Publicitātes foto

Kā sākt lietot eParakstu eID kartē? 12

eID karte ir personu apliecinošs dokuments, kurā iekļauts arī drošs elektroniskais paraksts. Kopš 2019.gada eParaksts eID kartē neierobežotā daudzumā ir bez maksas.

Reklāma
Reklāma

Kā sākt izmantot eParakstu eID kartē?

Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

1. Kopā ar eID karti saņemsi arī PIN aploksni ar PIN1, PIN2 un PUK kodiem, kurus varēsi izmantot e-Identitātes apliecināšanai un elektronisku dokumentu parakstīšanai.

Ja PIN lapu neesi saņēmis vai esi nozaudējis, tad pierakstoties un dodoties uz kādu no Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes teritoriālajām nodaļām, varēsi saņemt jaunu PIN lapu vai pieteikties eParakstam eID kartē, ja kartes sertifikāti nav aktīvi.

CITI ŠOBRĪD LASA

• PIN1 kodu izmantosi ikreiz, kad apliecināsi e-Identitāti,
• PIN2 kodu izmantosi, lai parakstītu dokumentus,
• PUK kodu izmantosi, lai nomainītu PIN1 un PIN2 kodus.

2. Lai lietotu eID karti digitālajā vidē, nepieciešams karšu lasītāju. Karšu lasītājs ir nepieciešams, lai dators spētu atpazīt eID karti un to varētu izmantot e-Identitātes apliecināšanai vai dokumentu parakstīšanai.

Karšu lasītāju vari iegādāties elektropreču veikalos vai internetveikalos, cenā no aptuveni 5 līdz 25 eiro.

3. Dokumentu parakstīšanai būs nepieciešams arī dators ar Windows, Mac OS vai Linux operētājsistēmu, interneta pieslēgums. Tāpat būs jāsagatavo dators darbam ar eID karti.

4. Lai sagatavotu datoru darbam ar eID karti, portālā eParaksts.lv nepieciešams lejupielādēt un uzinstalēt programmu eParakstītājs 3.0, ieskaitot visas starpprogrammatūras.

Programmā eParakstītājs 3.0 varēsi parakstīt vai atvērt un pārbaudīt jau elektroniski parakstītus dokumentus.

5. Lai apliecinātu e-Identitāti un parakstītu dokumentus portālā eParaksts.lv vai citos pakalpojumu sniedzēju portālos, kur integrēts eParaksts, ir jāsagatavo arī interneta pārlūks. Izvēlies interneta pārlūku, kuru izmanto – Google Chrome, Mozilla Firefox vai Safari un pēc pamācības iespējo eParaksts paplašinājumu.

6. Lejupielādējot eParakstītāju 3.0 lejupielādēsi arī Latvia eID PIN tool programmu, kurā varēsi nomainīt PIN1, PIN2, PUK kodus uz sev vēlamiem, lai būtu vieglāk atcerēties.

Atceries! Ar eID karti vari attālināti pieteikties lietotnes eParaksts mobile aktivizēšanai un izmantot eParakstu arī savā viedierīcē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.