Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto. Scanpix / Arne Trautmann

Kā klasiskā mūzika noder policijas darbā? Somijas policijas savdabīgā taktika 0

Pēdējos pāris gadus Somijas otrās lielākās pilsētas Espo policija izmanto savdabīgu taktiku, lai atturētu jauniešus no izklaidēm vietējā pludmalē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Pa pludmales skaļruņiem tiek atskaņota klasiskā mūzika.

Lai arī nav zinātnisku pierādījumu tam, ka jauniešiem ir nepatika pret klasisko mūziku, Espo policija zvēr, ka šī taktika darbojas, un par to liecina fakts, ka viņi jau sešus gadus, sākoties vasaras periodam, tieši šādā veidā sargā pludmali.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mācību gada beigās pludmale kļūst par populāru pulcēšanās vietu jauniešiem, kas vēlas ballēties līdz vēlai naktij, atstājot aiz sevis kaudzi atkritumu, kas nav patīkami citiem pilsētas iedzīvotājiem, piemēram, ģimenēm ar maziem bērniem, kas vasaras dienas pavada pludmalē.

Vietējās iestādes bija izmēģinājušas vairākas citas metodes, lai liktu jauniešiem izklīst, bet nekas nedarbojās tik labi kā klasiskās mūzikas šedevri. Tiek atskaņots Štrauss, Vivaldi, Šūberts.

Sākot ar jūnija sākumu, policija no pāris skaļruņiem pludmalē atskaņo klasisko mūziku, lai atturētu jauniešus no pulcēšanās pludmalē pēc saulrieta. Vairāki vietējie iedzīvotāji atzinuši, ka viņiem policijas iniciatīva šķiet mazliet dīvaina, taču, tā kā tā darbojas tik labi, ne par ko nevar sūdzēties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.