Latvijā
Rīga

JKP iesniegusi lēmumprojektu VDD ēkas celtniecības apturēšanai0


Vieta, kur iecerēta jaunā VDD ēka.
Vieta, kur iecerēta jaunā VDD ēka.
Ekrānuzņēmums no facebook.com

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcija šodien parlamentā iesniegusi lēmumprojektu Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas celtniecības apturēšanai bijušā velotreka “Marss” teritorijā zemesgabalā Rīgā, Brīvības gatvē 207, aģentūru LETA informēja JKP pārstāvji.

Lēmumprojektā paredzēts Saeimai uzdot valdībai nekavējoties celtniecību apturēt, to darot atbilstoši Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma prasībām.

Saeimas deputāts, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Juris Jurašs (JKP) norāda, ka, kopš iedzīvotājiem ir tapis zināms, ka bijušā velotreka “Marss” vietā plānota VDD ēkas celtniecība, esot atklājušies vairāki fakti, kas liecina, ka ēkas projektā neesot ievērotas iedzīvotāju intereses.

“Valsts noslēpuma zīmoga aizsegā ticis virzīts dārgs projekts, un mēs redzam, ka valsts līdzekļi tādējādi tiks izlietoti nelietderīgi,” pauž Jurašs.

Viņš skaidro, ka JKP ir piedāvājusi risinājumu, kas ļauj VDD uzbūvēt “jaunu, modernu un drošu ēku, turklāt ietaupīt valsts budžeta līdzekļus un saglabāt “Marsa” parku”.

Kā ziņots, Saeimas Nacionālās drošības komisija skata iedzīvotāju iniciatīvu par publiskās zaļās zonas izveidi bijušajā velotreka “Marss” teritorijā, kas noskatīta VDD jaunās ēkas celšanai. Parakstu vākšana par iedzīvotāju iniciatīvu tika sākta un norisinājās, pirms tika atslepenota un kļuva publiski pieejama informācija par VDD ēkas celšanu šajā vietā.

Teikas apkaimes biedrībai, Rīgas apkaimju aliansei, biedrībai “Pilsēta cilvēkiem” un inovāciju kustībai “Vefresh” izdevās savākt vairāk nekā 15 500 iedzīvotāju parakstu, lai minētajā teritorijā tiktu izveidots parks.

Parakstu vākšana tika sākta, “lai nepieļautu vairāku desmitu ilggadīgu koku izciršanu un atjaunotu publisku zaļo zonu bijušajā velotreka “Marss” teritorijā”.

Vēstules autori aicina ievērot tūkstošiem iedzīvotāju vēlmi saglabāt kokus un izveidot parku Brīvības gatvē 207 vismaz līdz brīdim, kamēr tiks sarīkota sabiedriskā apspriešana, lai pēc būtības izvērtētu gan sabiedrības, gan valsts drošības intereses.

Saistītie raksti
Rīgā, bijušā velotreka “Marss” vietā, plānots būvēt jaunu ēku VDD.

Iestādē aģentūru LETA informēja, ka lēmums par jaunas VDD ēkas celšanu šajā vietā pieņemts 2017.gadā, bet šogad tikšot sākta būvniecība. VDD līdz šim neesot informējis sabiedrību par ieceri, jo neesot bijis tiesīgs publiskot informāciju, lai nepārkāptu likuma “Par valsts noslēpumu” normas. Tomēr tagad, ņemot vērā sabiedrības interesi, pieņemts lēmums deklasificēt daļu informācijas par plānoto VDD attīstības projektu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.