Publicitātes foto

Kā ar apgaismojumu mazu telpu padarīt lielāku, griestus – augstākus 0

Istaba par šauru, griesti par augstu vai zemu? Pirms ķerties pie paplašinošiem remonta darbiem, paeksperimentēsim ar apgaismojumu!

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Kokteilis
Lielā Mēness ilūzija – nepalaidiet garām zemeņu pilnmēnesi 22. jūnijā, tas būs īpašs
Lasīt citas ziņas

Visbiežāk telpā izmantojam dažādus gaismas ķermeņus – griestu lampas, lai iegūtu vienmērīgu apgaismojumu visai telpai, un atsevišķus gaismas ķermeņus, lai izgaismotu dažādas zonas vai izceltu kādu dekoratīvu elementu. Nokarenu griestu lampu var piekārt augstāk vai zemāk, piemeklēt dažādu abažūru stāvlampai – ar augšup vai lejupvērstu gaismas virzienu, ar vēsu vai siltu abažūra toni utt. Tieši šādi eksperimenti palīdz mainīt ne tikai noskaņu, bet arī telpisko uztveri.

Istaba šķiet par mazu

Ja telpā pa griestu perimetru piestiprina karnīzi ar secīgi izvietotiem vidēja izmēra gaismas ķermeņiem, kuru gaisma virzīta uz sienu, istabas sienas vizuāli šķiet tālāk viena no otras un telpa izskatās plašāka. Īpaši, ja sienas krāsotas gaišā krāsā, kas labi atstaro gaismu. Līdzīgu efektu rada nišas ar izlīdzinātu izgaismojumu vai tajā iebūvētiem gaismekļiem.

Šaurs koridors vai istaba

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai izlabotu šauras un garas telpas proporcijas, palīdzēs spilgts apgaismojums, kas izgaismo telpas tālāko sienu. Mirdzoša, spīdīga plakne vienmēr šķiet esam tuvāk, nekā patiesībā ir. Vislabāk šādā gadījumā izmantot nevis lustru, bet cieši pie griestiem novietotu gaismekli. Tas rada mazāk ēnu un maina telpas proporcijas. Ieteicams gaismeklis ar matētu gaismas izkliedētāju – tad gaisma būs vienmērīgāka.

Griesti par zemu

Zemus griestus var vizuāli paaugstināt, izveidojot dubultu gaismekļu rindu – pirmo pa perimetru pie griestiem, otro – grīdas līmenī vai grīdā iebūvētu apgaismojumu. Augšējo gaismekļu radītā gaisma tiek vērsta pret griestiem, iegūstot atstarotu gaismu, bet apakšējo gaismekļu rinda pie grīdas radīs dziļuma efektu un grīda šķitīs zemāk, nekā tā patiesībā ir. Ja izmanto uz grīdas novietotus gaismas ķermeņus, jāatceras – jo zemāk atrodas gaismas avots (gaisma virzīta uz sienām vai griestiem), jo augstāki šķiet griesti. Grīdā iebūvētajam apgaismojumam var izmantot ekonomiskās LED lampas, kurām turklāt pieejamas dažādas krāsas.

Pārāk plaša, neomulīga telpa

Šādā situācijā jālieto gaismas ķermeņi ar konkrēti virzītu gaismu. Stāvlampas ar lejupvērstu gaismu, zemas lustras, sienas lampas bez gaismas izkliedētājiem – viss, kas rada klusinātu gaisotni un ēnas.

Pārāk augsti griesti

Ieteicams izmantot griestos iekārtus gaismekļus ar abažūriem, kas rada nevienmērīgas ēnas, klasiskas lustras ar lejupvirzītu gaismu. Ja griesti atrodas ēnā, tie vizuāli pazeminās. Tāpēc viena griestu lampa istabas centrā nav ieteicama mazām telpām – jau tā nelielā telpa vizuāli šķitīs vēl mazāka un griesti vēl zemāki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.