Dabā
Zaļā dzīvošana

Jelgavā par stiprā vēja postījumiem ziņots 12 reizes0

Foto: LETA

Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) Jelgavā pirmdien saņemti 12 zvani par stiprā vēja radītiem postījumiem pilsētā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Visvairāk zvanu – seši – saņemts par sagrozītām luksoforu konsolēm Rūpniecības un Mātera ielas un Rūpniecības un Pulkveža Oskara Kalpaka ielas krustojumā. Tāpat iedzīvotāji ziņoja par nolauztu ceļa zīmi Pasta, Dobeles un Blaumaņa ielas krustojumā virs luksofora un nolūzušu koku, kas uzkritis automašīnai, pie daudzdzīvokļu mājas Loka maģistrālē 21.

POIC Informācijas aprites un analīzes nodaļas vadītājs Artūrs Gatiņš klāstījis, ka par nolūzušo koku pie daudzdzīvokļu mājas informēta SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”, kura apsaimnieko šo māju, bet par pārējiem objektiem informācija nodota pašvaldības iestādei “Pilsētsaimniecība”.

Savukārt no Pašvaldības policijas saņemta informācija par apgāztām pagaidu ceļa zīmēm Loka maģistrālē un vairākkārt nogāztu pagaidu žogu Pasta salā, kuram nepieciešams papildu stiprinājums.

Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Jelgavā izbraucis uz vienu izsaukumu, kas saistīts ar vēja radīto seku likvidēšanu, proti, ugunsdzēsēji glābēji novākuši nolūzušu koku, kas aizšķērsoja ceļa braucamo daļu pie Baložu kapsētas. “Pilsētsaimniecības” mežzinis Mārtiņš Krūmiņš norādījis, ka VUGD koku novāca no ceļa braucamās daļas, bet “Pilsētsaimniecība” noorganizēja tā sazāģēšanu un aizvešanu.

Iedzīvotāji par stiprā vēja nodarītajiem postījumiem aicināti ziņot POIC pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Maksimālās vēja brāzmas, kas Jelgavā fiksētas naktī uz pirmdienu, ir 21,4 metri sekundē.

Jau ziņots, ka pirmdienas vakarā un naktī uz otrdienu Kurzemē un Vidzemē dienvidrietumu vējš vēlreiz pastiprināsies, daudzviet brāzmās sasniedzot 18-23 metrus sekundē.

Saistītie raksti

Otrdienas naktī valsts dienvidaustrumu pusē, savukārt dienā jau teritorijas lielākajā daļā vēja ātrums brāzmās nepārsniegs 11-16 metrus sekundē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.