Uncategorized

Ja māju sāk būvēt augustā, to vēl var pagūt dabūt zem jumta0

Foto – Vivanta Volkova

Ja māju sāk būvēt augustā, to vēl var pagūt dabūt zem jumta. Taču jāatgādina, kas klājams zem seguma materiāla.

Lielās plēves

Ja neveido izteikti ekoloģisku māju, bez plēvēm nevarēs iztikt. Pat Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā var redzēt elegantus vecos jumtus, kas oderēti ar bērza tāsīm. Tagad to funkciju pilda plēves, kam gan ir vairākas grupas, un katram darbam jāizmanto attiecīgas plēves.

Pretvēja plēves parasti izmanto fasāžu konstrukcijās, lai aizsargātu siltumizolāciju un mājas konstrukcijas no tiešas mitruma iedarbības. Plēvēm ir mazi caurumiņi kas laiž cauri ūdens tvaikus un ļauj konstrukcijām elpot. Klasiskā vēja izolācijas membrāna ar augstu tvaika caurlaidību paredzēta vēja, lietus un mitruma izolācijai dzīvojamās un industriālās ēkās. Trīsslāņu vēja barjeru ar augstu tvaika caurlaidību lieto slīpajiem ventilējamiem jumtiem, arī jumtiem ar vienlaidu latojumu. To var izmantot sienu konstrukcijās kā labi elpojošu pretvēja izolāciju un var klāt tieši uz siltumizolācijas – ventilācijas sprauga nav nepieciešama. Līdzīga ir trīsslāņu izolācijas membrāna ar augstu tvaika caurlaidību, kas paredzēta tieši sienu izolācijai.

Tvaika izolācijas plēves izmanto kā tvaika izolāciju sienām un jumtiem. Materiāls, lai aizkavētu tā dabisko novecošanos un samazinātu ultravioletā starojuma iedarbību, ir stabilizēts. Plēvi uzstāda ar 10 cm pārlaidumiem, kurus salīmē. Klasiskā polietilēna plēve nodrošina augstu ugunsdrošību un izturību pret sniegu, lietu un putekļiem. Divslāņu aktīvā membrāna paredzēta sienu un mansardu izolācijai no tvaika un mitruma, bet trīsslāņu armētā tvaika izolācijas plēve ar alumīnija slāni paredzēta sienu un mansarda izolācijai no tvaikiem un mitruma.

Antikondensāta plēves izmanto slīpo siltināto jumtu hidroizolācijai. Tās tiek ieklātas jumtos, kur iekšpusē ir lielāks siltums nekā ārpusē. Īpaši populāra tā ir zem metāla jumtiem, kur veidojas daudz kondensāta. Vairākslāņu antikondensāta plēve sastāv no polietilēna plēves, polipropilēna sieta un polipropilēna audekla, kas nodrošina mitruma pārpalikuma absorbciju. Ieklājot trīsslāņu armēto plēvi, nepieciešama ventilācijas sprauga starp plēvi un siltumizolāciju. Izmantojot siltinātām konstrukcijām divslāņu armēto plēvi ar augstu tvaika caurlaidību, jāsaglabā vismaz 5 cm ventilācijas sprauga starp plēvi un siltumizolāciju. Par difūzijas membrānām dēvē tā sauktās kombinētās plēves. Tās apvieno īpašības, kas nodrošina gan hidroizolācijas, gan pretvēja izolācijas funkcijas. Šīs plēves ir elpojošas kā pretvēja plēves un nelaiž cauri ūdeni. Trīsslāņu un četrslāņu membrānas ar augstu tvaika caurlaidību paredzētas slīpajiem ventilējamiem jumtiem, kā arī jumtiem ar vienlaidu latojumu. Trīsslāņu materi­ālu izmanto arī sienu konstrukcijās, iestrādājot tieši uz siltumizolācijas. Četrslāņu membrāna ir īpaši izturīga pret stiepi, to veido divu veidu polipropilēna šķiedras, PE siets un funkcionālā polipropilēna plēve.

Lentes

Tomēr jumtu klāšanā lieto ne tikai plēves, bet arī pašlīmējošās hermetizācijas lentes, kas sastāv no speciāla pašlīmējoša bituma slāņa, krāsaina alumīnija pārklāja un aizsargplēves. Šo lenti celtniecībā izmanto montāžas un remonta darbos. Īpaši tā noder mansarda logu montāžā, kā arī šīfera, valcprofila un ruberoīda jumtu segumu montāžā un remontā. Lentei ir vairākas platuma gradācijas (5 – 30 cm), un tā nopērkama piecās krāsās. Visbiežāk to lieto šuvju un salaidumu vietu hermetizācijai dažādu materiālu konstrukcijās, pasargājot koku no pūšanas, un piekļāvuma vietu veidošanai slīpajos un lēzenajos jumtos. Hermetizācijas lentes noder arī plēvju un montāžas šuvju nosegšanai. Ar hermētisko plēvi apstrādā ventilācija sistēmas, metāla santehnikas izstrādājumiem tās nodrošina skaņas izolāciju. Protams, lente ir ļoti piemērota jumtu remontam. Ir speciālas kores ventilējamās lentes, īpašas lentes dūmvadiem, kas nodrošina spraugu aizdarīšanu. Vienpusēja metalizēta atstarojošā līmlente ļauj perfekti savienot siltumizolācijas metāla folija daļas. Divpusēja butila līmlente ļauj savienot tvaika plēves loksnes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Uncategorized
Mīlam ziepes! Uzzini, kāpēc Latviju var dēvēt par teju tīrīgāko valsti pasaulē
10. Augusts, 2016
LA
LA.LV
Uncategorized
Lai 17 gadus vecais jelgavnieks Ričards staigātu, vecāki lūdz palīdzību
10. Augusts, 2016
ZE
Zane Eniņa
Uncategorized
Līdz pacientam nenonāk zāles pret smagām slimībām. Ivars Kalviņš par ražošanas aizkulisēm
10. Augusts, 2016

Lasītākie

LE
LETA
Pasaulē
Neizdodas palaist kosmosā jaunu raķeti
14 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
2000. gada 26. maijā. Pamatakmens leģionāru Brāļu kapiem Lestenē
7 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šodien gaidāms vasarīgs un saulains laiks, bet lietussargs var noderēt
39 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Latvija viena no pirmajām pasaulē, kas izmēģinās “Apple” un “Google” Covid-19 izsekošanas lietotni 3
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā sieviete uz Vanšu tilta vienlaicīgi sadauzīja gan policijas auto, gan dārgu “Bentliju” 4
9 stundas