Latvijā
Politika

Juhansone pārejas laikā pildīs EK ģenerālsekretāres amata pienākumus0


Ilze Juhansone:.
Ilze Juhansone:.
Foto – LETA

No 1.augusta pašreizējā Eiropas Komisijas (EK) ģenerālsekretāra vietniece, bijusī Latvijas diplomāte Ilze Juhansone sāks pildīt EK ģenerālsekretāres amata pienākumus, aģentūru LETA informēja Eiropas Komisijā.

Juhansone kopā ar diviem vietniekiem – Paskālu Leardini un Selīnu Gaueri – vadīs ģenerālsekretariāta darbu un nodrošinās darbu nepārtrauktību un vienmērīgu pāreju no Žana Kloda Junkera Komisijas beigām līdz Urzulas fon der Leienas Komisijas darba uzsākšanai.

Gandarījumu par EK kolēģijas lēmumu savā profilā sociālajā tīklā “Facebook” paudis EK prezidenta vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis. “Juhansoni pazīstu jau daudzus gadus un varu ar pārliecību teikt, ka šī augstā ierēdņa amata pienākumi uzticēti vienam no spēcīgākajiem un pieredzējušākajiem Latvijas pārstāvjiem ES,” rakstīja Dombrovskis.

Arī Dombrovskis atzīmēja, ka Juhansone ģenerālsekretāres amata pienākumus pildīs līdz laikam, kad darbu sāks jaunā Eiropas Komisija.

“Šis laiks līdz novembrim iezīmē pietiekami lielus izaicinājumus ES. Starp būtiskākajiem jautājumiem gribu minēt to, ka sekmīgi jānovada pārejas periods starp esošo un jauno EK sastāvu, tai skaitā sekmīgi noslēdzot esošā EK sastāva likumdošanas priekšlikumu pieņemšanu, kā arī – sagatavošanos Lielbritānijas izstāšanai no ES. Ilze ir laba vadītāja un šeit viņai ir laba komanda, kā arī daudz atbalstītāju Latvijā,” raksta Dombrovskis.

Kā ziņots, 2015.gadā toreizējā Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā (ES) tika iecelta Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietnieka amatā.

Ārlietu ministrijā Juhansone strādāja kopš 2008.gada un bijusi valsts sekretāra vietniece, kā arī ES direkcijas vadītāja. Vēstnieces amatā Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES viņa tika iecelta 2011.gadā.

Pirms darba ārlietu dienestā viņa ieņēma augstus amatus Iekšlietu un Tieslietu ministrijās.

Saistītie raksti

2014.Juhansonei piešķirts trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis. Vēstniece vadīja Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības darbu Briselē Latvijas pirmās prezidentūras laikā ES Padomē.

Juhansone beigusi Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultāti, iegūstot latviešu valodas un literatūras pasniedzējas diplomu, kā arī jurista kvalifikāciju Juridiskajā fakultātē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Metas ar nazi pie kakla: Šampēterī iedzīvotājus veikalā pārbiedē neadekvāts vīrietis
7 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei
16 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
VID saņemti jau 498 iesniegumi dīkstāves pabalsta izmaksai
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
2 stundas