Foto: Inita Šteinberga

Kā puķu lapām novērst ūdens plankumus 0

Laistot un rasinot ar krāna ūdeni, uz puķu lapām paliek neglīti plankumi. Kā tos novērst? Vai var laistīt ar destilētu ūdeni?

Reklāma
Reklāma

Labākie ir virszemes ūdeņi

Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
Lasīt citas ziņas

“No pazemes urbumiem nācis ūdens ir sāļiem bagāts, un to nogulsnes paliek uz augu lapām. Ja telpaugiem izmantotu ūdeni no virszemes ūdenstilpēm vai lietusūdeni, šādu gaišu apļu uz augu lapām nebūtu,” skaidro telpaugu speciāliste Ingūna Gudrupa.

Pilsētās, kur jāsamierinās ar krāna ūdeni, puķu lapu mazgāšanai un rasināšanai var lietot arī destilēto ūdeni, kas nopērkams veikalos. Tomēr laistīt augus labāk ar iepriekš nostādinātu krāna ūdeni.

Der skābums un tauki

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja plankumi uz augu lapām jau ir, tos ieteicams mazgāt ar citronūdeni. Ūdenim var pievienot arī citronskābi, taču tad var kļūdīties ar proporcijām, jo pārāk skābs ūdens nederēs. Pirms lieto, der ūdeni pagaršot – tam jābūt viegli skābenam.

Lapas mazgā saudzīgi, nespiežot, labāk vairākas reizes. Skaistumkopšanai pakļauj tikai lapu virspuses. Taču jārēķinās, ka dažas puķes ir sevišķi grūti mazgāt. Piemēram, Bendžamina fikusam mazās lapiņas bieži vien notrūkst. Tā tas ir arī ar citiem sīklapjiem.

Telpaugu speciāliste praksē nejauši atklājusi, ka ūdens atstātie plankumi kļūst mazāk redzami, ja tos pabrauka ar pirkstiem pēc tam, kad lietots roku krēms. To var darīt arī speciāli, rokas viegli ieeļļojot. Taču – visu ar mēru! Šāda viegli taukaina virsma arī kādu laiku atgrūž ūdeni.

Drošāk var rīkoties ar telpaugiem nogrieztām lapām, kuras izmanto floristikā. Praksē pārbaudīta metode ir tās apslaucīt ar glicerīnā samitrinātu lupatiņu. Lai ūdens smidzinātājs ilgāk kalpotu, arī to ik pa laikam der izskalot ar citronskābes ūdeni.

Lieto veikalu ķīmiju

Foto: Inita Šteinberga

Ja ir problēmas ar smidzināmo ūdeni un lapu mazgāšanu, var lietot arī dažādās augu kopšanai paredzētās salvetītes un augošiem telpaugiem paredzētās lapu lakas. Arī pēc apstrādes ar tiem ūdens neatstās tik redzamas nogulsnes. Taču lakām jāievēro instrukcijā norādītais lietošanas reižu intervāls.

Turklāt, pūšot lakas vai smidzinot augus, der aizlikt logam un sienai priekšā kādu avīzi, lai pilieni nepaliktu uz tiem. Ūdens nogulsnes padara neglītu ne tikai augu, bet arī puķpodu (ja tā stādīta plastmasas podā). Arī tas paliks glīti spīdīgs, ja tam uzpūtīs augu laku. Sevišķi uzmanīgi kopj augus, ar kuru lapām var savainoties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.