Jo spalvaināks, jo vīrišķīgāks? 0

Lasītājs jautā: “Vai tiesa, ka vīriešiem ar niecīgu ķermeņa apmatojumu ir zemāks testosterona līmenis asinīs un tāpēc sliktāka potence nekā spalvainajiem kungiem?

”

 

 

 

Atbild urologs Alvis Laukmanis

“Es nodošu šī cilvēka telefona numuru un adresi Ukrainas bruņotajiem spēkiem,” Zelenskis nolēmis vērsties pret Orbānu
Veselam
Daudzi šādi ēd katru dienu! Uztura speciālisti nosauc 5 visbīstamākās ēdienu kombinācijas
Vecumdienās tev nebūs vajadzīgi ne bērni, ne partneris, ne draugi – bet trīs citas lietas, ko vērts zināt ikvienam
Lasīt citas ziņas

Vīrišķais dzimumhormons testosterons veicina apmatojuma rašanos, tādēļ teorētiski tā izteiktība varētu liecināt par augstām seksuālajām spējām. Tomēr praksē nav novērots, ka tiem, kam šī rota ir necila, būtu erekcijas traucējumi.

Apmatojuma veidošanās ir atkarīga no īpašu receptoru jutības, kuriem piesaistās sēklinieku saražotais testosterons. Periodos, kad tā mazinās, matiņi pārstāj augt, taču tas nenozīmē, ka dzimumhormonu daudzums ir būtiski pazeminājies.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī kails galvvidus neliecina par zemām seksuālajām spējām. Parasti tieši otrādi – plikpauriem ir augsts testosterona līmenis. Kaut gan iespējams, ka tas nav vienāds visā asinsritē un dažādām ķermeņa vietām tiek piegādāts atšķirīgā daudzumā.

Matu atkāpšanās no galvas nozīmē, ka ādā darbojas ferments, kas lieko testosteronu pārvērš tā paveidā dihidrotestosteronā. Tā paaugstināts līmenis bojā matu saknītes, liekot tiem izkrist.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.