Divas modeles  piedalās modes nama Fendi fotosesijā Ņujorkas ielās.
Divas modeles piedalās modes nama Fendi fotosesijā Ņujorkas ielās.
Foto – EPA/LETA

Jo cilvēki laimīgāki, jo vienkāršāk ģērbjas. Vai likumsakarība? 0

Jo laimīgāk cilvēki dzīvo, jo vienkāršāk ģērbjas – šādu negaidītu secinājumu izdarījuši ANO aptaujas par laimes līmeni pasaulē autori.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Šāds laimes pētījums notiek regulāri kopš 2011. gada. Nopietni pētnieki izstrādājuši metodi, pēc kuras mēra objektīvo labklājību un cilvēku subjektīvo vērtējumu par dzīves kvalitāti.

Lai atceramies, 2017. gadā laimīgākās valstis bija šīs!

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Norvēģija
2. Dānija
3. Islande
4. Šveice
5. Somija
6. Nīderlande
7. Kanāda
8. Jaunzēlande
9. Austrālija
10. Zviedrija

Tai pašā sastāvā, tikai mainoties vietām, pirmais desmitnieks palicis nemainīgs jau vairākus gadus.

Interesanti, ka šīs valstis vieno ne tikai augsts dzīves līmenis, satriecoši sociālie standarti un, no modes blogera viedokļa raugoties, iedzīvotāju ļoti vienkāršotā un atbrīvotā attieksme pret apģērbu.

Valstis, kuras pamatoti uzskatām par modes likumdevējām; valstis, kuru ielās katra otrā pretimnākošā meitene var strādāt par modeli un katra trešā studente ir stila ikona, grozās laimes reitinga ceturtajā desmitniekā. Francija ir 32. pozīcijā, Spānija – 37. vietā, bet Itālija, kur katrs (jebkura dzimuma) zīdains zina, kā pareizi uzrotīt bikšu galus – vispār tikai 50. vietā! Tātad no 157 pētījumā iekļautajām valstīm – gandrīz trešdaļā no visām – ļaudis ir laimīgāki par itāļiem!

Arī Latvijā varam bieži lasīt un dzirdēt atzinumus no sērijas “latvietes – koptas, modernas, stilīgas”. Šķiet, arī tas vēlreiz apstiprina izvirzīto hipotēzi, jo 2017. gada laimes indekss mums piešķir 55. vietu – tātad nieka četras vietas zemāk par modes meku Itāliju!

Savukārt “laimīgajās zemēs” neviens neseko žurnāla “Vogue” ieteikumiem par pareizo bikšu garumu. Velk to, kas ir ērts, un īpaši neprāto, cik moderni tas ir. Džinsi un T-krekli, kedas un sporta apavi, biezākas un plānākas jakas. Ejot pa ielu Dānijā vai Holandē, tā arī nesapratīsi, kurš priekšā redzamajā pārī ir puisis, kurš – meitene.

Reklāma
Reklāma

Vīrieši nereti kritiski izsakās par to, kā ģērbjas sievietes, piemēram, Zviedrijā. “nav kur acis piesiet. Vai tad tās ir sievietes?” Bet saskaņā ar pētījuma datiem tā ir ļoti laimīga valsts. Tātad sievietes nejūtas nelaimīgas, ka nevalkā zīmuļsvārkus un desmit centimetrus augstus papēžus, bet seju nerotā pilns parādes grims. Vēl trakāk – arī šo valstu vīrieši negrimst skumjās par šādu daiļā dzimuma nostāju.

Ja nu laimei nav obligāti nepieciešams sekot modes tendencēm un rūpīgi piemeklēt svārku formu figūras tipam?

Ja nu vari būt laimīgs arī pavisam vienkāršās drēbēs bez kārtējām “odziņām”?

Ja nu tad, kad cilvēks jūtas laimīgs, aizsargāts un mierīgs, viņam katru dienu nevajag kādam pierādīt un demonstrēt savu (bieži vien iedomāto) statusu?

Un kā domājat jūs – padalieties ar viedokli komentāros!

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.