Kā rīkoties, ja pamanīts aizdomīgs, lidojošs objekts? Atbild NBS komandieris 42

Pievieno LA.LV

Ja mūsu valstī debesīs ir pamanīts kāds lidojošs objekts – drons, kas izskatās aizdomīgs, kas kaut ko novēro, tad Latvijas Nacionālo bruņoto spēki aicina sabiedrību izmantot savu iespēju un ziņot, zvanot uz 112; ja zināms telefona numurs, tad var ziņot arī vietējai Zemessardzes vienībai vai vietējai pašvaldībai.

NASA satelīti uz Zemes fiksējuši netipiskus procesus, kas notiek tieši naktīs 16
RAKSTA REDAKTORS
Kārtējā iespēja piepelnīties? Iluta neizpratnē, ka tehniskajā apskatē jāmaksā pat tad, ja iepriekšējā skate vēl ir derīga
Veselam
Brīdinājuma pazīmes: ārsti identificējuši 4 miega problēmas, kas var liecināt par demences attīstību
Lasīt citas ziņas

Kā TV24 raidījumnā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norādīja Leonīds Kalniņš, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris: “Latvijā ir atļauts lidot līdz 3000m augstumam ar dažādiem aparātiem, piemēram, deltaplāniem un tamlīdzīgi, par tādiem nevajag uztraukties, jo Latvijā nenotiek karqdarbība.”

Kā mierīgie iedzīvotāji var atpazīt šaubīgus un militārus lidojošus objektus no nekaitīgiem – mūsu pašu novērošanas droniem, vai pierobežā iedzīvotājiem nav vajadzīga kāda instruktāža, Kalniņš vēlreiz uzsver, ka iedzīvotājiem vajag ziņot par visu, ko pamanījuši. “Pašam cilvēkam atpazīt, kas tas ir par objektu, nav iespējams, jo īpaši, ja tas lido 400-500m augstumā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Informēt mūs noteikti vajag, norāda NBS komandieris: “Tas palīdzēs salikt kopā informāciju, bet es aicinu sabiedrību nekrist panikā, to nevajag darīt!”

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.