Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto. Scanpix / Arne Trautmann

Kā klasiskā mūzika noder policijas darbā? Somijas policijas savdabīgā taktika 0

Pievieno LA.LV

Pēdējos pāris gadus Somijas otrās lielākās pilsētas Espo policija izmanto savdabīgu taktiku, lai atturētu jauniešus no izklaidēm vietējā pludmalē.

Kokteilis
“Lauku skuķis ar žilku” – Kulberga sieva reaģē uz glaimojošo salīdzinājumu ar Odriju Hepbernu
Atslepenotajos ASV izlūkdienestu dokumentos parādās ne tikai Krievijas vārds – šo “krupi” būs grūti norīt 12
“Ar dziļām skumjām paziņojam…” Siguldas zooloģisko dārzu skāris vārdos neaprakstāms zaudējums
Lasīt citas ziņas

Pa pludmales skaļruņiem tiek atskaņota klasiskā mūzika.

Lai arī nav zinātnisku pierādījumu tam, ka jauniešiem ir nepatika pret klasisko mūziku, Espo policija zvēr, ka šī taktika darbojas, un par to liecina fakts, ka viņi jau sešus gadus, sākoties vasaras periodam, tieši šādā veidā sargā pludmali.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mācību gada beigās pludmale kļūst par populāru pulcēšanās vietu jauniešiem, kas vēlas ballēties līdz vēlai naktij, atstājot aiz sevis kaudzi atkritumu, kas nav patīkami citiem pilsētas iedzīvotājiem, piemēram, ģimenēm ar maziem bērniem, kas vasaras dienas pavada pludmalē.

Vietējās iestādes bija izmēģinājušas vairākas citas metodes, lai liktu jauniešiem izklīst, bet nekas nedarbojās tik labi kā klasiskās mūzikas šedevri. Tiek atskaņots Štrauss, Vivaldi, Šūberts.

Sākot ar jūnija sākumu, policija no pāris skaļruņiem pludmalē atskaņo klasisko mūziku, lai atturētu jauniešus no pulcēšanās pludmalē pēc saulrieta. Vairāki vietējie iedzīvotāji atzinuši, ka viņiem policijas iniciatīva šķiet mazliet dīvaina, taču, tā kā tā darbojas tik labi, ne par ko nevar sūdzēties.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.