi slaidi, garuma un diametra attiecība 3:1, tumši zaļi, klāti rupjām kārpiņām. Hibrīdam piemīt augsta izturība pret īsto miltrasu un kraupi un vidēja izturība pret gurķu mozaīkas vīrusu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
Eiropas tiesas spriedums nav pārsūdzams. Ko liksim vietā? 3
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Darbaspēka trūkuma dēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka 4
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Svarīgs nosacījums platības maksājumu saņemšanai: zāle jānopļauj un jānovāc, nevis jāsasmalcina
3 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autoceļiem plāni diži, bet skaidrības, kur dabūs naudu, nav
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta vēl vienā slimnīcā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Starta šāviens NAP2027
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs
8 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
APTAUJA. Nekā nedarīšana dažiem ir dzīvesveids. Kādiem būtu jābūt minimālajiem cilvēku ienākumiem? 3
7 stundas