Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers
Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers
Foto: LETA/AFP

Junkers atzīst, ka EK nav plāna Lielbritānijas izstāšanās gadījumā 2

Pievieno LA.LV

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers otrdien atteicies apspriest Lielbritānijas iespējamo izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb tā dēvēto “Brexit”, paziņojot, ka šādam gadījumam “plāna B” nav.

Kokteilis
Atceries 90. gadus? Šīs lietas toreiz kaitināja, bet tagad šķiet neticamas
Veselam
5 populāri ēdieni, no kuriem mediķi iesaka uzmanīties: tie var palielināt trombu risku
“Sekas būs lielas un dārgas…” Ministrs Tavars vētras laikā vēršas pie iedzīvotājiem
Lasīt citas ziņas

Junkers, kuram šodien plānota tikšanās ar Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu, pauda cerību, ka Apvienotā Karaliste paliks ES kā “konstruktīva un aktīva” dalībvalsts.

“Ja es tagad teiktu, ka mums ir plāns B, tas norādītu uz kaut kādu gatavību Komisijai nopietni paredzēt, ka Lielbritānija varētu izstāties no Eiropas Savienības,” debatēs Eiropas Parlamentā sacīja Junkers.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tāpēc es neiedziļināšos detaļās par plānu B, jo mēs nevēlamies plānu B, mums ir plāns A. Lielbritānija paliks Eiropas Savienībā,” uzsvēra EK prezidents.

Viņš sacīja, ka EK un Eiropadomes prezidents Donalds Tusks strādā pie vairākiem priekšlikumiem ES līderu samitam, kas ceturtdien un piektdien notiks Briselē.

Junkers piebilda, ka vēl jāizlemj, vai priekšlikumus var uzskatīt par taisnīgiem gan Lielbritānijai, gan citām bloka valstīm.

Lielbritānijas reformu prasības ietver garantijas ES valstīm, kuras nav eirozonā, lielāku konkurenci, Lielbritānijas tiesības nebūt par daļu no “aizvien ciešākas savienības” un sociālā atbalsta samazināšanu imigrantiem no ES dalībvalstīm.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.