Foto – Shutterstock.com

Kā ceļot kopā ar mājdzīvnieku? 5

Izvēlamies transportu

Protams, brauciens ar mājdzīvnieku atšķirsies no parasta tūrisma brauciena. Uzdevums, protams, nav vienkāršs, jo jums būs jāseko ne tikai tam, lai dzīvnieciņš būtu paēdis, bet izstudēt arī konkrētās valsts likumdošanu par ceļošanu ar mājdzīvniekiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

Ja grasāties ceļot kopā ar suni vai kaķi, jāizdomā, kā jūs nokļūsiet līdz ceļojuma galamērķim. Ir vairāki varianti: automašīna, lidmašīna, vilciens, kuģis vai autobuss.

Vislabāk, ja ir iespēja braukt ar savu automašīnu. Attiecībā uz citiem transporta veidiem jāizzina, kādas ir iespējas pārvadāt dzīvniekus katrā no tiem, uzzināt brauciena cenu, novērtēt, cik jūsu mājdzīvnieks varētu būt gatavs šādam braucienam. Jo daudzu stundu brauciens būrī nekomfortablos apstākļos var radīt dzīvniekam lielu stresu un pat veselības problēmas, un tad jūsu atvaļinājums būs izbojāts. Tā ka, ja jūs plānojat braukt uz citu kontinentu, ir vērts vairākas reizes pārdomāt, vai tiešām mājdzīvnieks jāņem līdzi.

Apmeklējam veterinārārstu

CITI ŠOBRĪD LASA

Katrā valstī ir savi likumi un noteikumi attiecībā uz mājdzīvnieku ievešanu. Praktiski visur būs vajadzīga pase dzīvniekam, kur ir informācija par veiktajām potēm, tostarp, pret trakumsērgu.

Veterinārārsts veiks apskati, ja nepieciešams, vakcinēs un izrakstīs starptautisko pasi, kas apliecinās, ka jūsu mājdzīvnieks ir vesels.

Rekomendējam ar veterinārārstu runāt par ārstēšanos, ja gadās saķert blusas vai ērces – ceļojuma laikā ir lielāka iespējamība pie tām tikt. Arī mīlulim vajag līdzi medicīnisko aptieciņu – ja nu kas gadās.

Ēdiens jūsu mīlulim

Ceļojuma laikā dzīvniekam nevajadzētu pieredzēt nedz badu, nedz būt pārbarotam, tā viņš labāk pārdzīvos ceļojumu. Ideālā variantā ir sabalansēta premium klases sausā pārtika no jebkura zināma zīmola. Labāk paņemt maltīti mīlulim lielākā daudzumā, jo pirmajās ceļojuma dienās diezin vai jums pirmās domas būs par zooveikala meklēšanu.

Saliekam čemodānu mājdzīvniekam

Dzīvniekam ceļojuma laikā vienmēr jābūt pieejamam ūdenim, tādēļ laikus iegādājieties konteineru ūdenim, pārdomājiet, kā mīluli barosiet. Neaizmirstiet paņemt arī mantiņas, ar ko viņam paspēlēties. Tas arī palīdzēs viņam pārdzīvot ceļojuma stresu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.