Kā izvēlēties pareizo ledusskapi? 1

Viena no visbiežāk lietotajām sadzīves tehnikas ierīcēm mūsu mājās ir ledusskapis. Ledusskapji ir revolucionalizējuši pārtikas uzglabāšanu, ļaujot augļiem, dārzeņiem, gaļai un citiem produktiem būt svaigiem dienām un pat nedēļām ilgi. Lielākajai daļai ledusskapju ir arī saldētava, kur var mēnešiem ilgi glabāt sasaldētus produktus. Tomēr, kad ledusskapis saplīst vai sāk uzrādīt nolietošanās pazīmes, vai arī virtuvē jāveic remonts un nepieciešams jauns ledusskapis, svarīgi zināt, kā pareizi izvēlēties jaunu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Ledusskapji ir visdažādākajos izmēros, formās un tipos – klasiskie ledusskapji, franču durvju ledusskapji, iebūvējamie ledusskapji, mini ledusskapji, kas lieliski der viesnīcām, viesu namiem, kopmītņu telpām vai to var izmantot kā mājas bāru. Šeit nedaudz plašāk par labākajiem ledusskapjiem.

Pirms ledusskapja nomaiņas

Jauna ledusskapja iegāde var izmaksāt dārgi, tāpēc pirms šī ieguldījuma veikšanas ir svarīgi pārbaudīt esošo ledusskapi, lai noteiktu, vai to var labot. Viena no pirmajām lietām, kas jāpārbauda, kad ledusskapis pārstāj darboties, ir kontaktdakša un strāvas avots. Pārliecinieties, vai kontaktdakša nav izvilkta no sienas, un pārbaudiet rozeti, lai pārliecinātos, ka uz ledusskapi tiek padota strāva.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja šķiet, ka ledusskapis kļūst siltāks, nekā tam vajadzētu būt, problēma var būt netīrās kondensatora spoles. Nolietojušies vai bojāti durvju blīvējumi arī var izraisīt ledusskapja pārkaršanu, jo motoram ir jādarbojas gandrīz nepārtraukti, lai uzturētu vēso temperatūru ledusskapī. Tomēr, ja problēma ir nopietnāka, piemēram, sabojājies motors, tad varbūt tiešām pienācis laiks jauna ledusskapja iegādei.

Pirkuma kritēriji

Neizlemiet par ledusskapja iegādi, vadoties tikai pēc tā izskata. Lai gan ledusskapim jāiekļaujas kopējā virtuves dizainā, atlases procesā ir jāņem vērā arī citi kritēriji, tostarp ledusskapja ietilpība, izmērs, tips un dažādas funkcionālas iespējas, piemēram, iebūvēts ledus dozators vai saldētavas lielums.

Ledusskapja ietilpība

Galvenais faktors visbiežāk ir ledusskapja ietilpība. Jāzina ne tikai ledusskapja tilpums, ko var izmantot, lai uzglabātu pārtiku, dzērienus un visu pārējo, ko vēlies saglabāt vēsu, bet arī precīzi jāizpēta ledusskapja izmēri, lai pārliecinātos, vai tas iederas virtuvē ledusskapim paredzētā vietā.

Mini ledusskapji ir lieliska izvēle, ja virtuvē nav daudz vietas, taču lielas ģimenēs mini ledusskapja ietilpības apjoms drīz vien būs liela problēma. Tāpēc jo lielāka ģimene, jo labāk ir ieguldīt līdzekļus ledusskapja ar lielu ietilpību iegādei. Jāatceras, ka, meklējot ledusskapi ar ļoti lielu ietilpību, tas, visticamāk, būs garāks un platāks nekā vairums citu modeļu, tāpēc būs jārūpējas, lai virtuvē atbrīvotu vietu lielākam ledusskapim.

Ledusskapja stils

Jauna ledusskapja iegādē ne vienmēr vienīgā nozīme funkcionalitātei. Veltiet laiku, lai pārdomātu ledusskapja krāsu, apdari un kopējo stilu, un tikai tad izlemiet, vai tas ir piemērots mājas dizainam. Nerūsējošais tērauds ir populāra izvēle tosteriem, krāsnīm, trauku mazgājamām mašīnām un arī ledusskapjiem, bet pastāv arī daudz drosmīgākas izvēles, piemēram, koši sarkani vai dzelteni ledusskapji.

Reklāma
Reklāma

Viedā ledusskapja iegāde ir vēl viena iespēja. Šie ledusskapji bieži vien ir aprīkoti ar iebūvētiem ekrāniem, kur var uzstādīt dažādas funkcijas – sākot no pirkuma sarakstiem, beidzot ar laika prognozes vai pat mūzikas atskaņošanu.

Papildus funkcionalitāte

Papildus standarta funkcijām ledusskapim var būt daudz papildus funkcionalitātes, kas uzlabo lietotāju ērtības. Viena no populārākajām iespējām ir ledusskapī iebūvēta ūdens uzpildes stacija, kurai var piekļūt, neatverot ledusskapi. Vienkārši novietojiet glāzi zem ledus vai ūdens dozētāja un nospiediet attiecīgo pogu, lai piepildītu to.

Vēl viena funkcija, kas ir jaunākais ledusskapja tehnoloģijas papildinājums, ir iebūvēts ekrāns un Wi-Fi pieslēgums. Tas ļauj lietotājam tiešsaistē meklēt receptes, straumēt mūziku vai skatīties filmas, izmantojot populārus straumēšanas pakalpojumus. Daži ledusskapji pat jau ir aprīkoti ar pārtikas produktu izsekošanas aplikācijām, kas palīdzēs atgādināt, kādus pārtikas produktus iegādāties. Tomēr papildus funkcijas reti tiek iekļautas standarta versijās. Jārēķinās ar lielāku cenu, ja ir vēlme iegādāties ledusskapi ar jebkādām papildus funkcijām.

Liels ledusskapju piedāvājums atrodams 220.lv internetveikalā, arī populāro ražotāju Bosch, Beko un Samsung ledusskapji.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.