Kūlas ugunsgrēks.
Kūlas ugunsgrēks.
Foto: Karīna Miezāja/LA.LV

Jelgavā dzēsts Zemgalē pirmais kūlas ugunsgrēks šosezon 1

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) trešdien Jelgavā dzēsis šogad Zemgalē pirmo kūlas ugunsgrēku, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste informē, ka trešdien ap plkst.19.30 Jelgavā, Tērvetes ielā, dega kūla astoņu kvadrātmetru platībā, un tas ir arī šogad pirmais Zemgalē reģistrētais kūlas ugunsgrēks.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir veikt pasākumus, piemēram, regulāri pļaut zāli, lai neveidotos kūla. Par šo pienākumu nepildīšanu VUGD amatpersona var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu – fiziskai personai ir no sešām līdz 56 naudas soda vienībām, bet juridiskai personai no 56 līdz 280 naudas soda vienībām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu viena naudas vienība ir pieci eiro, tādējādi naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskai personai ir no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskai personai – no 280 līdz 1400 eiro. Par kūlas dedzināšanu fiziskām personām var piemērot naudas sodu no 280 līdz 700 eiro.

Kā ziņots, pirmais kūlas ugunsgrēks Latvijā šogad tika reģistrēts 14.februārī Salaspils pagastā, kur pērnā zāle dega 150 kvadrātmetru platībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.